Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Általános fogyis kérdések,...

Általános fogyis kérdések, válaszolnátok többen?

Figyelt kérdés

1. Miért rossz szénhidrát a krumpli?

2. Fogyókúra alatt mennyi gyümölcsöt szoktatok enni, és miből?

3. A gyümölcsnap miért nem ajánlott, vagy miért ajánlott?

4. Milyen testalkat az egészségesebb? (elég sovány, de nem anorex, kisportolt, vagy akin van egy kis zsír? Indoklást is légyszi!

5. Mi az, amit egyáltalán nem ennétek meg, mert féltek, hogy elhíztok? (Esetenkénti alkalom, nem mindennapi szinten.)

6. Miért nem vagytok megelégedve az alakotokkal?

7. Milyen magas, és hány kilósak vagytok?

8. Reggelire tk kenyér, vagy gyümölcs a jobb? Minek mi a hátulütője?

9. Fogyókúra – van megállás? Vagy aki elkezdi, a kitűzött cél után is tartja a diétáját, és testmozgást, és nem eszik továbbra sem olyanokat, amit aközben megtagadott? Vagy teljesen abbahagyja?

10. Nőknél szerinted mi az ideális testsúly? (testmagasság – X=kg így add meg köszi)


2011. aug. 21. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:

1.passz, de mivel allitolag rossz, ezert nem eszem meg

2.amennyi belém fér, banánt és szölöt is

3.passz, de csinálom, mert szeretem a gyumölcsöt, es könnyebbnek erzem magam gyumölcsnap utan

4.szerintem kisportolt, de nem nagyon. azert, mert az nez ki jol. milyen mar egy anorex? meg en nem szeretem magamon a zsirt latni.

5.ha valamit néha megkivanok, megeszem, mert olyan nincs, h egy evben egyszer eszel egy jo nagy lángost tejföllel sajttal, gulyaslevessel meg szalonnas turostesztaval, es elhizol. szerintem.

6.mert nem talalsz olyan embert aki teljesen meg van elegedve magaval, mindenki talal magan valami korrigalnivalot

7.170cm magas es 53kg

8.nem tudom minek mi a hatulutoje, reggelire sztem a tk kenyer a jobb, en megis gyumölcsöt eszem, mert azt szoktam meg.

9.hat en tartom a sulyom, miota lefogytam. mert tartani könnyebb, mint ujbol nekiesni a fogyokuranak, es lassan szenvedni a kilok leadasaval

10.passz. szamomra az enyem idealis.

bocs ha nem voltak kielegitoek a valaszok, amire tudtam valaszoltam. biztos lesznek hasznosabbak is az enyemnek.

26/N

2011. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1., Magas a glikémiás indexe, gyors felszívódású, vagyis hamar emeli majd csökkenti a vércukorszintet, ergo hamarabb leszel utána éhes

2., Bármilyen gyümi jöhet, napi egy-két db-ot szoktam (jó, ez ribizlire nem vonatkozik), általában tízóraira

3., Nem ajánlott, mert így egész nap csak egyszerű ch-t (fruktóz, glükóz) viszel be, ami nem jó, mivel diéta alatt több fehérje kéne

4., Egészséges, ha jó izmos vagy, de van zsírtartalékod is valamennyi (pl. ha elkap egy betegség)

5., Nincs ilyen, mindent beleszámolok a napi kcal-ba, így bármit ehetek (persze a sülkrumpli, rántott dolgok ritkábban kerülnek a menübe)

6.-7., Ne más miatt fogyózz, hanem magad miatt

8., Én a tk kenyeret javaslom, reggel kell az energia, amit nekem a gyümölcs nem biztosít, mert egy órán belül éhes leszek

9., Az egészséges életmódban az a poén, hogy az nem egy egyhetes villámkúra, hanem hosszútávra szól

10., Azt szokták mondani, hogy nőknél a magasság-110 a jó, de ezt így nehéz megmondani, csontozattól, alkattól függ...

2011. aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem mindenre fogok válaszolni, mert nem diétázok, de azért próbálok segíteni.

1. Azért rossz, mert keményítő van benne és enyhe székletvisszatartó hatása van. Ezért szokták ajánlani, ha megy a hasad pl. Diéta alatt pedig nem jó ha lelassul az anyagcseréd.

3. 90 napost szerintem felejtsd el.

4. Sportos, formás, izmos.

10. Testmagasság - 110-115, de ez egyénfüggő.

5. Teljes kiőrlésű kenyér, mert összetett, viszonylag lassú felszívódású szénhidrát és az reggel hasznos.

2011. aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. magas glikémiás index, és valóban lassítja az emésztést

2 nem sokat, mostanában dinnyét, körtét, őszibarackot szedret. Összességében napi átlag egy, esetleg két tenyérnyit (ez egy új mértékegység:D)

3. Mert a szervezetednek a normális működéshez mondenféle tápanyagokra szüksége van, így valamnennyi zsírra/olajra, és fehérjékre is. Ráadásul a gyümölcsökben sok a cukor.

4. alkatfüggő. Erre nem tudok válaszolni. Nekem például nagyon széles a csípőm, és egyből odarakódik a háj, így a legjobb lene, ha nem sok zsír mardna rajtam. Izompárti vagyok:)

5. Jelenlegi időszakomban nem eszem ilyen dolgokat egyáltalán, de ha épp nem fogyózom, akkor kis mennyiségben alkalmanként bármit megeszem. Bár az ilyen zsíros szénhjidrátbombákat (leszámítva a Sacher-tortát:D) nem igazán kultiválom.

6. Mert nagyon széles a csípőm, és mindig ide, meg belső combra rakódik a legtöbb zsír. Meg hasra. Utóbbin kívbül ezekről a területekről a legnehezebb ledolgozni a zsírt. Meg hát genetika...

7. Most sajnos 165/65 kg

8. Teljes kiőrlésű dolgokat szeretek reggelire enni, tízóraira gyümölcsöt. Ha éhgyomorra gyümölcsöt eszem, rövid időn belül irgalmatlan éhség gyötör.

9. Én életmódot váltottam, szóval már furán érzem magam, amikor időnként megeszem monsjuk egy-egy sütit, vagy csokt, valamit. Olyan, mintha nem én lennékxD És bármily meglepő, nem esik jól, csak addig, amíg eszem.

10. Én szeretnék 56 kiló körüli értékre fogyni, de ez attól is függ, mennyi izmot ikerül felszednem. Amúgy magasságfüggő. Egy 175 centis lánynál például az 56 kiló szerintem már nem egészséges, esetleg pont jó.

2011. aug. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztosan leírták már, de azt mondtad, írjunk többen is :)

1. Magas glikémiás index, ami azt jelenti, hogy gyorsan lebomblik a szervezetedben, és mivel a rengeteg szénhidrát nem tud azonnal hasznosulni, jó részük a zsírraktárba kerül.

2. A gyümölcsben is van cukor, de szerintem naponta 1-2 darab megengedhető. Hogy miből? :D Ami épp van a piacon. A banánt én hanyagolom, mert tele van cukorral, elvileg a szőlő is, de azt nagyon szeretem szóval abból szoktam enni. A savanyú almában pedig nagyon kevés kalória van.

3. A gyümölcsnap lehet egészséges, de nem fogyókúrában. Aki tisztítókúrázik, annak lehet ajánlott, és fogyni is fog tőle 1-2 kg-t (vizet), de az vissza is megy. Fogyókúrában kifejezetten hátrányos, mert tul.képpen egész nap cukorral tömöd magad. Fehérjét pedig nem veszel magadhoz, ami miatt a szervezet izmot bont.

4. Férfiaknál a kisportolt, de semmiképpen sem zsíros, mert nekik adódhat úgy, hogy komoly fizikai erőfeszítéseket kell tenni. Nőknél a más hormonösszetétel alapból arra van beállítva, hogy kis felesleget raktározzon magán a nő (az egészséges testzsír%-uk is magasabb, mint a férfiaknál). De véleményem szerint az egészség szempontjából csak a 3 véglet (anorex, nagyon kövér, alacsony testzsír%-sok izom) káros, a többi inkább esztétika kérdése.

5. mármint hogy esetenként sem enném meg soha? fogyókúra alatt szigorú étrendem van. olyankor nem fér bele semmi más. utána pedig súlytartó étrendem lesz egészséges összetevőkből, de olyan biztos nem lesz, amit azért nem fogok enni, mert félek, hogy elhízok. ha nagyon hízlal, inkább kevesebbet eszek belőle, csak "az íze kedvéért".

6. Mert 1 éve sportos, vékony voltam. Most egy sportsérülés miatt híztam 10 kg-t és nagyon nehéz elfogadni ezt az új énképet. 20 évig teljesen máshogy néztem ki, és minden erőmmel azon vagyok, hogy ismét a régi legyek.

7. 175 cm és 71 kg

8. Gyümölcs: reggel savas a gyomrod és a gyümölcs is savasít, ezért hosszútávon gyomorfekélyt is okozhat az arra hajlamosaknál. Ráadásul nem lehet vele jól lakni. Tk. kenyér: jó választás, sok zöldséggel, felvágottal. A reggelinek bőségesnek kell lennie, olyannak, amitől csak 3-4 óra múlva éhezel meg, és a tk kenyér az alacsony glikémiás indexe miatt pont ideális ehhez.

9. Ebben nincs tapasztalatom, mivel még nem értem célt :) Viszont azt már látom, hogy mennyi buktató van, és ha egyszer engedsz a csábításnak, mennyire könnyű tovább gurulni a lejtőn. Ezért olyan szigorú az étrendem! :D

10. Ha átlagos testalkata van: TM-10, ha sportos, izmos, akkor TM-5. Persze magasságfüggő: a 150/45 is jónak tűnik meg a 180/65 is.

2011. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az előző vagyok


az utolsó kérdésnél értelemszerűen 110-re és 105re gondoltam.

2011. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!