Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugrás nem tesz rosszat a...

Ugrás nem tesz rosszat a lovak ízületeinek?

Figyelt kérdés

Nem az ilyen 70 centikre gondolok, de valamelyik este néztem az EuroSporton díjugratást, nem tudom milyen verseny volt, nem az elejétől láttam, csak többször is hangsúlyozták, hogy a legjobb lovasok vannak ott, és valami óriási magasságokat ugrottak. Nem tudom, hány centi, de annyira rossz volt nézni, hogy a ló úgy érkezik le, hogy tényleg szinte függőlegesen a mellső két lábára..

Nem rossz ez nekik, hogy így a saját testsúlyukat, meg még a lovasét is így el kell bírják?


2010. dec. 11. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
De. Hosszútávon nem is nagyon lehet őket így terhelni.
2010. dec. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valójában tényleg veszélyes lehet hosszútávon. Főleg,ha - mint ahogyan azt az EuroSport-on láttad - nagyobb megterheléseket kap a Ló teste és ízületei. Érdemes keveset és könnyűeket. Bár szerintem ha valakinek lova van és nem foglalkozik versenyszerűen a díjugratással,nem feltétlenül ugrándozik át 2,5 méteres akadályokat... :D
2010. dec. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is igaz:D Csak szegényeket sajnálom, nyilván nem magától ugrálja ezeket.. mert még pár centi tényleg nem gáz.. de ezek magasságok azért:S nézni is rossz:/
2010. dec. 11. 17:39
 4/7 Guano Apes ***** válasza:
valóban lehet káros, ha nem veszik figyelembe a ló fizikai tulajdonságait (lábalakulás, stb) de 1 érdekes dolog h a profi díjugrató lovak 12-14 éves korukban érik el a csúcsformályukat
2010. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:|| ez durva. oO
2010. dec. 15. 15:10
 6/7 anonim válasza:

ha szakszerűen vannak edzésbe tartva, fokozatosan emelik a magasságokat, akkor nem rossz nekik! ez olyan, mintha azt kérdeznéd, h az ember magasugróknak se rossz-e... sportolók!

azok a lovak, amiket EurppSporton látsz, a világ legjobbjai, erre lettek kitenyésztve, de egyébként igen, hogy ha egy paraszt lovát próbálnák 160cm-en ugratni(nagypályás versenyeken ez a normál méret), akkor az rövid távon használhatatlanná válna! :) remélem segítettem. egyébként sok olyan ló is van, ami 18-22 éves korában teljesít a legjobban, de ez persze embereknél is változó!


remélem segítettem. :)

2011. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm:)
2011. jan. 4. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!