Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudja a kutyám hogy miért...

Tudja a kutyám hogy miért kapott ki ha azon a helyen vertem meg ahol rosszat tett?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 22:28
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Még soha nem vertem meg és nagyon sajnálom de most nemfogok vele foglalkozni egy darabig,mert eddig az volt a baj kikapott (persze nem ennyire mint most) megsajnáltam és játszottam vele megölelgettem.Hazajöttem tegnap este délutánból megrágta a szőnyeget elég látszatosan rávágtam a seggére és ráordítottam, ennyi elég volt neki és elbújt a fürdőben,megsajnáltam és ölbe vettem és vigasztaltam utána jókedve volt megint.De ma megint egy másik helyen ugyanazt a szőnyeget megrágta de ma megint kikapott és túlságosan. Mit csináljak?Tényleg nagyon sajnálom :( Bison havanese és saucer keverék.Nem tudom hogyan kell írni :) Lakásban van. Most mit csináljak?Tegyek úgy mintha misem történt volna és szeretgessem meg vagy hagyjam most végre ne úgy mint eddig és ne szóljak hozzá?Amúgy meg egy nagyon életvidám kutyus és imádom őt.
2011. okt. 25. 22:29
 2/30 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk ne verd?
2011. okt. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Valahogy rá kell jöjjön hogy nem szabad!!! Nem tudok venni minden nap egy szőnyeget!!! Ez amúgy sem az első eset de már régen nem csinálta...most két napja elkezdte megint...
2011. okt. 25. 22:34
 4/30 anonim ***** válasza:
77%
Csak akkor büntetheted meg ha rajtakapod amint épp rosszat csinál. Másként nem fogja érteni mert nem emlékszik. Utána bizonyos ideig nem kell vele foglalkozni. Utána te eldöntöd mikor hívod magadhoz és nem kell vígasztalni csak úgy foglalkozni vele mint máskor.
2011. okt. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Miért ne emlékezne? Azt szokták mondani hogy a kutya nem felejt.......
2011. okt. 25. 22:35
 6/30 anonim ***** válasza:
74%

Mielőtt kutyát szereztél volna elolvashattál volna pár könyvet.

Kezdjük ott hogy a kutya a jelenben el, ha rosszalkodás után bünteted annak már semmi értelme, nem fogja érteni.

Másodszor, kutyát SOHA nem verünk meg. Lehet nyakörvénél fogva rántani, meg határozottan rászólni, de a verés, kiabálás, hisztizéssel csak még nagyobb zürt kavarsz a fejében.

Tehát ha rajtakapod szőnyeg rágás közben, rászólsz nyugodtan de határozottan hogy NEM, ha abbahagyja akkor elhívod és dicséred, jutifali. Ha azonnal nem hagyja abba akkor nyakörvénél fogva határozottan rántasz rajta egyet oldalra vagy lefele (ne felfele) majd megint adsz neki egy új feladatot (hívod, ül, fekszik vagy amit tudd) és dicséred, jutifali. Nem a rosszat kell büntetni, hanem a jót jutalmazni.

2011. okt. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

ha nem akkor kapod el, amikor épp rágja a szőnyeget, a kutyának nem jön le, miért kapott.

Ordításra a kutya szintén nem érti, mi is van?

Ha nem vagy otthon, zárd olyan helyre a kutyát, ahol a lehető legkevesebb kárt tudja tenni. Adjál neki sokféle rágható dolgot.

2011. okt. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
odatettem a fejét amikor bántottam... Amikor itthon vagyok nem tesz semmi rosszat... akkor nem tudok rászólni... felejtés ügyben pedig a kutya valóban nem felejt kivétel: ha öreg ... kistestű kutyák később is öregednek mind emlékezetileg gyengeségileg stb... hát nem tudom de tényleg nem szeretném bántani de másképp ...
2011. okt. 25. 22:42
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem felejt, de az nem az ilyen kaliberű dolgokra vonatkozik, hanem érzésekre, tapasztalatokra, emberekre. Azon kívül ha emlékezne is, akkor sem értené amit mondasz, vagy mutatsz szóval ugyanúgy nem tudná miért kap ki. Hidd már el hogy így van, nálad okosabb szakértők találták ki és letesztelt...

Ha pedig most kezdte újból akkor utána kell nézni, nem történt-e vele valami ami kiváltotta. És a szőnyeget akár fel is lehet szedni, adni neki játékokat.

2011. okt. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha hazamész és látod, hogy a kutya rombolt a távollétedben, akkor hirtelen csak egy dolgot tehetsz: Nyelsz egy nagyot és úgy teszel, mintha semmi sem történt volna. Megbüntetni teljesen felesleges, mert fogalma sincs róla, hogy miért kapta. Azaz tulajdonképpen van róla fogalma. Konkrétan az fog benne megmaradni, hogy "ha a gazdi hazaér és a piros dzsekije van rajta, akkor én nagyon kikapok"! Semmi több. Amit ténylegesen tehetsz az annyi, hogy megkeresed a rombolás okát, és megszünteted azt! Ha mindenképp büntetni akarod, akkor azt csak abban a pillanatban lehet, amikor éppen rosszat tesz. Tíz másodperccel később már nem büntetheted meg! De mivel nem tudsz büntetni, ezért szerintem ezt nem is kellene erőltetni! Ha meg nem szünteted meg az okot, csak a tünetet kezeled (büntetés), akkor másban fog megnyilvánulni a probléma.
2011. okt. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!