Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Rá szoktatok ütni az állataito...

Rá szoktatok ütni az állataitokra vagy szoktatok kiabálni velük, ha rosszat tesznek?

Figyelt kérdés
Ráütés alatt nem úgy értem, hogy megverni, az már eléggé állatkínzás lenne, csak pl. kicsit rákoppintani az orrára újságpapírral, vagy cicának megpöckölni a fülét (ezt utálják), ha rendszeresen rossz helyre ürít vagy olyan helyre megy, ahova nem szabad stb. Vagy megijesztitek őket ilyenkor kiabálással vagy valamilyen zajjal? Nevelési céllal szoktatok ilyet csinálni?
2011. szept. 17. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Én a cicámnak a fehére csaptam rá, amikor minden reggel arra keltünk tesómmal, hogy lepisilte éjjel a paplant. (odaraktuk a tocsa mellé és rácsaptunk 1-szer a fejére)Természetesen ugy vettük észre hogy belenyultunk. Hát nem szokott már máshova pisilni csak aza lmoba meg ritkán a szemetesbe, de foglamam sincs miért.
2011. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
fejére*
2011. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem. :-)

Elég jól neveltem és fegyelmeztem ahhoz a kutyámat az elejétől (kölyökkorától) kezdve, hogy elérjem, ne "szabálytalankodjon". Abszolút tudja, hogy mit szabad és mit nem. Ha mégis "szabálytalankodik", pl.: odajön az étkezőasztalhoz, mikor eszem, akkor fegyelmezem természetesen, de ésszel és nem agresszióval. :-)


Kiadom a 'nem' parancsot és oda invitálom a helyére a kutyát. Utána nem próbálkozik többször, mert tisztel.


Agresszióval csak a primitív ember próbál "fegyelmezni" háziállatot. Olyan ember, aki nem is ért igazán az állatkohoz.


Orrakoppintás? Az egyik (véleményem szerint) legundorítóbb tévhiten alapuló "nevelési" módszer, amit egy gazda alkalmazhat. Sok millió ideg van a kutya orrában. Ezzel nem neveled, hanem felidegesíted, fájdalmat okozol neki, ráadásul feleslegesen, hiszen száz más módszer van, amivel megértetheted magad a kutyáddal, mit akarsz tőle, mit szabad neki, mit nem... stb


Nem gondolom, hogy minden kutya, akit "veréssel" vagy "ütéssel" "nevelnek" agresszív lesz, de tény, hogy az agresszív kutyák nem maguktól lesznek olyanok. Minden agresszív kutya agressziójának a forrása egy tudatlan gazi, akinek gőze sincs a kutyanevelésről.


Ezért is van európában egy-két országban bevezetve a kutyajogosítvány. Az ilyen emberek miatt. Svájcban csak olyan embernek lehet kutyája, aki kijárta a tanfolyamot, levizsgázott elméleti részben és gyakorlatban is, megkapta a kutyajogosítványt. Így nem lehet minden jött-ment, hozzá nem értőnek kutyája.


Bár nálunk is lenne kutyajogsi...

2011. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
soha nem ütném meg a kutyámat.ha csak véletlenül rálépek a tappancsára már rosszul érzem magam.
2011. szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Jaj dehogy!!!! Nem azért tartom a macskámat, hogy cseszegessem, hanem hogy jól érezze magát. :) Liberálisan van nevelve, a konyhaasztal tabu egyedül, de istenem, ha nem figyelek oda és mégis felmegy, úgyis tudja, hogy rosszat csinált, látszik rajta. De nem tudok rá haragudni! Inkább megelőzöm, hogy rosszat csináljon, pl. becsukva tartom a konyhaajtót.
2011. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Én barátom kutyáját szoktam néha "megnevelni". Azért mert egy neveletlen dög.
2011. szept. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én megmondom őszintén, hogy amikor a cicám felugrik a konyhaasztalra (ez nálam főbűn)akkor szokott egy picit kapni a fenekére, viszont ez fordítva is igaz, ha szépen végigüli amíg eszek akkor a végén kap egy falatot az ebédemből.

Minden más rosszalkodás esetén a vízipisztollyal lövöm fenéken :D Bevált módszer :D

2011. szept. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
a gyerekeknek is rá szoktak vágni a fenekére, ha rosszat csinál... egy kiscica, kiskutya is nevelésre szorul...az anyaállatok ilyenkor szoktak odakapni hol erősen, hol gyengébben. szerintem az, hogy valaki nevelőcélzattal enyhén rácsap az állata fenekére nem egyenlő az állatbántalmazással
2011. szept. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én nem tartom ezt primitív dolognak (itt még lepontozni se tudtok érte :D), úgy van, ahogy az utolsó mondja. Nekem is van kiscicám, nem egyszer voltam szemtanúja annak, hogy az anyacica odacsapott neki, ha pl. túl erősen harapta szoptatás közben és nyávogásra nem hagyta abba. Csak manapság divat ez, hogy a gyerekekhez se szabad hozzáérni, és ez a nézet átkerült az állatokhoz is. Pl. engem is fenéken ütött apukám, ha rosszat tettem, nem lettem tőle se lelkibeteg, se agresszív vadállat, a kettőnk kapcsolatával sincs semmi gond, egyszerűen megtanultam, hogy a rosszalkodás kapcsolódik a fenékre csapáshoz, ami ugye nekem nem kellemes, tehát nem érdemes rosszat tenni. Az állatoknál is így működik, semmi rossz nincs ebben. De persze azt is megértem, ha valaki máshogy fegyelmezi az állatait, csak nem kéne senkit lenézni meg primitívnek nevezni azért, mert mondjuk így neveli őket.
2011. szept. 19. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!