Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglásnál miért nem megy...

Lovaglásnál miért nem megy egyenesen a ló? Állandóan kifelé tart.

Figyelt kérdés

Lovaglásnál a ló ha egyenesre állítom állandóan kifelé megy. Ami azért is fura, mert villanypásztorral van körbekerítve a pálya (nincs bekapcsolva), tehát azt még meg is érteném ha nem akarna közel menni hozzá, de inkább belevinne, ha hagynám. Mindkét kézen ezt csinálja, vagyis valószínűleg nem az én ülésem a ferde. Lépésben már kb. olyan 150°-os szöget zár be a nyaka és a teste,ha nagyjából egyenesen megy, ügetésben azért nem ennyire, vágtában már szinte nem érződik semmi. Pedig odarakom a külső csizmám de nem ér semmit.


Gondolom megkérdeznétek hogy mióta van ez. Nos nekem olyan másfél hónapot ki kellett hagynom egy sérülés miatt, ilyenkor a barátnőm lovagolt helyettem, de ő mindig terepre ment. Azóta meg pályán mindig ezt csinálja.


2011. jan. 4. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a barátnőd ülése lehet a rossz, 1,5 hónap alatt elég szépen át lehet lovagolni egy lovat. Én ezért nem engedném, hogy más ráüljön, csak futószáraztatni.

Ne a külső csizmád tedd oda, hanem a belső szárat kicsit jobban feszítsd meg, a belső csizmád tedd oda finoman, a külsővel meg ugyanúgy hajsd. De azért ne ugrasd be vágtába, ne legyen nagyon erős, csak érezze. Magyarul állítsd belső kézre. Vissza fog szokni. Én egy időben lovagoltam egy ilyen lovat, és szépen helyrejött. :)

2011. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert ferde. Alapjában véve minden ló ferde, nem kevés munka hogy egyenesre állítva menjen.


Barátnőd valószínű kicsit "félrelovagolta", bár azt furának tartom, hogy csak lépésben ilyen.

2011. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze mert ferde, nincs egyensúlyba. Gyakorolni kell vele, két csizma között előre lovagolni.
2011. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szinte mindig erőteljes belső állításban van, hiszen ha egyenesbe állítom akkor kimegy, neki a villanypásztornak. És ha a belső csizmát rakom oda, akkor méginkább oldalra megy. Pedig nem húzom jobban a külső szárat, sőt, és ha odadobom a szárat akkor is kifelé tart.


Amúgy meg ha a barátnőm ülése volt ferde, akkor is, nem mindig egy irányba kéne mennie? Pl. csak balra, azaz balkézen befelé, jobbkézen kifelé?


Hát mindenesetre gyakorlok vele, és remélem sikerül kinevelni ezt belőle.

2011. jan. 5. 20:05
 5/7 anonim ***** válasza:

nem húzni kell a külső szárat hanem megtartani folyamatosan,

a belső csizmára kifelé lép ha nincs megtartó külső csizma

ne lovagold belső állításban mert nagyon káros!(csak a rövidfalon)terepen lovagold egyenesen és élénken előre úgy hogy támaszkodjon aztán próbáld újra pályán

2011. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a külső szárat ne dobd el, tartsd meg, és belső csizmával told kifele.

a barátnőd meg inkább csak felügyeleteddel lovagloja a lovad ezentúl :S

2011. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szerintem azért mert amíg te pályán lovagoltad addig a pálya kerítése "vezette" a lovatarra, hogy egyenesen menjen, a barátnőd pedig mindig terepre vitte ahol ugyebár nincs kerítés, és valószínűleg nem túl jól lovagolta.
2011. jan. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!