Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom a lábamat rendesen...

Nem tudom a lábamat rendesen tartani lovaglásnál, egyszerűen nem tudom lenyomni és igy az ügetés sem megy, megoldaná a problémámat a lovaglócsizma vagy valami más sarkas cipő?

Figyelt kérdés
vagy valami más tipp hogy sikerülhetne jól tartani a lábam
2010. júl. 20. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem a lovaglócsizma a megfelelő erre a célra, mert ez jól tartja a lábadat és így könyebben megy majd az ügetés is:)
2010. júl. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje jársz lovagolni? Eleinte (ez egyén függő, lehet sok alkalom is) ez természetes. Az oktató nem segít? Nem szól, hogy mit tegyél? Nekem pl. eleinte mindig kicsúszott a lábam. De ez igazából lényegtelen, mert mikor nyereg nélkül lovagoltam, akkor már jobban odafigyeltem. Sima edzőcipő volt rajtam.
2010. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
még csak 2szer voltam,de igy olyan rossz mert semmire nem haladok, nyereg nélkül hogy lehet megtanulni,nem értem
2010. júl. 20. 18:49
 4/13 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, milyen cipő van rajtad, ezt meg kell tanulni. A cipő/csizma nem ad olyan tartást, hogy folyamatosan lenyomva legyen a sarkad.

Ezt csak sok-sok gyakorlás árán lehet és kell megtanulni.

Ne csüggedj,lehet hónapok vagy évek kellenek ahhoz, hogy ösztönösen helyes legyen a lábtartásod.

2010. júl. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Szia!

Nekem is ez a problémám. Nem járok túl rég óta lovagolni de előfordul sajnos, hogy tövig becsúszik a lábam a kengyelbe. Több, mint fél évig edzőcipőbe jártam, nemrég vettem egy nem túl drága lovaglócipőt. Nem változott tőle semmi. Bár talán egy kicsit jobb lett, de még mindig nem tatom helyesen. Mostanába egyre jobban sikerül lenyomni a sarkam,de szerintem nem a cipőm miatt, hanem a gyakorlás, és van oktatóm aki mindig figyelmeztet. Nem voltam valami nagy segítség de legalább tudod, hogy nem csak neked van ilyen problémád :D További élményekben gazdag lovaglást kívánok, biztos javulni fog a tartásod idővel ha odafigyelsz rá.

2010. júl. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
AKKOR ADDIG EGYHELYBEN FOGOK TOPOROGNI??? szerintetek gyakoroljam itthon?mert van itthon egy lovam de még nem lovagoltam rajta mivel nem tudok ezért járok most órákra,csak ezzel a pacival veszélyes szóval nem emrek itthon gyakorolni :(
2010. júl. 20. 19:00
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne!

Gyakorolni csak edzővel, aki látja mit csinálsz és kijavít. A lábtartáson kívül még kismillió dolog van amire figyelned kell, és amit nagyon könnyű elrontani.

Tartogasd a lovad arra az időszakra, mikor már biztosan megy minden és mindkettőtök számára kellemes élmény lesz a lovaglás.

2010. júl. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ha még csak 2-szer voltál akkor ne aggódj! Persze, hogy nem megy MÉG! Nyereg nélkül tényleg nehezebb.
2010. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sok sok futószáras órával, eleinte olyan lesz, hogy egyszer jobban megy egyszer rosszabbul, de ez ne vegye el a kedved. Érdemes beruházni egy olcsóbb lovaglócipőre és egy hopiletre, ami tartja a bokád. Amúgy nyeregben én tök másképp ülök, mint szőrén, máshol fekszik fel a combom, viszont a sarkam lenn van. Ez majd kialakul, nyugi!

Jó lovaglást, gyakorlást!

2010. júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Nyereg nélkül lehet igazán megtanulni.

A kengyelek a kezdőknek hamis biztonságérzetet nyújtanak.

Nyereg nélkül jobban érzed a lovat,könnyebb felvenni a mozgását.

2010. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!