Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki tud olyan lovaglási...

Valaki tud olyan lovaglási lehetőséget Debrecenben, ahol egyénileg vagy kis csoportban kezdő lovasokat oktatnak, nyugodt lovakon, viszonylag olcsón?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
A Víg-Kend majorban úgy tudom, oktatnak.
2011. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az ARBO tanyán is van lehetőség, bár az inkább a drágább kategória. Pontosan nem tudom hol, Debrecenből kifele menve Józsa irányába van valahol olcsóbb lovasoktatás.
2011. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Lovasakadémián is, nagyon ajánlom, én oda jártam évekig :)
2011. febr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A Víg-kend majort én is néztem a másik is tetszene, csak az a gond hogy kocsi nélkül elég nehéz oda kijutni (mindkettő vhol a Pannoráma út, Vekeri tó környékén van, én meg pont a város másik oldalán lakom).


A Lovasakadémia az területileg nagyon jó lenne nekem. Kerékpárral kb 20 percnyire lakom:) De az az igazság hogy eddig nem sok jót hallottam róla... bár nem tudom mennyi igaz belőle.

Mesélnél róla kicsit bővebben? Hogy zajlik ott egy kezdő oktatás? Milyen lovak vannak? Mennyire türelmesek az oktatók? stb.

2011. febr. 9. 16:49
 5/6 anonim ***** válasza:

A Bandihoz ne menjél az Akadámiára, mert az egy vadállat :D

Nekem Boross volt az edzőm, egy fiatal pasas (volt 10 éve, akkor jártam hozzá, de úgy tudom, még mindig ott dolgozik). 10 év persze sok idő, de nekem akkor kifejezetten jók voltak a tapasztalataim. Nyugodt lovakat adtak, osztályban lovagoltunk, összeszokott csapat. Futószárazás is volt. Tavaly voltam kint, látszólag nem sokat változott semmi 10 év alatt és még ismerős lovak is voltak ott. :)

Szerintem a legjobb, ha elmész több helyre, kipróbálod őket pár alkalommal és akkor fogsz tudni dönteni. Ez úgyis olyan dolog, hogy egyik embernek ez jön be, másiknak meg az. Abba sajnos nem látunk bele, hogy neked milyen oktatási stílus lenne a megfelelő. :S

2011. febr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Árban sajnos sem az ARBO-tanya, sem a Lovasakadémia nem alsó kategóriás... Esetleg próbáld meg Pallagon az Óbester Kft. lovardáját, az -a legutóbbi információim szerint- viszonylag olcsóbb, de nincs olyan színvonalas mint a Lovasakadémia (pl. nincs fedeles lovarda, nincs jártatógép,stb.). Én a lovasakadémián egy ideig Boros Sanyinál tanultam, nagyon szerettem, mint oktatót, szerintem nagy szaktudású, és tetszik, hogy nagyon lócentrikus, és nemcsak arra koncentrál, hogy minél több embert ültessen egy nap lóra, hanem odafigyel a lovak egyenletes terhelésére és egészségére is.Emellett futószáras kezdőktől a haladókig, kortól és nemtől függetlenül elvállal bárkit. Viszont nem olcsó nála egy bérlet... Amikor utoljára kérdeztem, 20.000 volt egy 7 alkalmas bérlet, és 35.000 egy 14 alkalmas, ez azóta már lehet, hogy több.


Amennyire én tudom, a Víg-Kend major olcsó, de nem oktatnak, illetve ha oktatnak is, nem a legszínvonalasabb az oktatás... Barátnőm járt ki régen, gyakorlatilag adtak alá egy lovat, és képzettségi (vagy képzetlenségi) szintjétől függően (illetve függetlenül...) "szélnek eresztették", ki terepre, ami azért szerintem ez elég felelőtlen dolog, akármilyen szelídek is a lovak...


Remélem sikerül egy jó helyet találnod!

2011. febr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!