Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 10 éves lovam nem akar hízni....

10 éves lovam nem akar hízni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Alapból vékony volt amikor vettük, azóta rendszeresen volt/van féreghajtva, meg a foga is reszeltetve volt már ősszel(akkor hízott is), de most megint lefogyott, de tavasszal jön megint a fogorvos, és lereszeli a fogát. Szerintem attól lehet, hogy a másik ló elhajtja őt a kajától, pedig már kértem a tartót, hogy kösse le a lovát, de semmi.. Mit csináljak szerintetek ? Nem olyan vészesen sovány, csak kicsit, de engem nagyon zavar.
2011. febr. 13. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Így, hogy nem tudjuk mit és mennyit eszik, mekkora, milyen fajta a ló, milyen körülmények között van tartva, mennyit mozog, nehéz segíteni. Ha leírod, tudok adni tanácsot! Minden esetre az biztos hogy nem segít, ha a másik ló nem engedi a kajához. Bértartásban van?
2011. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Napi 3x etetik, szénát, lucernát,meg kukoricát kapnak.(meg persze nasinak répát,almát stb.) rendszeresen van mozgatva, napi másfél órás terep, vagy edzés és hetente 2 vagy 3 nap pihenője van, ilyenkor csak futószárazom.

Bértartásba van, nóniusz paci :)

2011. febr. 13. 14:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp kössétek meg a másik lovat, mert ha nem engedik enni, akkor nem is fog hízni. Ha a foga reszelve volt, akkor nem hinném h most tavasszal is az lenne a baj. Nézess egy vért, abból sok minden kiderülhet. Az is lehet, h valamilyen vitaminhiány van, vagy elkapott valami vírust, ami még lappang benne.

Egyébként tényleg jó volna tudni a származását. Ha pl erősen telivérezett, alapból nem is lesz sosem kövérebb, mert a telivérek mindig gizdák. :)

2011. febr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Intézkedek :)
2011. febr. 13. 14:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Állatorvossal érdemes megnézetni, mert sok oka lehet, pl. akár gyomorfekély is. A kukoricától, lucernától úgy kellene kinéznie mint egy kis gömböc.(Egyébként megjegyzem, hogy nem túl egészséges, ha csak kukoricát kap abraktalarmányként, mert lóról van szó, nem disznóról, alaptakarmánynak a zabnak kellene lennie.)

Az, pedig, ha a másik elhajtja.....kézenfekvő indok,amiért kicsit gebe. Szerintem erről lehet szó.

Én biztos kiharcolnám, hogy a lovam megehesse a napi adagját, ha már fizetek érte. Nálam is vannak bértartott lovak és ez elképzelhetetlen, mondjuk mi nem együtt tartjuk őket, de akkor is.

A nóniuszok amúgy inkább "husis" típusok.

2011. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a tartó felől szimplán lustaság, hogy nem köti meg a lovát. Mi is megkötjük, mert megeszi a másik elől is a kaját. Vagy válasszon le egy külön részt a lovadnak amíg eszik, de még mindig a legegyszerűbb mód a megkötés. Abraknak zabot szokás adni a lónak, esetleg más gabonafélével, vagy lótáppal keverve, a kukorica etetése hosszútávon nem a legjobb, mi inkább időszakosan adjuk és akkor is keveset.

Bázis lótáp is jó kiegészítőnek, esetleg megegyezhetnél a tulajjal, hogy viszel egy zsákkal és a te lovad kapjon azt is. Mellesleg elég sokáig kitart egy zsák, mi reggelire és vacsorára is adunk egy fél fándlival + egy púpos fándli zab etetésenként, eredménye pedig szép kerek lovak (nem kövérek).

2011. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Fahya ***** válasza:
Egyébként ha zabot etetnétek simán vagy keverve más gabonával, ajánlom a roppantást vagy a darálást, jobban hasznosul.
2011. febr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos Drága Lovam ma hajnalban elpusztult.:( De köszönöm mindenkinek, aki ötleteket adott! Kicsit hízott is... :(
2011. márc. 26. 20:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ez a problémám ,nekem se hízik a furioso lovam ,pedig ők is naponta 3szor kapnak enni meg pehlyesített kukoricát kap. Rendszeresen mozgatom ,és a foga is reszelve volt. Már vért is vettettünk tőle. De a doki azt mondta ,hogy nagyon sok lovat megvisel a meleg és a meleg miatt fogyott. :)
2012. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos Ő nem a meleg miatt volt sovány.. igazából nem tudjuk, mi baja lehetett.
2012. szept. 11. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!