Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ideális egy póni társnak...

Ideális egy póni társnak lovam mellé? Vagy akkor már inkább egy nagyló? Olyanok véleménye is érdekelne, akik szintén egy lovat tartanak, hogy viselik?

Figyelt kérdés

Egyedül van itthon a lovam, már az előző helyén is egyedül volt egy ideje. Sajnos a kert annyira nem nagy, de van egy karám, és beálló, ahol jól elvan, ridegben, sosincs bezárva.

Viszont sajnálom szegényt, hogy egyedül van.

Szóval a karámban elférne akár két nagyló is, de inkább a széna, trágyatárolással van a gond, mert ez az egy is tud termelni rendesen. :)

Azt vettem észre, hogy amikor egy pónit visznek el a kertünk mellett, arra annyira nem figyel, épp hogy csak odanéz. De ha nagylovakkal lovagolnak erre, akkor azért jobban felélénkül, vágtázik, meg tényleg csak rájuk figyel és kell egy idő, amíg lenyugszik.


Szóval az elegendő lenne, ha egy póni lenne a társa? Mondjuk az a gyanúm, hogy azért egy közepes termetű póni se eszik sokkal kevesebbet, mint egy nagyló.


Légyszi, ne arról írjatok, hogy mennyire nem jó egyedül tartani lovat, mert ezt én is tudom, pont ezt szeretném megoldani. :)

Van akinek hasonlóan vannak otthon a lovai?


2011. febr. 13. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
akár egy kecske, egy birka is megteszi társnak! a póni is, hiddel! merakjátok mellé biztos érdekelni fogja, ha nem , azsem baj, a lényeg a társaság, hogy nincs egyedül! mindenképpen pónit/kecskét(szarvatlant)/birkát ajánlok ha nemtudtok nagy lovat venni!
2011. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Én kecskét vettem a lovam mellé,jól össze is barátkoztak,de sajna egyszer csak a kecske lerágta a lovam farkát,hát elég sok idö volt még visszanött neki:DAztán birkára váltottunk,jól összebarátkoznak.Póni is tökéletes.
2011. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy póni vagy nagyló, vagy cica - Kincsemnek cicája volt :) - az a lényeg, hogy legyen társasága, akivel meg tudja beszélgetni a dolgait. Mint az öregasszonyok :)))

olvastam olyat is, hogy nyuszival barátkozott össze a ló, vagy ilyen csüngőhasú malaccal is elvannak. Kecske, bari, csacsi, velük is elvannak. :)

2011. febr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát ha így veszem, akkor most is van társa, mert van 3 kutyánk 2 macskánk. :)

De mindenképpen lovat szeretnék mellé. Igazából akkor úgy kellett volna feltennem a kérdést, hogy egy póni tartása "egyszerűbb", olcsóbb, kevesebbet eszik és termel, mint egy nagyló, vagy akkora különbség nincsen? (Mert azt azért elképzelhetetlennek tartom, hogy mondjuk feleannyit eszik, de nyilván valamennyivel kevesebbet.)

Meg miért lehet az, hogy a pónira nem úgy reagál, mint a nagylóra? Attól tartok, hogyha pónit veszek, akkor ugyanúgy bezsong a többi lóra, és hogy neki kevés lesz.

2011. febr. 13. 22:29
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha van arra pénzed h. vegyél egy nagy lovat, akkor ajánlatos, mert párban szebbek... de ha csak egy pónit veszel az is elég. Ha csak a társaság a lényeg, akkor tökmindegy milyen állatka van vele. Csődör vagy kanca lovad van?


Trágyatárolás: áss egy gödröt, ami olyan 4 m hosszú, 2m széles, meg kb 50 cm. mély! abba rakd a trágyát és tartsd a négyzet alakot. a 2 m szélességet, ne használd ki teljesen, csak olyan 1,70 m foglaljon a trágya az a 30 cm maradjon trágyalének... Nálunk több évtizede így van tárolva és rengeteg elfér, mivel ugye felfelé van hely... tavasszal szólunk traktorosnak, kiviszi a földjére és cserébe hoz szalmát vagy szénát... egyszerű és nagyszerű megoldás:)

2011. febr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kancám van és kancát vagy heréltet szeretnék, az utóbbiak nyugisabbak, szóval inkább azt.


A trágyát mi úgy oldjuk meg, hogy utánfutóra rakjuk és ismerősöm elviszi a szőlőjébe. De az is biztos jó megoldás, amiről te írtál.


Nyáron vagy ősszel szeretnénk társat, de sokat gondolkodom rajta, hogy melyik lenne a jobb. Igazából nekem a pónik is úgy tetszenek, de talán egy nagyobb ló akkor már ideálisabb lenne. Lehet, hogy egy dagi hucult veszek majd. :D Az is egy nagy álmom. :D :D Az a kényelmes "fotelhát". :D

2011. febr. 14. 19:50
 7/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

A trágyázásra az is jó megoldás ahogy ti csináljátok:)

Nem rossz a hucul sem rossz, de nézd meg a Welsh cob pónikat... 130-140 körül van a marmagasságuk, tehát mondható "nagy" lónak, mégis póni, Lovaglásra is ideális:) Ráadásul egynémelyiken nagyon kijön az arab vér, és gyönyörűek :)


Milyen fajta a lovad?

2011. febr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Arab. :D

Úgyhogy most már valami strapabíró idegrendszerű lovat is akarok. :D :D Persze imádom az arabom, de azért vele résen kell lenni mindig. :)

2011. febr. 15. 15:58
 9/14 anonim ***** válasza:
nekem egy falabella sheti pónim van, a kisbéri mellett, elválaszthatatlanok, imádjádják egymást.:):)
2011. febr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az arab ló, szinte az összes ló génjeiben megtalálható. Az egyik legszebb:) Jobb ha arabot veszel mellé! :) Shagya Arab, vagy egyiptomi arab?
2011. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!