Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ideális lovasiskola?

Ideális lovasiskola?

Figyelt kérdés

sziasztok

Rövidesen elkezdünk lovasoktatással foglalkozni és kíváncsi vagyok a véleményetekre(azért, hogy mire lenne igén)

Kevés lóval, családias lovardában.Egyszerre max 3 ló osztályban és az lenne a cél hogy képzett lovakon minőségi oktatást tartsak.Ez persze azt jelenti hogy a lovak 1-2 óránál nem dolgoznak többet és heti 1-2 alkalommal nekem kell felülnöm rájuk hogy olyanok maradjanak mint most.

Nem tudom hogy lenne e elég ember aki ilyen helyre akar járni, mert ezt 2000ft/45-50 percért nem tudom biztosítani.3000-3500 ft-ra gondoltam/45-50 perc.

Szerintetek van rá igény?

Olyanok válaszának is örülnék akik lovasiskolába járnak.

Ők leírhatnák hogy hányszor tudnának jönni stb.(szerintem a fejlődéshez heti 2-3 alkalom kell)

Köszönöm a segítséget!


2011. júl. 10. 12:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne legyen futószalagos jellegű a hely, legyen elméleti oktatás is, olyanok, hogy megmutatod a lovasoknak, hogyan kell csutakolni, fel-lenyergeli stb. Tehát amik alapdolgok, azokat tudják. Ezeket nem sok helyen tanítják ugyanis... Kér az ember egy időpontot, odamegy az adott időpontra, előkészítve a ló, csak fel kell ülni rá, letelt az 1 óra, jön a következő és adják egymásnak a "kilincset". Sajnos az a baj, hogy sokan nem tudnak sokat fizetni érte, és aki nincs otthon a lovas dolgokban, az nem nagyon érti, hogy miért jobb a kisebb lovarda és a nem futószalagos rendszer, inkább az árat nézik. Nem tudom merrefelé lenne a hely, de szerintem egy átlag magyar család 3000Ft-nál többet nem nagyon tud adni egy óráért. És arra számíts szerintem, hogy olyan hetente 1x tudnak így is elmenni.... Max 2x... Ez a helyzet, én ezt tapasztalom.

Nálunk nem lovasiskolás rendszer van, hanem lóbérléses. Vagyis járnak is lovagolni, de jópáran bérelnek. Egy hónapra előre ki kell fizetni egy adott összeget, és "tied" a ló. A bérlő gondozza, ápolja, ő lovagol rajta 85%-ban, így esély van arra, hogy összeszokjanak, megismerjék egymást így kisebb versenyeken is tudnak indulni. Ez mindkét félnek jó, mert egyrészt foglalkozva van a lóval+nincs 30 gyerek által agyonrongálva és van mozgatva rendszeresen, a lovas is heti 3-4 alkalommal ül lóra, így tud fejlődni... Mivel nem jó, ha mindig egy lovon ül az ember, ezért van hogy hónaponta néhányszor egy másikra ülnek. A bérléses rendszer hátránya, hogy csak olyanra bízhatod a lovad, aki normális, és tudja gondozni, és biztosan szeretni és gondozni is fogja normálisan. És ezt az egészet úgy érdemes elkezdenie valakinek, ha már mindhárom jármódban biztos az ülése, tehát nem annyira nagyon kezdőknek vagy legalább ügetni tudjon szabadon. Nyilván neked azért is jó, mert azt nem tudod előre, hogy hanyan fognak lovagolni jönni adott hónapban, és így előre ki van fizetve egy biztos összeg. Emellett tudsz oktatni a lovaidon olyanokat is, akik nem bérelnek persze nem napi 20 embert, de azért nem árt a lónak napi 2 óra munka, vagy ha nem jönni lovagolni a bérlő, akkor aznap többet is tudsz vállalni.


Szerintem: 3000Ft/50 perc-ért (vagy ez lehet olcsóbb is még az elején) kezd el, és utána akikben látod, hogy megbízható, és komolyan akarja a lovaglást, annak ajánld fel a lóbérlés lehetőségét.

2011. júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

köszi, természetesen elméleti képzéssel együtt lesz

a legnagyobb probléma az anyagi rész mert tényleg az lenne az ideális ha egy lovas heti 3x jönne de ezt sajnos nem tudják kifizetni, vagy nem akarják mert 1500ft-ért is lóra tud ülni valahol.

2011. júl. 10. 13:42
 3/21 anonim ***** válasza:
most van lovad? és szeretnél 'hivatalosan' lovagoltatni? szerintem az elején érdeklődj körbe neten vagy akárhol hogy lenne-e rá igény de szerinem a 3000ft felett tényleg sok mert ha 2000ért is lehet akkor inkább oda mennek az emberek.
2011. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Azért nem lesz rá igény, mert nagyon drága, ennyi pénzért már minimum az egyéni képzés.
2011. júl. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Azt még kifelejtettem, hogy van valami képzettséged? Vagy csak lovagolsz, vannak lovaid, és úgy kezdesz bele? Mert ha mondjuk megvan a lovasedzőid és felszereltséged, akkor ugratást is oktathatsz, 3000Ft/óra azért viszont nem sok. De min. ilyen lovasoktatói tanfolyam nélkül ne kezdj hozzá szerintem.
2011. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

túravezető és oktatói végzettséggel, majd később lesz magasabb szintű is.

OLyan lovakkal fogok oktatni, amelyekkel igény szerint letehető a rajtengedély is.

2011. júl. 11. 07:19
 7/21 anonim ***** válasza:

Én nagyon soknak tartom a 3000-3500 forintot egy lovaglásért. Nagyon kevés ember engedheti meg magának, hogy ennyit kifizessen érte. Amit reálisnak tartok, az kb 2500 ft.

Én kb 5 éve lovagolok, de jó 1 évet kihagytam (szülési szabadság). Eleinte heti egyszer tudtam menni. A fejlődéshez nekem annyi is elég volt. Nem akartam 28 éves fejjel versenyekre járni, csak hobbiból lovagolok. Aztán találtam a munkahelyemhez egy jóval közelebbi lovardát és akkor már heti 2, 3 alkalommal is tudtam menni, és volt, hogy 2, 3 órát is lovagoltam. Ekkor még 1500 és 1700 forint körül volt egy óra (50 perc). Ahogy drágult a lovaglás, úgy ismét vissza esett a heti lovaglásom száma.

jelenleg 2500 forintért lovagolok, és emellett egy tanyára is kijárok. A lovardában a felszerelt paci vár, a tanyán mindent én csinálok. Ja, és a lovardába kb 2 hetente, vagy havonta, de van, amikor csak 6 hetente jutok el. A tanyára általában hetente szoktam menni, de most éppen úgy alakult, hogy már 5 hete nem űltem lovon. hiányzik is, de piszkosul!

Amúgy nekem nagyon jó volt, hogy 9 óra meló után a felszerelt őpaci várt, és esetleg csak lenyergelni kellett. Persze én is meg tudtam volna oldani a pucolást, és nyergelést, de egy dolgozó embernek ez pl nagy segítség! Az fontos, hogy az ember megtanuljon nyergelni, de azért az új "ügyfeleket" kérdezd meg, hogy hogyan szeretnék a lovat megkapni!

2011. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

attól függ h merre laksz...

Mert pest környékén kb ennyibe kerül, én is kicsit olcsóbban járok, szintén jó lovakon, kevés fős osztályok...

Szóval ha megvan a megfelelő végzettséged, és gyakorlatod, akkor a 3000/óra az szerintem kifizethető, viszont a heti 3 alkalom az sok egy hobbistának, örülj ha 2x megy.

2011. júl. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én 1500 / óráért járok, és hetente 4x megyek lovagolni. Miskolcon élek. Szerintem ha lejjebb teszed az árat,és kereken 60 percet oktatsz, és élvezik is az órát, kedves vagy, mindig megkérdezed hogy van -e bármilyen kérdése a lovasnak, mert gondolom nem csak haladókat akarsz oktatni, hanem -9 éveseket is, akik akkor kezdenek el lovagolni, akkor biztos,hogy hetente 3x ki fognak menni. Azért külön ne kérj pénzt, ha kint akarnak lenni a lovardában ismerkedni a lovakkal, és téged magukkal rángatnak mert érdekli őket a lovak, és érdeklődnek a lovak felől, akkor te válaszolj készségesen. Én úgy vagyok vele hogy 60 percét maximum 2000 forintot adnék, többet biztosan nem. Itt Miskolcon a luxus lovardában (Balogh liget) 3600 forint fél óra, és géplovak vannak, meg elég futószalagos az egész. Ne süllyedj erre a szintre.Maximum 2000 forintért oktatnék a helyedben.
2011. júl. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

abból nem élek meg..

az csak akkor menne ha napi több órát dolgoznának a lovag, az meg a minőség rovására menne.

2011. júl. 21. 08:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!