Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok milyen lófajta...

Mit gondoltok milyen lófajta lenne az ideális? Nálatok milyen fajtájú lovak vannak a lovardában? A szín mellékes, habár érdekelne, hogy nektek milyen színű lovak tetszenek, és milyen színű a lovatok/kedvenc lovatok? 16/L

Figyelt kérdés
Hamarosan kapok lovat, de még nem tudom, hogy milyen fajta lenne a legideálisabb. Egy magyar sportló kancára gondoltam, de nagyon tetszenek a német sportlovak, főleg a holsteiniek, meg amúgy majdnem minden lófajta. Igazából inkább lótól függ, hogy melyiket vesszük. Mégis szerintetek melyik lófajta lenne a legideálisabb? Szeretnék versenyezni is díjlovaglásban, vagy díjugratásban.
2011. okt. 14. 00:50
 1/7 anonim ***** válasza:

a magyar sportló jó lehet neked,de heréltet ajánlok elsőre inkább


nekem most magyar félvér-haflingi keverékem van,pej herélt :)

2011. okt. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. A lovaglással nincs baj, az edzőm szerint tehetséges vagyok, és csődört is lovagoltam már. A lovardában kisegítettem, hogy legyen némi tapasztalatom ami a ló gondozását illeti. Nem akartam felelőtlenül belevágni, és őszintén szólva jobban szeretnék kancát. Nincs semmi bajom a heréltekkel, de szeretném, ha majd idővel kiscsikó is lenne. A családomnak régebben volt két fajtiszta nóniusz kancája amikre én emlékszem is. Őket otthon tartottuk, de mivel versenyezni is szeretnék, és azóta otthon a karámokat is lebontották, ezért döntöttünk a bértartás mellett. A családom is jó tanácsokkal tudna ellátni, hiszen több évtizedes tapasztalatuk van a lótartásban, és a csikónevelésben. Miután a két kanca eltávoztak huszonpár évesen, a szüleim nem akartak több lovat. Csak miattam döntöttek úgy, hogy megint lesz ló.
2011. okt. 14. 02:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sportlovat vegyél, de mivel magyarok vagyunk és tényleg jók, valami magyar fajtát válassz: kisbéri, mezőhegyesi, magyar sportló, ezek jók az ugratásban úgy általában, díjlovaglásban is, szóval ezeket ajánlom. Meg ezekből a fajtákból ha veszel jobban tudsz válogatni, többet találsz és vannak nagyon jók.

Nekem kisbérim van ( kanca- mindig is kancát szerettem volna, de eddig csak heréltem volt, persze semmi bajom a heréltekkel, imádtam őket, de ez valahogy más...na mindegy.). Nagyon jól ugrik ( versenyezni szeretnék majd vele, csak most vemhes). Szóval nagyon büszke vagyok rá :) és nagyn szeretem. Mondjuk nekem a legyesszürke mint szín nem tetszik, de így is beleszerettem.

Amúgy minden szín tetszik, csak a legyesszürke és a tűzött nem, erre van egy legyesszürke és egy tűzött lovam, de nem a szín számít :)

2011. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és még a gidrán, azt kifelejtettem, de az is jó :)
2011. okt. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

mezőhegyesi és kisbéri is jó,de ha tényleg ilyen jól állsz gyakorlatba akkor megpróbálhatnál egy hannoverit szerintem :)

2011. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Magyar sportló, Furioso, Kisbéri félvér, magyar félvér, arab telivér, shagya arab, paint horse, nóniusz, angol telivér.

Nálunk leginkább pej és sárga lovak vannak, de vannak nyári,-és sima feketék is továbbá szürke lovak. Nekem sepciel az arab telivérek tetszenek és a szürke szín! :)

A magyar sportlovat ajánlom! Mert az mindenben jó! :)

2011. okt. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Határozottan az ügetőt ajánlanám. Saját tapasztalatok szerint sokkal intelligensebb, tanulékonyabb más lófajtáknál, a versenyszellem és a higgadtság együtt keveredik náluk, amiből valami csodálatos alakul ki. :)

Normális körülmények közötti idomítás esetén fele annyi időre van szükségük 1-1 feladat elsajátításához, és ha jobban szemrevételezzük, a testfelépítésük rengeteg szakághoz megfelelőek.

És mielőtt megijednél, de igen, az ügetők is képesek mindhárom jármódban közlekedni, és a mozgásuk sokkal szemrevalóbb, dominánsabb egy átlagos félvérénél.

2011. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!