Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell rükvercbe tenni a...

Hogy kell rükvercbe tenni a lovat? Vagy ha van ennek neve akkor az mi?

Figyelt kérdés
már egy ideje díjlovagolok és meg akarom lepni az edzőmet hogy én mit tudok de nem találom ezt egy könyvbe se még a nevét sem tudom és ez tök égő kérlek titeket lovasok segitsetek...!!??
2011. febr. 20. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
azt nem érti, hogy "curik"??
2011. febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Gyakorolni kell. Én úgy szoktam, hogy elé állok és megyek felé ilyenkor tolat és mondom is neki, hogy Tolat. Ezt gyakoroljuk és ha ügyes kap jutalom falatot. Sok gyakorlás türelem kell a lovakhoz!



Lehet, hogy néhányan azt fogják mondani, hogy NE ÁLLJ A LÓ ELÉ! Hát..lehet, hogy igazuk van. De az én lovammal bármit tudok csinálni sosem bántott nálam nött fel én neveltem én cumiztattam így a bizalom kölcsönös. Sose volt pálcázva.


Más egy idegen ló mint egy saját nevelésű! =/

2011. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk a Curikk volt a bűvös szó xD
2011. febr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat..
2011. febr. 20. 18:04
 5/12 anonim ***** válasza:
2011. febr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
a neve hátraléptetés és sokat kell gyakorolni hogfy tökéletesen és annyit lépjen hátra amyennyit te szeretnél. húzod a szárakat és közben finoman szorítod csizmával. hidd el hátra fog lépni. hajrá ;)
2011. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó gyakorlás az, ha például szembe állsz vele, úgy hogy a kantár rajta van. Összefogod a szárat, nekitámaszkodsz a szügyének és tolod picit hátra, közben húzod a szárat és mondod neki a "curikk" /német szó, zurück=vissza/, vagy azt h. hátra, esetleg vissza, vagy bármit, csak ugyan az a szó legyen... ha már megy a földön, felülsz a hátára, és ahogy az előttem lévő írta, "húzod a szárakat és közben finoman szorítod a csizmával" hátra kell lépnie.

Remélem tudtam segíteni :)

Sok szerencsét a gyakoroltatáshoz! :)

2011. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A szárakat finoma húzod és közben mondod, hogy curikk :D, igaz egy díjlovasnak ezt szavak nélkül kell elérnie, de a legtöbb ló hallgat rá.
2011. febr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hátraléptetés: a tanítás menete. A szárak megtartásával lábbal előrehajtod a lovat, így ő nem tud előremozdulni ezért hátra fog lépni. A testsúlyodat enyhén hátra helyezed. Elő:testsúly Második:hang-hátra Harmadik: láb

Tehát a szárakkal megakadályozod, hogy a ló előre lépjen. Az fontos, hogy elsőre elégedj meg 1 hátralépéssel. Majd dícséret. Ne gyakorold sokat, max 8 alkalom. Következő nap kérhetsz 2 lépést.

Egy idő után már a testsúlyodra és a szárfelvételre reagálni fog.

Bár én western stílusban edzek, de ez minden lóra működik.

2011. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
nekem úgy mutatták, hogy a jobb szárat húzzam erősebben, és jobb csizmával hajtom. hátralépett :)
2011. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!