Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vajon ilyenre van lehetőségünk...

Vajon ilyenre van lehetőségünk, vagy eleve kudarcra van ítélve?

Figyelt kérdés

Én viszonylag kezdő lovasnak érzem magam (lovas túravezetést tanulok, díjlovas vizsgát csináltam csak, de ugye csak az alapokat kellett bemutatni, és hogy hogyan tudom összeszedni a lovat). Másfél éve lovagolok. A barátom hazautazik Angliából, és nagyon beleélte magát abba, hogy lovastúrára viszem (kettesben), csakhogy nem hiszem, hogy valamelyik lovardában engednék, hogy én vigyem őt magammal. Jelenleg nem lovagolok sehol, az előzőt lepasszoltam, mert az oktató berágott rám (nem a lovaglás miatt).

A párom meg abszolút kezdő, rábeszéltem, hogy ügetni mindenképp tanuljon meg kint (ott egy óra 9000 Ft-tól indul, úgyhogy kellett győzködni).

Szerintetek elengednének minket? :S Kérlek, ne szóljatok be, mert értem akkor is, ha normális hangnemben fogalmaztok :)


2011. febr. 26. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát mi azt nem tudhatjuk, hogy a lovarda engedné-e... adok egy tanácsot: KÉRDEZD MEG!!!
2011. febr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, csak az esélyeket latolgatom hozzá. Tudsz olyanról, hogy engedtek terepre így embereket?
2011. febr. 26. 14:04
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a túra megnevezés túlzás, csak 3-4 órát akarok terepre menni, hogy helyesbítsek...
2011. febr. 26. 14:11
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Persze manapság mindenkit kiengednek terepre... Ne egy komoly nagy lovardát keress, de amúgy ha neked van előképzettséged simán. Nekünk saját lovaink vannak és barátaimat akik még nem is láttak lovat úgy viszem ki terepre, hogy előző nap 1óra csak hogy legalább ügetni, vágtázni tudjon valahogy (ha ügyesebb akkor valahogy meg tud tanulni 1 óra alatt-persze nem helyes üléssel csak hogy éppen fen marad és évezni tudja) és másnap kimegyünk terepre (western nyeregbe, mivel az jobb , nehezebb kiesni belőle és a könnyű ügetésbe is segít egy picit)... Persze ehhez olyan ló is kell ami nyugodt... De megoldható.
2011. febr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Lazán csinálod :)

Hát, mivel most keresek új lovardát, nem tudom, milyenek a lovak, sem a hozzáállásukat... Már több helyen lovagoltam, és ott biztosan nem díjaznák (nem csoda, nem valami nyugodtak a lovak). Egy helyen engedték volna, de ott kiderült, hogy tulajdonképpen a belovaglást képzelték el a csődör csikón... :S Na, az mindenfele ment, hátra, oldalra, csak épp következetesen előre nem. Oldalazva elkezdett felmászni a bálára :D Akkor még a vágta sem ment... hozzájuk nincs kedvem, két ló van, egyértelmű, hogy a csődi csikót kapnám.


Tehát az esély megvan...? Csak vicces lesz ezzel indítani: bocsi, a kezdők kimehetnek egymaguk terepre? mert csak akkor mennék :D

2011. febr. 26. 15:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen visznek kezdőket terepre, viszont csak túravezetővel, aki ismeri a terepet, szóval 3man lennétek minimum, és általában a terep óradíjban megy. A legtöbb helyen 1500-3000/Ft/óra/fő még a terep is, szóval az 3 órára 4500-9000Ft lenne fejenként.
2011. febr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez a bonyodalom benne. Hogy ha ketten mennénk, nem lennének készségesek lovat adni alánk :/ Amit teljesen megértek egyébként. Amint megvan a lovarda, kiismerném a terepet, az útvonalakat, de ez biztosan nem elég, ha jó lovasnak tartanak, akkor is kétségeim vannak, hogy elengedjenek minket...


Egyébként: köszönöm a hozzászólásokat :)

2011. febr. 26. 15:46
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyi, nézd a lovarda szemszögéből: te elengednél két vadidegen lovast terepre kísérő nélkül, úgy hogy az egyik tök kezdő? Ugye, hogy nem...

Keress valami normális lovit a környéken, járj ki sokat, cimbizz össze az ottani emberkékkel és lovakkal és talán összejön a dolog, bár a lovinak így is kötelessége lenne kísérőt biztosítani. Nálunk van egy lovi, de csak az mehet így ki, aki ott tartja bértartásban a lovát.

2011. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon felelőtlen dologra készült. Egy tereplovagláson rengeteg olyan dolog történhet, ami végett egy rutintalan lovast akár életveszélybe is sodorhatsz. Az olyan lovarda, ahol ezt megengednék nektek, rögtön be is záratnám! Bár nem tudom, Te milyen lovas lehetsz, hogy ilyen felelőtlenség egyáltalán megfordul a fejedben? Még egy nyugodt lóval sem! Már bocs, hogy ilyet mondtam, de ez az igazság! Mit csinálsz, ha egy felröppenő fácán miatt megriad a ló, ugrik egyet, párod meg úgy esik le, hogy kitöri a nyakát? Csak mert nincs olyan rutinja, hogy a hirtelen megugró lóról ne essen le? Ehhez nem elég ügetni megtanulni, de még csak vágtázni tudni is kevés! Ne tégy ilyet, mert ha baj történik, életed végéig nem fogsz tudni tükörbe nézni!
2011. febr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tökéletesen igazatok van. Remélem, nem csak én gondolom így :D Ez egy romantikus gondolat volt tőle, már a kezdetektől terveztük, csak épp arany szíve most áll neki lovagolni :) Egyébként hihetetlen egyensúlyérzéke van (meg is dolgozik érte), és elég izmos is, tehát engem hamarosan túl fog szárnyalni (kivéve a korábbi eséseim számát). Annyira nem féltem, mert neki nem kell közel sem annyit kínlódnia azért, hogy elérje az én szintem, én nem voltam annak idején formában egyik tekintetben sem. Majd most a saját bőrén tapasztalja, hogy bevállalna-e egy tereplovaglást, a héten kezd neki. :)
2011. febr. 28. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!