Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lenne még lehetőségünk alkudni...

Lenne még lehetőségünk alkudni az albérlet árán? Lehet így "fogást" találni?

Figyelt kérdés

Párommal albérletet keresünk. Találtunk egyet, ami nagyon megtetszett, aznap este mikor mentünk megnézni, találtam egy másikat ugyanazon a téren, ugyanakkora paraméterekkel, 5 ezerért olcsóbban. Itt nem voltak képek, gondoltam majd felhívom ezután az albérlet után.

Megnéztük, beleszerettünk. Szimpik voltunk a főbérlő néninek is. Párom azért rákérdezett, nem hirdetik ezt ugye két irodán keresztül, két különböző áron? Á dehogy, volt a válasz.

Párom (csöppet felelőtlenül, de unszolásra) nagyon hamar ráállt a dologra. Igazából annyira nem bánom, hisz jó fogás a lakás, nagyon tetszett nekünk. Kifizettük a kauciót, aláírtunk egy ajánlattételi szerződést.


Másnap derült ki, a másik, olcsóbban hirdetett lakás is ugyanez volt (párom felhívta kíváncsiságból). Azóta fogjuk a fejünket hogy milyen hülyék voltunk. Én lassan belenyugodtam (eltelt vagy 2 hét), párom nem akar.


Hiába mondom neki (nincs tapasztalata az albérlet-szerződés témakörben), hogy ezzel az irodával kötöttünk szerződést, már befizettük a pénzt, és bár nem a bérleti szerződést írtuk alá, mégis van valami papír, ami alapján a drágábba egyeztünk bele.

Párom próbálkozik, kommandózik mondhatni, már nem tudom hány tervet szőtt hogy mégis 5ezerrel olcsóbb legyen a lakás.

Ezt persze én is szeretném, de szerintem semmi "fogásunk" nincs a főbérlőn (habár tisztességtelenül járt el!), és nem szeretnék rossz viszonnyal indítani.

Szerintetek? Érdemes megpróbálni, vagy tényleg túl kockázatos "kekeckedni"?


2011. szept. 18. 21:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!