Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kudarcra van ítélve / káros...

Kudarcra van ítélve / káros az, ha olyan kutyát akarok az élre, amelyik második a rangsorban?

Figyelt kérdés

Három kutyáról van szó, és nagyok a méretbeli különbségek, a "béta" egy 36 kilós lány kutya. Őt szeretném mindenben támogatni, mert nagyon alkalmas rá, csak helyes döntéseket hoz, maximálisan meg tudok benne bízni, sohasem él vissza a hatalmával az alárendeltjeivel szemben, védi a kisebbeket, és nagyon finoman bánik velük.


Az alfa egy nála több, mint 30 kilóval nehezebb kutya, és iszonyatos személyisége van, nagyon sokat kell fegyelmezni, nem higgadt, nem igazságos, egy önző, hiperaktív, tökéletlen, másokat zaklató kan.


Megtehetem, hogy mégis a kisebbet emelem ki, és őt kezelem alfaként? Mivel úgyis mindig neki adok igazat, nem szokott hibázni, ő lenne alkalmas a vezetésre, de mivel sokkal nagyobb nála a kan, és pofátlan is, és zaklatja, nem tud érvényesülni, el van nyomva. A kant teljesen le akarom fokozni.


2010. dec. 27. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem első lépésként egy ivartalanítással tudnád megadni a kezdőlökést! Csökkenne a hormonszint és valószínűleg kevésbé lenne domináns így a szuka átvehetné a helyét, jobb ötletem nincs de egy próbát megérhet. Ha már ivartalanítva van akkor passzolom.
2010. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem ajánlom, hogy beleavatkozz. A lényeg, hogy te legyél legfölül, a többit elintézik egymás között.
2010. dec. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Megteheted, természetesen. Azért pár tippet adok, miben tudod a másik kutya felé közölni azt, hogy a szukát akarod vezérnek:

- a szuka kapjon legelőször ételt, a többi a rangsor szerint

- a szuka menjen ki/be először az ajtón

- vele játssz legelőször

- ha sétálni viszed őket, ő legyen elengedve, míg a többi pórázon stb.


De fontos, hogy a most még alfa kutya, akit béta vagy omega kutyának szeretnél a falkában, ne érezze azért azt, hogy őt nem szereted, szóval ne zárd ki a falkából.

2010. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, és szeretném kiegészíteni az előző hozzászólásomat. :-)


A vezér te legyél, mindenképpen. A rangsorban a változásokat lehet csinálni, de a lökést tényleg a kan kutya ivartalanítása adná meg, utána pedig a tippek, munka azért, hogy a szuka átvehesse a helyét. De az alfának neked kell lenned!

2010. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Akiteki ***** válasza:

Nem tudom, mennyi idősek a kutyáid, de nálam általános tapasztalat, hogy a második tüzelés után a szuka lesz a főnök, a kan behódol.

A többit már leírták.

2010. dec. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem javaslom, hogy ebbe bele avatkozz. Nem hiszem, hogy mindig, minden pillanatban jelen tudsz lenni köztük, a nap 24 órájában. Az alfát az egész falkának el kell fogadnia. A kan soha nem fogja elfogadni. Ha pedig ennek egyszer pontot akar majd a végére tenni, az a szuka számára piszok randa következményekkel fog járni, abban biztos lehetsz. Bármilyen nehéz is, az ő érdekében jobb, ha ezt rájuk hagyod.
2010. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mindhárom kutya ivartalanított, a kan 16 hónapos, a kérdésben szereplő szuka 3 és fél éves, a másik szuka 2 éves.


De kezdenek nagyon rossz irányba elmenni a kan miatt, egyikre sincs jó hatással :(

2010. dec. 27. 21:47
 8/12 A kérdező kommentje:

Jó lenne, ha a kan tudná, hogy én annak a szukának a "véleményét" tartom mérvadónak, és a szuka a távollétemben is egyensúlyban tudná tartani a dolgokat, mert a kan erőfölénye miatt az én irányításom kell.


De így is észre kellett már vennie, hogy a szukát támogatom, mivel ő csinál mindent úgy magától, önállóan is, ahogy elvárom. Tehát nem azért, mert kivételezek vele és őt favorizálom, hanem mert az a szuka úgy gondolkozik, ahogy én :)

2010. dec. 27. 21:50
 9/12 anonim ***** válasza:

te legyél a falkavezér, a családfő a többi nem számít!

miért akasztanád egy kutya nyakába ezt a felelősséget-csak problémákat szülhet egyik kutya sem képes az emberi világot irányítani, még egy dominánsnak született egyed sem...!(-mellesleg akit te "alfának" látsz csak egy viselkedészavaros kutya, és a "személyiségét" legfőképpen te alakítottad ki)

legyél te a következetes vezető és ne a kutyák közötti rangsorral foglalkozz! mindig azt jutalmazd aki engedelmes, nyugodt, fegyelmezett, elfogadó!

2010. dec. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben jobb lenne a kannal kutyaiskolába menni, mert a szuka favorizálásával végképp nem fogsz semmit megoldani.
2010. dec. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!