Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tud-e valamelyikőtök "suttogós...

Tud-e valamelyikőtök "suttogós trükköket", amelyeket egy hét alatt meg lehet valósítani egy lóval? [Bővebben lenn. ]

Figyelt kérdés

Van egy ló, aki harap, csipked, elég rossz természetű, shagya arab ló. De csak akkor ilyen amikor istállóban van, egyébként semmi baj vele. Az a helyzet, hogy sajnos nem az enyém, de nagyon szeretem, és úgy gondolom ő is engem. Ez abban nyilvánul meg, hogy: pl.: másnak lökdösnie kell, hogy odébb menjen, nekem szóra odébb megy, más odamegy hozzá, és sunyít, kantározásnál is, nálam semmi ilyen nincs.

Nyári táborban leszek, és szeretném megtudni hogy vannak-e ilyen kis bizalomépítő trükkjeitek. Gondolok én például arra, hogy kövessen, kötél nélkül. Ilyenek. Előre is megköszönném, ha valaki tudna valami hasznosat írni. :) És bocsánat a kisregényért.


2011. márc. 4. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

csodaszavak nincsenek.

sok időt kell vele lenni,hogy megismerhessétek egymást.tényleg,amennyit csak tudsz.és beszélj hozzá.mindegy hogy mit,csak tudja hogy neki mondod!lehet az egy napod története,bármi.kell hogy bízzon benned,sose bántsd!

hidd el rossz,gonosz ló nincs,csak olyan aki nem bízik,fél.

ha sokat leszel vele és megismer akkor hidd el rendesen fog veled viselkedni! :)

2011. márc. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy rossz ló nincs. Csak vele egészen rosszul bánhattak úgy gondolom. Teljesen kinevelték belőle az ijedezést.

De nem is ez a kérdésem végül: Hanem hogy hogyan lehet elkezdeni azt a kis tanítgatást, hogy kövessen a ló? Mit kell csinálnom?

2011. márc. 4. 19:02
 3/6 anonim ***** válasza:
A suttogók titka pont az idő. Tehát a lóval kell minnél többet foglalkozni, és nézni a viselkedését, megpróbálni megérteni.
2011. márc. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először körkarámozni kell. El kell játszani vele a "kapcsolódást", aminek a végén automatikusan követni fog téged. Akkor egy pozitív megerősítésnek adni kell neki répát, almát, stb. S ha már többedszerre követ a karámban, akkor elkezdeni karámon kívül is, pl boxbamenetelkor, és ilyenkor is répával, stb. csalogatni, ha jön megdicsérni, s végül úgy fog követni, mint a pulikutya. :)
2011. márc. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked Parelli 7 játékát (ezek azok a "suttogós trükkök"), de 1 hét alatt ne várj csodát, főleg hogy mások is foglalkoznak a lóval. Rengeteg idő és türelem kell hozzá, hogy teljesen meg változzon, ráadásul, ha más nem így foglalkozik vele, amit te előre léptél vele azt úgy rombolhatja le akár egy alkalommal.
2011. márc. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon aranyosak vagytok. :)
2011. márc. 5. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!