Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj van a gondolkozásommal?...

Baj van a gondolkozásommal? Meg fogom tudni valósítani?

Figyelt kérdés

Fiatal kutyás vagyok, ez hobbim mitöbb életformám már jó ideje.

Nemsokára egyetemre megyek, szóval vészesen közel vagyok ahhoz, hogy önálló legyek. Viszont semmiképpen nem vagyok sem hajlandó, sem képes a kutyáimtól elválni. Legfeljebb egy "nyaralásnyi" időre.

Csak azt nem tudom, hogy fogom ezt megoldani? Mindenki azt mondja, hogy milyen nehéz manapság ölállósodni meg tudjátok a szokásos, rossz fizetések, "élhetetlen országunk" stb. Erre még jön az is amikor a kutyások ecsetelik, hogy milyen nehéz kutyával költözni, meg ugye albérlet nem nagyon jöhet szóba, azt is meg kell nézni milyen helyre megyünk. Szóval egy csomó lehetőség kiesik ami jó lenne kutya nélkül. A külföldre költözés is tervben van majd valamikor, de azt meg főleg nem tudom elképzelni hogy lehet megoldani több állattal, kezdőként (felnőtt téletben kezdőként). De egyszerűen nem vagyok hajlandó különválni tőlük sehogy és semmiképp. Nagyon lehetetlen dolgot vállaltam?


2011. jún. 4. 23:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én külföldre költöztem kutyával nagyon egyszerü ismierösöm kihozott autoval de a repülö is szobajöhet.
2011. jún. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
elviheted magaddal a kutyá(i)dat, de gondoskodj róla, hogy ne legyenek sokáig egyedül. Kérj meg egy iserőst, magy barátodat aki ráér, de Neked is sok időt kell velük költened. Ha költözés nélkül nem megoldható, akkor szerintem vidd a kutyáidat is.
2011. jún. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem az utazásra gondoltam hanem az életre. Hogy fogok én életet teremteni magamnak ha ennyi mindent kell figyelembe venni? Attól félek, hogy a szüleim nyakán fogok ülni még 30 évesen is, ahogy sokan mások akiknek pedig még csak nincs is ilyen feltételük. Szóval félek, mert jelenleg még nem tudom elképzelni hogyan kell önállósodni és hogy egyszer meg fog valósulni.
2011. jún. 4. 23:14
 4/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

Hát igen, az aki kutyát vesz magához annak számolni kell azzal is, mi lesz később. Ebben a rendszerben az élet és az életminőség változik, sajnos negatív irányban.

Az egyik ismerősömnek is pont ez volt a problémája. Volt egy Német juhásza amit oda kellett ajándékoznia, mert kiköltözött Ausztriába, munka végett és a kutyáját sajnos nem tudta magával vinni. A kinti albérletbe meg nem vihette.

Csak egyet tudok mondani, vagy itthon maradsz vagy kimész.

Ezt neked kell eldöntened. Vagy a szívedre hallgatsz és itthon maradsz az állataiddal vagy az eszedre és kimész és az állatoknak keresel egy nagyon jó helyet.

2011. jún. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem félreértettétek. Nem az a kérdés, hogy kimenjek-e és hogy. Jelenleg azt sem tudom elképzelni, hogyan kell belföldön önállósodni, szóval a lényeg azon van, hogy meg tudom-e valósítani fiatalon, nem azon, hogy hol. Bár gondolom ezen minden fiatal keresztül megy, hogy megfoghatatlannak érzi a jövőt.
2011. jún. 4. 23:18
 6/14 anonim ***** válasza:
második éve tanulok egyetemen, és már sokkal több dolog világos. De nyugodj meg, nem vagy egyedül, nagyon ritka az olyan, akinek kiforrott világképe van 18 évesen. Majd ha odakerülsz, hogy 25 éves vagy, van egy diplomád, és még mindig nem tudod mit kezdj magaddal, akkor el lehet kezdeni aggódni egy kicsit, de addig nem érdemes:)
2011. jún. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én tudom mit szeretnék az életben, én inkább attól félek hogy lesz nekem házam elfoghadható időben (nem 40 évesen... ) meg ehhez hasonlók... Egyrészt mert ugye tapasztalatlan vagyok, hisz csak egyszer növök fel. Másrészt meg mindig csak negatív dolgokat hall az ember és nem biztos benne, hogy akkor helyesen itéli-e meg.
2011. jún. 4. 23:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A negatív dolgokra ne figyelj. Ha elhatároztad magadban, hogy te a kutyáiddal fogsz élni és kitartasz mellettük, nincs az az isten, ami megakadályozhat ebben. Nehezebb lesz albérletet találni, az biztos, de más is meg tudja oldani. Hogy milyen az anyagi helyzetetek, azt csak te tudod. Nem olcsó multaság ez az egész, se kutyával, se anélkül. De ha jól tanulsz, esetleg dolgozol suli mellett, + diákhitel már elég ahhoz, hogy megélj. Ezeketet a lehetőségeket, illetve hogy mennyire támogatnak a szüleid, nektek kell megbeszélnetek. Gondolom nem eresztenek világgá csak úgy.
2011. jún. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az meg, hogy tapasztalatlan vagy és egyszer nősz fel... Hát mindenki ezt teszi. Nem kell félni, csak bátran menni a dolgok elé, majd lesz, ahogy lesz. A fogalmazásod alapján határozott, talpraesett és okos vagy. Tehát elég nagy az előnyöd a többséggel szemben :)
2011. jún. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
akkor ezek szt nem is főleg a kutyás költözéssel van problémád, hanem magával a költözéssel, önállósodással is..ha ez így van, sztem ha nem muszáj, még nem költözz el, főleg hha az önálló életet még cs elképzelni sem tudod..am sztem ha akarod, meg lehet kutyával is oldani a költözést meg az eltartásukat is, max külföldre nehezebb, abban nincs még tapasztalatom..
2011. jún. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!