Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a friz...

Mi a véleményetek a friz lovakról?

Figyelt kérdés
Viselkedés, kezelhetőség, betegségek... Ajánlott-e kezdő lovasoknak?
2011. márc. 6. 18:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Gyönyörű és marha drága!
2011. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%

Sz@rok. Röviden így összegezném, mert kb annyit tud felmutatni, hogy szép, egynémelyik okos is, de az már nem általános. A szőrükkel állandóan baj van, ismerősömnek van 4, állandóan törölgetés, tisztítás stb.

És persze mocsok drága, frízt az vegyen aki milliomos és nincs mit csinálnia a pénzzel. De használata annyi léből már igen jóképességű egyéb lovat kapni...

2011. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
szerinted melyik lofajta jo kepessegu?
2011. márc. 6. 19:32
 4/19 anonim ***** válasza:

Szia


szerintem gyönyörűek, de nekem nincs lovam

2011. márc. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
a sportlófajták a legjobbak szerintem. Magyar félvér vagy kisbéri teljesen jó első lónak.:):)
2011. márc. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én lovagoltam egy 4 éves heréltet, aki nagyon tanulékony volt. Gyorsan szokta meg a nyerget és a zablát is. Kezdő lovasoknak nem ajánlanám, méretük és erejük miatt. Ha megijednek akkor hazáig meg sem állnak... Nekem szerencsém volt, mert okos, nyugodt lovat fogtam ki, akivel öröm volt dolgozni. Hatalmasak és gyönyörűek. :D Mindenki felnéz rád, ha egy ilyennel meglát, ezt garantálhatom. Sajnos betegségekre nagyon is érzékeny, főleg hosszű bokaszőre miatt. (Csüdsömör betegség, pata problémák és persze a sörény és farok ápolása nála fokozott figyelmet igényel) Többet esznek méretük miatt mint az átlagos sport/hobby lovak, ezért anyagiakban megviseli az embert. (Hacsak nem egy kitűnő fedezőméned van, vagy tenyészkancád) Díjlovas versenyeken kifogástalanok, fogatban is öröm velük menni, vagy csak egy terepen vagy felvonuláson végigmenni. Én az ugratást is kipróbáltam velük kíváncsiságból, és abban is van tehetségük, bár sokan lehúzzák ebben a kategóriában őket. Tény, hogy nem a legtehetségesebb ugrólovak (:
2011. márc. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Egyik kedvenc lófajtám.

Kezdő loasnak én sem ajánlanám ereje miatt. Persze vannak olyanok, akik sosem élnének vissza erejükkel lovasuk ellen, de ha pl. megijednek azt nem szándékosan teszik.

Szőrük sok ápolást igényel.

De én mindig is oda voltam értük! :)

2011. márc. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

Én egy angol telivéren kezdtem el lovagolni, már perse le volt nyugdíjazva, de nagyon ki smakacs volt. :)

Amúgy tapasztalataim alapján a kisbári félvérek elég jól kezelhetőek, és szépek. De lehet hogy ez nem igaz mindegyikre. Hiszen minden ló más és más. :)

Most van a lovardába egy ló aki sodort, csak annyit tudok róla hogy lipicai is van benne. Ő nagyon kedves, csak elég ijedős. :)

2011. márc. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
kényelmes és viszonylag nyugodt ló. hidegvérű de hátas és aranyos de bivalyereje van. amuyg nekem tetszenek, gyönyörűek ám b*szott drágák. Jó képességű ló...hááát... én imádom a hannoverit a holsteint az arabot és a magyarfélvéreket. Holstein a topp :PP
2011. márc. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
en ugy tudtam a frizek melegverunek szamitanak
2011. márc. 10. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!