Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, hogy ne csinálja...

Mit tegyek, hogy ne csinálja ezt a lovam?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves Furioso kancám.Ha nincsen kedve ,hogy rajta lovagoljak akkor elkezd bakolni alattam.Még azt el kell mondanom ,hogy nem régen lett rá visszaszoktatva a nyereg mert ahova elvittük ott megutálta.De eddig semmi baj nem volt vele mindig mentünk terepre és egyszer csak elkezdett bakolni meg fel akart állni 2 lábra!.Mit tegyek ,hogy ne csinálja ezt?
2011. márc. 8. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg a pacival suttogós gyakorlatokat csinálni. Csodát ne várj tőlük, de visszanyerheted velük lovad bizalmát. Amikor a lovam ilyeneket csinál, én simán nyakonvágom. Persze ez erősen temperamentumfüggő, ha az előző helyén megutálta az embereket, akkor inkább ne fenyítsd, hanem tanítsd meg rá, hogy mi a helyes.
2011. márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha bakol, igazítsd fel a fejét, és hajtsd előre. Ha ágaskodik, akkor dőlj rá a nyakára és hajtsd előre csizmával, hogy ne vágja hanyatt magát.

Terepen nem azért bakolnak, mert unják a lovaglást és elegük van, hanem azért, mert jó kedvük van és játszanak. Az ágaskodás már inkább hiszti kategória.

A másik lehetőség az az, hogy bepróbálkozik. Szoktak genyózni az emberekkel, tesztelik őket, hogy mennyire tudják uralni a helyzeteket, hogy legközelebb kibújhassanak a meló alól. Ha megtanulod kiülni a bakolást, akkor ilyen esetben jól hajtsd előre, vagy 2-3 kör erejéig - ennek ilyen büntető szerepe van - menjen jó gyors galoppban - kanyarban vigyázz! Ha ezt nem találod szimpatikusnak, van egy másik megoldás. Amikor bakol, rögtön feligazítani, megállítani és hátraléptetni. A hátralépés természetellenes jármód egy ló számára, a vadonban sosem lépnek hátra, így ez is egyfajta büntetés.

Ha megutálta a nyerget akkor semmiképp ne legyél vele durva, ne üsd meg, stb, mert akkor biztosan nem teszed rá többet a cuccot.

Egyébként a furiosokat le kell fárasztani agyilag és akkor nincs erejük bohóckodni. Sok felvételt, lovardai alakzatot csinálj vele, centrifugázd ki szépen a fejét, utána nem lesz kedve bakolni :)

2011. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
upsz... 21:14 vagyok, a 2-3 kör gyorsgalopp az nem terepre, hanem a benti munkára szól. Terepen elég veszélyes volna az ilyen gyors iram.
2011. márc. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha saját ló, akkor érezned kell, hogy szándékosan akar e levágni magáról. Ezek a rossz szokások legrosszabjai. Az biztos, hogy nem szabad ilyen kor csititgatni és simogatni a lovat. Határozott előrelovaglás, szárfelvétel vagy körre fogás. Az a lényeg, hogy egy bakolás után is rögtön igazítsd vissza a munkafolyamatba.

Viszont gond lehet a nyereggel, a ló hátával, szájával ha ilyeneket csinál és azt mondod azelőtt nem volt gond.

2011. márc. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Csak furáltam ,hogy eddig nem csinálta most meg igen.
2011. márc. 9. 14:51
 6/8 A kérdező kommentje:
utána lekötöttem a fejét és megfuttattam és már nem csinálta.
2011. márc. 9. 14:51
 7/8 Diamond's master ***** válasza:
Ne menj ki vele ilyen problémákkal terepre! Ha nem csinálja dicsérd meg, sokkal jobb a dicséret, mint a verés, pálcázás! Próbáld meg kiülni a bakolást, tehát maradj egyensúlyban! Gondolom néha félsz, de ne rettegj tőle, ne ijedj meg! Ez a lóban is félelmet kelthet, ezért jobb, ha nem félsz tőle. Ha tapasztaltabb vagy akkor pálcázz rá egyet alkalmanként, és hajtsd ki belőle! Lehet, hogy nem elegendő a mozgás, vagy valamit te rontasz el!
2011. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért a hátraléptetéssel óvatosan!!! Ha még életében nem gyakorolta, és egy ilyen hisztérikus állapotban kísérletezel vele, lehet, hogy előbb vágja hanyatt magát, mintsem, hogy hátralépne! A ló ha már lovagolva volt nyereg alatt, soha nem utálja meg a nyerget, legfeljebb némi idő kérdése visszaszoktatni. Az a véleményem, hogy keveset lovagolod, kiviszed terepre, jól érzi magát és kicsit bohóckodik.
2011. dec. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!