Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem vihetem el a kutyámat...

Nem vihetem el a kutyámat sétálni, mert az utcákban idegbeteg lesz a többi kutya, ugatnak, csaholnak mint az őrült. Ez a szocializáció hiánya miatt van?

Figyelt kérdés

Elegem van abból, hogy már amikor kitesszük a lábunkat a kapunkon, a szomszéd kutyák mint akik megvesztek, úgy ugatják, morogják az én kutyámat. Én meg szeretném ha az én ebem idegen fajtársakkal is kontaktolna, szerintem erre minden kutyának szüksége van, dehát ilyen őrült állatok közelébe hogyan engedjem? Szegény mindig menne oda a kerítésekhez orrot szagolgatni, ismerkedni, dehát ezek meg már majd kiesnek a kerítésen, úgy őrjöngenek, és hát a kutyám és a saját testi épségemet is féltem.

Miért van ez, hogy így reagálnak? Így hogy ismertessem össze a kutyámat a fajtársakkal?


2011. márc. 15. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez mindenhol így van. Azért ugat a többi kutya, mert ha elmentek a ház előtt a ti kutyétokkal, akkor a másik úgy veszi, hogy be akartok lépni a területére, és ő védi a területét. Ezért ugatnak. Nem kell vele foglalkozni.,
2011. márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
keressolyan kutyásokat akik szintén sétáltatnak. a kutyák úgyis játszani szeretnének egymással, a kerítésen keresztüli szagolgatás nem sokat ér.
2011. márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, kerítésen keresztül soha nem fogsz tudni ismerkedni, mert a legjámborabb kutya is védeni fogja a területét. Ismerkedj össze helyi kutyásokkal és menjetek el egy rétre vagy akárhova, ott ismerkedjenek a kutyák.
2011. márc. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Én már ki se merem vinni a kutyámat XD egyszerűen megőrül.

Szerintem nem lehet mi t csinálni !

2011. márc. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 xnorkax ***** válasza:
Legyél nyugodt és határozottan, gyorsan hagyd el az ugatós helyeket. Ezzel nem lehet mit csinálni, gondolom alapjáraton a te kutyád is ugat, ha elhalad egy kutya a ház előtt. xD
2011. márc. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az enyém nem, ha megy egy állat vagy egy ember az utcán, visszhangzik az egész a sok kutyától, az enyém odamegy a kerítéshez és figyel, de még sose hallottam hogy olyankor ugatott volna :D
2011. márc. 15. 11:34
 7/10 Csurmi ***** válasza:

Ilyenek a kutyák. Ezen miért lepődsz meg? Szerinted hogy kellene ennek történnie?


Nem tudom hol laksz, de vidd a kutyádat olyan helyre, ahol nincs más kutya. Erdő, mező, város vagy falu széle, szántóföldek. Mind kiváló terület arra, hogy a kutyádat lemozgasd.

2011. márc. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Már bocsi de senkinek sem kötelessége hogy a te kutyád szocializációjában segédkezzen. Mert mintha te ezt egyenesen elvárnád és fel vagy háborodva hogy mit képzelnek más kutyák hogy őrzni merészelik a házuk.

Megsúgok 1 titkot: a legtöbb kutya ugat ha a saját kertjében van akkor is ha amúgy jólnevelt. Kivétel egy-két ritka bamba, lusta vagy barátságos kutya. Attól mert a tiéd ilyen még nem kell mindnek ilyennek enni.

Te most komolyan azt gondoltad hogy úgy kell kutyákkal barátkozni hogy odaállsz a kerités elé és hergeled őket? Szerencsétlenek nem h*lyék,te bolonditod meg őket. Még egy ovis gyerek is tudja hogyha vki megy az utcán akkor a kutyák őrzik a házuk és ugatnak. Arra nem gondolsz mennyi őrző-védő kutya van? Szóval kicsit logikátlanul gondolkodsz.

Más kutyákkal kutyisolában, kiállitáson, rendezvényeken, táborokban, versenyeken, kutyafuttatón kell! Vagyis semleges területen kell. Ezt mindenki tudja...

És már bocs de nehogymár a másik legyen a h*lye, a kutyája meg őrüt a te különös elképzeléseid miatt... Az én kutyáim pl iskolába járnak, versenyere mégis ha otthon egyedül vannak akkor megugatjk a járókelőet. Még a legjobb kutyabarátjuk is megugatják ha házunk elé áll mert ők kutyák és nem emberek. Ugatnak, őrzik a házuk.

2011. márc. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, hol írtam én olyanokat, hogy mások szocializálják a kutyámat, vagy hogy odaállok a kerítés elé? normális vagy? azt kérdeztem, hogy azok a kutyák nem lettek-e szocializálva, amelyik kb kiesik a kerítésen, úgy acsarkodik, egy egyszerű kérdés, mert nem tudom a választ, a másik meg hogy én az úton megyek a kutyámmal, ki mondta neked hogy odaállok a szomszédok kerítése elé? jóisten, ilyen idiótát már ne is haragudj...
2011. márc. 15. 14:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egy boxerem van nagyon barátságos kutya igaz egy kicsit domináns, minden nap viszem sétálni, futni mire hazaérünk már lóg a nyelve úgy elvan fáradva, deeee.... ha lát a kerítésen kívül kutyát mint akit kilődtek úgy őrjöng a kerítésnél. Tehát azok a kutyák akik szintén így ugatnak más kutyákra nem feltétlen azért van mert még életében nem volt kinnt a kerítésen kívül, hanem egyszerűen csak jó a területvédő ösztöne, amit én is elvárok amúgy a kutyámtól.
2011. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!