Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olyan lovat akarok venni...

Olyan lovat akarok venni melynek nincsennek papirjai, , zugcsikóként jött világra . Mi a hátránya?

Figyelt kérdés
A lovat már kipróbáltuk töbszöris nagyon jó ,lovagolható 120 cm-ig jól ugrik, azonkívül hogy nem vihetem nemtzetközi versenyre esetleg vágóra nemlehet leadni sütés nélkül. Mi lehet a hátrányom belőle?
2011. márc. 15. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen a lovam szerintem nincs sok hátránya hacsak nem akarsz versenyezni vagy külföldre vinni az állatorvos ugyanúgy megvizsgálja, a kovács ugyanúgy megpatkolja :)
2011. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A zugcsikóra és minden lóra kötelező a lóútlevél. Ebben annyi lesz, hogy apja-anyja ismert, más nem, meg ebbe kell vezetni az oltásokat, vizsgálatokat. Kiállítás kb 7000 Ft. Enélkül elvileg nem szállíthatod, és a telephelyet sem hagyhatod el (igaz utóbbinál sose kérte senki). [link] oldalt még le van írva az igénylés, meg a többi tudnivaló is.

A lovat utólag is lehet sütni, 00-ás lesz, de így már mehet vágóba is és licenszet is ki lehet rá váltani, lehet startszáma is. A sütés kb 20 ezer, és mivel nem nyereg helyen történik ugyanúgy lovagolható marad a ló, és nem kell neki az a 2-3 hét amíg nem lehet lovagolni. Hámosításra mikulic-kenőcsöt ajánlom (bármelyik gyógyszertárban kikeverik).

2011. márc. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

utolsó válaszolo:ebből nemtudtam meg mi a hátrányom eddigis tudtam hogy nullásra belehet sütettni 20E-rért.

egy zugcsikónak az anyja is zugcsikóvolt meg az apja is.

nehéz lenne visszakeresni.Az életben nem így működik ahogy ön írja.

2011. márc. 15. 20:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Ki állapitja meg a kihelyezet állami méneknek a fedezési díját mert a fedezési árak különbőzőek az interneten.?
2011. márc. 15. 20:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értetted akkor. A lóútlevél kötelező minden lóra, akár ismertek a felmenői, akár nem. Max annyi lesz benne, hogy apja-anyja ismeretlen, és a sütés is kötelező, mert ez alapján állítják ki.

Zug lónak a hátránya, hogy nem viheted nagyon sehová lóútlevél nélkül, pedig indulhatnál vele kisebb versenyeken, csak ha nincs meg ez az okmány, le se vezetheted a lószállítóról. Sőt ha kimész terepre lovagolni és rendőrrel találkozol elvileg el is kérhetné tőled.

A fed.díjakat szerintem fajta, felmenők minősége és az elért eredmények szerint állapítják meg, tehát egy jobb felmenőkkel rendelkező ménnek magasabb a díja.

2011. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hazai versenyekre sem viheted! Ha nincs lóútlevele nem indulhat versenyeken. Abba pecsételi az orvos a kötelező oltásokat. Nem lehet elvileg szállítani sem papírok nélkül. Főleg nem ki az országból. Egyéb hátránya nincs. Viszont ez már alap Mo.-on
2011. márc. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az állami mének fed. díját a tenyészegyesület határozza meg. Erre max 2-5eFt szoktak tenni, mert állt. a lovásznak adják aki felvezeti a mént fedeztetésre.
2011. márc. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!