Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóútlevelet szeretnék kiváltan...

Lóútlevelet szeretnék kiváltani, de sajnos a lovunknak nincs egyedi azonosítója / bélyegzése. Hallottam a chipezéssel történő egyedi azonosításról. Alkalmazható ez már a lovak egyedi azonosítására is? Ha, igen akkor mi az ügyintézés módja?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fogadják el azonosításhoz Magyarországon.
2011. márc. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Romániaban csak a csipezést fogadjak el, aztán már olyan lovat is láttam aminek három csipje is volt.
2011. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Itthon sütés van, a chip főleg nyugaton terjedt el, nem tudom, mikor szeretnék bevezetni itt nálunk.
2011. márc. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itthon csak bizonyos fajtáknál, mint pl a frízeknél fogadják el azonosításhoz.

Magyarországon kötelező a lovak bélyegzése/sütése, ami kb 20 ezer Ft (bármilyen korban megtörténhet), a felügyelőtől kaptok egy igazolást, aztán megigényelheted a lóútlevelet.

Sütés sebét a mikulic kenőcs hamar rendbe hozza, nyereghelyen történő sütésnél a lovaglás kb 2-3 hétig felejtős.

2011. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak a már papírokkal rendelkező lovakba tesznek chippet. Nincs értelme, mert nincs egységes adatbázis mo.-on. Remélem nem is lesz. Sokkal jobb a sütés. Süttesd le a lovat. Ha nincsenek papírjai(csikóbélyegzési jegyzőkönyv) akkor 0-ra lesz lesütve kb. 20000Ft és kilehet váltani a lóútlevelét. [link]
2011. márc. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!