Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kinek van aláírási joga a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van aláírási joga a gyerekekkel való ügyintézés során?

Figyelt kérdés

Több mint tíz éve külön élünk a férjemmel, de még csak tavaly váltunk el. Néhány hónappal később én újra férjhez mentem. A gyerekeket mi neveljük, a bírósági végzés alapján én gyakorlom a felügyeleti jogot.

Mostanában sok intéznivaló van a gyerekek körül a beiskolázással kapcsolatban, ahol alá is kell írni egyes nyomtatványokat. Az biztos, hogy én bármit aláírhatok, de azt nem tudjuk, hogy a volt, vagy a jelenlegi férjem intézkedhet-e a gyerekekkel kapcsolatban.


2011. szept. 2. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyikük sem, ha a tied a felügyeleti jog. Te meghatalmazhatod őket, hogy járjanak el a nevedben. Mivel a jogot neked ítélték oda, most csak te írhatsz alá, vagy akit te megbízol ezzel.
2011. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Én úgy gondolkodtam, hogy a végzés kettőnk között rendezi ezt a kérdést, és az új házastársnak joga van a gyerekek körüli intézkedéshez. De ezek szerint rossz volt a logikám:(
2011. szept. 2. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan nem ismerem a jogot, de az új házastársnak ehhez mi köze? Alapból a gyerekekhez semmi köze, ő hozzád tartozik, a gyerekekhez nem. A gyerekhez az apa és az anya tartozik, az tök mindegy, hogy elváltatok-e vagy sem. Ha az apa lemondott volna róluk és az új házastárs örökbe fogadná őket, az más téma lenne, mert akkor már ő lenne az apa, de így? Biztosan nem.
2011. szept. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Neked van alapesetben jogod, az új férjednek nincs semmi, mert neki nem a gyereke.

Viszont bizonyos ügyekben mindkét szülőnek alá kell írni, ha nincs megfosztva a másik fél a szülői jogaitól (már pedig azt csak a legritkább esetben teszi meg a bíróság), ilyen például a beiskolázás is.

2011. szept. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hiszek nektek,csak az gondolkodtatott el, hogy az új férjem pl. adókedvezményt vehet igénybe a gyerekek után, ill. kérheti a pótszabadságot is. Ez biztos, mert már intéztük. Ezek szerint a házasságkötéssel mégiscsak köze lett valamilyen szinten a gyerekekhez, hiszen Ő neveli, Ő tartja el velem Őket.

Félreértés ne essék, jó a kapcsolatunka volt férjemmel, nem "kitúrni" akarjuk, csak vannak olyan helyzetek, amikor sem Ő, sem én nem tudunk intézkedni. Ezért érdekelt, hogy a párom eljárhat-e a gyerekek ügyében.

2011. szept. 2. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!