Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A csikóm amikor az abrakot...

A csikóm amikor az abrakot adom neki sunyít, ideges, és evés közben felváltva emelgeti az első lábait, és rángatja. Miért?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 05:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A lábait azért emelgeti mert a lovak így kérnek(kapar a lábával). Lehet azért sunyít mert ott van a kozelében egy másik ló és attól félti az ételt. Nálunk is a lovak tobbsége sunyit egymásra evés kozben és kaparnak hogy még kérnek.
2011. márc. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Itt nincs másik ló,és csak én vagyok a közelében.Kaparni is szokott,de ez a láb rángatás sunyítással,igen fura.Olyan mintha rám lenne ideges.Még hozzá érni sem lehet.
2011. márc. 21. 07:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert félti a kajáját.
2011. márc. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem,és erről le lehet,(kell)szoktatni,vagy ilyenkor inkább hagyjam békén?
2011. márc. 21. 09:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én békén szoktam őket hagyni. Nem fogok veszekedni velük a zabért:)

De természetesen ha rád rúg, vagy harap, azt ne hagyd annyiban, de csak ha sunyít, kapál, akkor hagyd, és kívánj jó étvágyat.

2011. márc. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha az előző békénhagyja, akkor jó nagy marhaságot csinál. Ez egyértelműen domináns viselkedés, amit nem szabad ráhagyni. Márcsak azért sem, mert ez visszajelzés a gazdának, hogy hiányosságai vannak lóidomítás terén, tehát éppenhogy különösen nagy figyelmet kéne rá fordítani.

Azért gond mindez, mert magától nem szokott javulni, mitöbb, ahogy a ló kamaszodik, úgy fog egyre messzebb menni, agresszívkodni. Sok fáradság és gond megtakarítható, ha ilyen eseteknél tisztázod kinek hol a helye a rangsorban.

pl egy egyszerű módszer, hogyha sunyít, rászólsz, nem kap zabot, helyette viszont egy büntető feladatot, pl hátralépés. Kaparásnál dettó. Kaját akkor kap, ha jól viselkedik pár 10 másodpercig. HA erre agresszavan reagál, akkor neked is erélyesebben kell fellépni. A lényeg, hogy nem kívánatos viselkedést soha ne jutalmazz azzal, hogy engedsz neki.

2011. márc. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszke
2011. márc. 21. 13:19
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen türelmetlen és mohó. A csikókra jellemző abrakevéc közben is az izgatotság. Majd idővel kinövi.
2011. márc. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Barátom ezt ha kinövi, akkor meg tapsollak....

Egy csikónál nagy hiba, ha ráhagyják az efféle dolgokat. Amint az előtted szóló írta, úgy kell cselekedni. Volt már problémás lovam és ameddig ráhagytam majdnem megölt a viselkedésével.. Szóval most cselekedj és ne akkor amikor már életveszélyesen viselkedik!

Ja és ne félj tőle, mert az csak rosszabb lesz

2011. márc. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi
2011. márc. 24. 05:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!