Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ajándékba kaptam egy 1 éves...

Ajándékba kaptam egy 1 éves csikót. Mire tanítsam? Hogy játsszak vele? Hogy szoktassam a nyereghez? Mik legyenek az első lépéseim a foglalkozáson és a szereteten kívül?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1 évesen még elég korai lenne nyereghez szoktatni.

Viszont fontos, hogy vezethető/kiköthető legyen, lábait adja, és nyugodtan tűrje, hogy pucolgasd.


Ha ismered a parelli játékokat, akkor azokat már nyugodtan elkezdheted vele.

2011. febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nehogy nyerget tegyél rá, szétcseszed a gerincét!!! A nyereg 3 éves kortól jöhet, előbb nem! :)



Alakíts ki vele mély bizalmi kapcsolatot. Sokat pucold, vedd fel a lábait, vezetgesd, legeltesd, és játssz vele. Én mindig kergetőset játszottam a csikómmal - aki immár 10 éves - úgy hogy adtam neki egy kis répát, és szaladni kezdtem vele előtte.

Szoktasd kötőfékhez és megkötéshez. Ha már megy a vezetgetés, a patamosáshoz is el lehet kezdeni szoktatni, minél előbb, annál jobb.

Ha harap, arról mindenképp szoktasd le, és ne engedd, hogy durva legyen veled - ha idősebb lesz megmarad a durvaság, csak már nem lesz olyan hű de aranyos, ha harap.


Csinálhatsz vele továbbá körkarámos-kapcsolódós játékot - Monty Roberts - vagy parellit - az alap a 7 játék.


Ja, és sok répa, alma, lócsoki, szeretet :)

2011. febr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dia992 ***** válasza:
ját rakj rá nyereg alátétet,ápolásra,pata feladásra tanítsd.Futószárazni is hogy merre kell helyesen menni egy kézen,vezetőszárral menny nyugodtan mellette néha simogasd meg hogy tudja nincs semmi baj és nem kell félnie semmitöl sétálva kimehetsz vele terepre hogy szokja és tanulja (perszee haez lehetséges)az erdőt.Én is kaptam kiskoromba 1 csikót az alegjobb mikor te tanitod be és melletted nő fel.
2011. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
dejó dolgod van :-P :-D
2011. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nyerget még ne! 3éves koról lehet lovagolni egy lovat. amugy de jó neked. csödi kanca? fajtája? jahajj de fasza dolgod van :P
2011. febr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdéseket,am. pej/mén/magyar félvér.Annyit én is tudok h nem szabad nyerget rárakni még,tényleg jó lenne ha szuper lenne vele a kapcsolatom...
2011. febr. 24. 19:18
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom h megkérdeztem,hogy hogyan kell hozzászoktatni a nyereghez ;csak ezt a későbbiekben (3 éves korában)értettem:).
2011. febr. 24. 19:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg könyv szól a csikók belovaglásáról, ezért ide ezt lehetetlen lenne leírni.

Viszont se elmondás, se könyv alapján ne kezdj bele magadtól, tapasztalat nélkül.

Egy lovat nagyon könnyű elrontani, és rettenetesen nehéz helyrehozni.

Kérj majd ehhez hozzáértő segítséget.

2011. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
már kétévesen próbálhatod a dolgokat amúgy meg van olyan jó tulajdonságú ló hogy elsöpróbálkozásra nem ellenkezik mikormég a termelöszövetkezetek működtek volt olyan község hogy harmincpár ló is volt ezek igás lovak voltak és mikor szűreti felvonulás volt ezeket a lovakat nyergelték és álták ezek a magyar nóniuszok voltak
2011. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!