Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A dunaföldvári vásárban...

A dunaföldvári vásárban például vannak olyan lovak, akiket vágóba visznek?

Figyelt kérdés
Szeretnék megmenteni egy lovat a vágótól...
2011. márc. 23. 17:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
nem is ismered őket, így nehéz, főleg mert ezeket haszonállatnak veszik. vagy van párszázezred ilyesmire?
2011. márc. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Van rá pénzem, nem az a kérdés, helye is lenne, meg minden, csak ... mikor kicsit kisebb voltam, valaki azt mondta, hogy van olyan vásár, ahol szándékosan levágásra szánt lovakat árulnak kilóban mérve... és azóta sem hallottam többet az ilyesmiről, de szeretnék venni egy ilyen lovat. Úgy olvastam( másik kérdésből), hogy vannak jó lovak is ( meguntak, gyengébb minőség...), amik még nem is túl öregek és betegek. szal ezen a vásáron pl vannak ilyen lovak, mert én 1x voltam ( régebben) és már nem is emlékszem nagyon, de az tuti, hogy volt ott egy arab telivér papírokkal, drágán. ( 16 éves vagyok, de a szüleim megengedték, és egész jól lovaglok, meg van is lovam, de a tesóm fogja őt lovagolni, a hugom)
2011. márc. 23. 18:15
 3/17 A kérdező kommentje:
lemaradta ? szal vannak ilyen lovak ezen a vásáron?
2011. márc. 23. 18:16
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
nem tudok róla. oda tényleg haszonállatnak viszik, voltam már ott, lókupec az összes, amúgy 100% roma mind (ők szoktak ilyennek foglalkozni)
2011. márc. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Pont a kupecektől veszik a vágólófelvásárlók a lovakat.

A lovasok.hu-n is szokott lenni az eladó lovak hirdetései között olyan,amit eleve vágásra hirdetnek.

2011. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vannak, ált kupeceknél. Egyedül ne menj el, menjen el veled, egy lovakhoz nagyon értő ember, mert a kupec igen csak dörzsölt ember, mert ok hogy vágóáron keresel lovat, de mivel használni is szeretnéd nagyon meg kell nézned, hogy milyen és hogy használható-e, mert van olyan vágóló, ami tényleg nem alkalmas már másra. Nagyon meg kell nézni a lábait, patáit, hogy-nem-e tüdős, régi sérüléseket, hátát, meg jellemre se legyen sárkány.
2011. márc. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Pontosan!

Ha lehet,állatorvost vigyél mindig,ha lovat veszel.

Jobban megéri kifizetni az óradíját,mint megvenni egy selejt lovat.

Ismerősöm pl.vett egy nyugodt lovat kupectől.Hazáig nem volt semmi baj,de másnap a ló támadott minden emberre.

A vásárban le volt nyugtatózva.

2011. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem tudom mennyibe kerül egy "vágó"ló!De különböző honlapokon már viszonylag olcsón 100 ezer ft-ért már kapsz őlyan lóvat ami lovaglásra alkalmas és megbízható tartótól veszed meg is tudod nézni,akár több napon keresztül is így a viselkedését is megfigyelheted! Ráasásul kipróbálhatod hogy "elfogad-e" a ló!! Ez a piacon nincs meg!!
2011. márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. márc. 27. 12:08
 10/17 A kérdező kommentje:
Sodrott lovakat szoktak levágni?
2011. márc. 30. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!