Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkit vásárban venni szabad?

Yorkit vásárban venni szabad?

Figyelt kérdés
Az egyik barátomnak lesz yorkija.Vásárban szabad vennie?
2011. júl. 31. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem. mert tuti nem yorki. és nem egészséges.
2011. júl. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem igen!

Ha kap hozzá törzskönyvet,meg minden. Ha megmutatják a szülöket.Ès ha virgoncak...(nem egy helyben fekszenek)...

Szóval szerintem igen,vehet vásárban. 30-50 ezerig talál ott yorkikat.. és semmi gond nincs szerintem azzal... :D remélem érthetöen fogalmaztam.. :D :D

2011. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
egy kiskutya 3 hónapos koráig kapja meg az oltásait tehát hacsak nem felnőtt/növendék a kutya akkor nem. Milyen idióta visz ki kölyköket egy olyan vásárba ami tele van kutyákkal és emberekkel..
2011. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vásárban csak és kizárólag szaporítók árulnak,tenyésztő nem visz kutyát ilyen helyre.

Ha selejt keveréket akarsz,aki jó eséllyel beteges is,vegyél nyugodtan!Vásárban disznót szokás venni,nem kutyát.

Nem szabad a szaporítókat támogatni.

2011. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vásárban csak a legalja szaporítók árulnak kölyköket. Ezek a kölykök általában nagyon korán el vannak választva az anyjuktól, 4-5 hetesen eladásra kínálják őket, hogy minél kisebbnek tűnjenek. Mivel a vásárban rengeteg ember és állat megfordul nagy a valószínűsége, hogy elkap valamit a legtöbbször oltatlan kiskutya és 2 héten belül belepusztul.

Továbbá ezek a kölykök csak a legritkább esetben fajtatiszták(azaz van törzskönyvük), általában keverékeket árulnak valami divatos fajának kikiáltva, hogy a sok hozzá nem értő barmot jól átvágják.

Utána persze nincs kihez visszamenni reklamálni, ha a "yorki" német juhász méretűre nőtt vagy elpusztult valami fertőzésben.

2011. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megveszed, ezer bajod lesz vele, mert akiktől veszed, azok nem tenyésztők, hanem ideggyenge és más betegségeket hordozó kutyák szaporítói! Kezdve azon, hogy oltások nélkül nem is vihetné más kutyák és emberek közé a kicsiket. A törzskönyv is lehet hamis, aztán a yorkid hatalmasra nő, mert valójában keverék.
2011. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg a barátodnak,hogy nyugodtan vehet a vásárban Yorkit,ha őt nem zavarja hogy ideggyenge lesz,kicsitsefog hasonlítani a yorkira,több pénzt fog költeni az orvosra mint amikor a kutyát vette,meg még a többi.
2011. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért nem néz körül a barátod valamelyik menhelyen? Ott is vannak egészen fiatal kutyák, beoltva és ivartalanítva, olcsón.
2011. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mert csak kérdesztem
2011. júl. 31. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!