Kezdőoldal » Állatok » Lovak » "Késő elkezdeni" Igaz ez?

"Késő elkezdeni" Igaz ez?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és szeretnék elkezdeni lovagolni. Anyum nem engedi, mindig kifogásokat talál, amiket én meg tudok oldani, de erre nem tudok mit válaszolni. Futószáron sétáltam, ügettem, és egyszer vágtáztam is, azt is azért, mert nyertem egy-két alkalmat.

Szóval szerintetek is késő elkezdeni 14 évesen lovagolni?


2011. márc. 26. 18:40
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Győzd meg őt arról, hogy ez fontos neked és ajánlj fel valamit cserébe, pl. rendszeresen kitakarítasz és tartsd is be az ígéretedet. :-) Menni fog, elkezdeni sosem késő! :-)
2011. márc. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is. :D Nem késő. Bár én 7 éves korom óta lovakkl vagyok körülvéve, úgy gondolom ezt sose késő elkezdeni. Sok sikert ;) Beszéld rá valahogy anyudat. Hidd el . Nagyszerű élmény :)
2011. márc. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Nem késő: D Ha komolya gondolod és tényleg szereted akkor mindenképpen megéri.Sok szerencsét.Anyukádat pedig győzd meg és beszélj vele h. te ezt nagyon szeretnéd és figyelsz a tanulásra is.
2011. márc. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Beszélek vele.
2011. márc. 26. 19:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, hogy késő elkezdeni, mert azt hiszem 12-14 éves korig fejlődik a legjobban az egyensúlyérzék.

De ez csak annyiban számít, hogy nehezebben éreznek rá az emberek az ütemre és a lovaglásra.

Egyébként csupán érzék és türelem kérdése. Ha valóban szeretnél lovagolni, egy ilyen kifogás ugyan ne tántorítson el. :)

2011. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sose késő elkezdeni, a te korod épp ideális lenne.

Gondolom egy részt azért nem engedi anyukád, egyrészt mert félt, másrészt meg nem olcsóbb hobbi, főleg ha loviba jársz ki 1500-2500Ft/ alkalom áron.

Jól át kell beszélni a dolgot, ha csak félt, mondd el neki, hogy vannak biztonsági eszközök mint pl a kobak és gerincvédő, amik csökkentik a komolyabb sérülés esélyét, ha viszont a pénz a gond, akkor egyezkedj a loviban, hogy esetleg heti 2-4 nap munkáért cserébe nem-e lovagolhatnál.

2011. márc. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. Lovagolni elkezdeni soha nem késő!!!Lehet az anyagi vonzata miatt nem akarnak engedni. Mert a lovas sport drága.
2011. márc. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem se késő, soha nem késő! Én 13 éves vagyok, 3 éve kezdtem, de aztán volt egy jó nagy kihagyásom (több mint fél év), és még csak most kerültem le nem rég a futószárról! Nem tudok még vágtatni, csak 2x vágtattam. De most a télen se lovagoltam, "lehetőleg" nemsokára mehetek újra! :)

Szóval nem késő, nyugodtan beszéld meg a szüleiddel, előbb-utóbb biztos megengedik! ;)

2011. márc. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:58


Igen, valószínűleg félt. Szerintem a pénz nem probléma, már sok ideje gyűjtögetek. Az se rossz ötlet, hogy pár napig dolgozok a lovardában.


Köszi a biztatást! :)

2011. márc. 27. 16:09
 10/14 anonim ***** válasza:
Még ha 50 évesen írnád a kérdést. Sosem késő! Sőt! Felnött fejjel sokkal többet tanulsz, mert a SAJÁT pénzed költöd!
2011. márc. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!