Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen szintet kell elérni a...

Milyen szintet kell elérni a lovaglásban ahhoz, hogy valaki terepre mehessen?

Figyelt kérdés
Nyáron megyek lovastáborba, és szeretnék addigra olyan szinten leni, hogy engedjenek majd terepre. Most kezdek vágtázni. Köszi :)
2011. márc. 28. 21:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Biztonságosan kell ülnöd a lovon! Vágtáznod is tudnod kell biztonságosan;)
2011. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
és hová mész táborba ? ha szabad tudni:)
2011. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Kiskunmajsára szeretnék menni. A vágtát következő alkalommal kezdem, mikor megyek a közelünkben lévő lovardába, ami nem Majsa. Köszönöm a válaszokat :)
2011. márc. 28. 21:39
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a suliban először az ügetést tanították nyeregben. Majd jött a vágta. És amikor már stabilan ment mindhárom jármód nyeregben, akkor vissza futószárra szőrén. És szőrén kezdtük előlről mindhárom jármódba.
2011. márc. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ez érthető, ott nincs kengyel meg ilyenek... gondolom nehezebb is. Én egyszer, kb három percet vágtáztam voltizs nyeregben, futószáron. De most kiállva fogok vágtázni, nem úgy, mint akkor. :)
2011. márc. 28. 22:06
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem vágtáztál, akkor a tereptől még nagyon messze vagy. Csakhogy egy példát mondjak: megtámad pár kóbor kutya, akkor neked kányszerből el kell előle vágtázni, terepen, akár ugratni is. De fordítva is igaz, neked biztonsággal meg kell tudni fogni a lovat bármilyen helyzetben, ha az pl megilyed.

3 hónap alatt, legalább minden másnap kell lovagolnod, hogy ezt elérd, de inkább minden nap.

2011. márc. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2011. márc. 28. 22:50
 8/23 anonim ***** válasza:
Nálunk anno (kb. 20 éve) még nem volt feltétel a biztos vágtázás a tereplovaglásnál. Én először akkor voltam terepen, amikor egyedül még csak kb. 3 alkalommal vágtáztam osztályban, és volt olyan ló, akinek a hátán fennmaradtam, de volt kiszámíthatatlanabb is, akiről leestem, mint szilva a fáról. Mégis kiengedtek terepre, és akkor nem is volt vágta a terepen. Később már ugrattunk is lovastáborban, pedig én még akkor sem éreztem igazán biztosnak a vágtámat... Igaz, nem estem le. :)
2011. márc. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Én meg ismim lován mentem először terepre. De úgy hogy még soha nem vágtáztam lovon. Ismim mondta, hogy nem baj, mert amelyiken én fogok lovagolni, az megy a másik után.

Nekem nagyon bejött akkor a vágtázás, nem estem le róla egyszer se. Félúton beugrottunk a kocsmába egy pohár hideg colára. Nagyon jó volt! :-D

2011. márc. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A pohár cola jól hangzik... hmmm ;) :D Köszi a válaszokat!
2011. márc. 29. 10:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!