Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire készüljek ha most veszem...

Mire készüljek ha most veszem meg az első lovamat? (lennt)

Figyelt kérdés

a költségeket már tudom,pl kaja,víz,felszerelések,körmöltetés esetleg ha beteg és orvos kell.

pl. olyan érdekelne hogy ha minden nap kiviszem minimum futószáron dolgozni vagy terepre akkor is kell karám neki?

terep lovagláshoz és ugratáshoz milyen nyerget ajánlanátok?

és zablát? (képet is lécci)


2011. márc. 30. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó a karám, csak jobban érzi magát ott mint egy boxban és akkor szaladgál amikor akar. Tereplovagláshoz jó egy sima nyereg is de túranyereg is jó, ugratni pedig van ugrónyereg! Szüleid nem segítenek?
2011. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Zablának elsőre csikózablát használj, de az előző tulaj szerintem úgyis elmondja, meg érzed amikor kipróbálod (ha lovat nézel mindig ülj fel kipróbálni, ha valamiért épp nem engednek, akkor 2x is meggondolnám, hogy kell-e az a ló). Kupectől ne vegyél lovat, igen csak dörzsölt emberek és könnyen átvághatnak.

Egy füves karám mindig kell a lónak, hisz nem várhatod el hogy egész nap a boxban vagy egy állásban álljon, kell neki a szabad levegő, a mozgás, na meg a legelés.

Terepre és ugratni is jó egy jobb univerzális nyereg, ha komolyabban gondolod az ugratást, akkor viszont érdemes egy ugró nyerget is venni.

Jah és azt se felejtsük, hogy a ló társas lény, vegyél mellé egy kecskét vagy egy juhot, és akkor nem fog unatkozni. Kecske esetén, ha fejős, akkor mindennap napi 2x van friss tej :)

2011. márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

anyu ha akarna se tudna segíteni,mert nem ért a lovakhoz:(

csak annyit fogok ugratni,amennyit az iskolába kell,de majd szeretnék valamennyit gyakorolni itthon,egyenlőre csak amennyit kell annyit szeretnék elérni ugratás terén,kötelező a szakmám miatt.díjlovaglás jobban érdekel,de azzal még ráérek hogy ahhoz pontosan mi kell. :)

köszi a válaszokat!

2011. márc. 30. 19:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor elég lesz egy jobb univerzális nyereg. :)
2011. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

SZerintem mindenképpen kellene egy karám, akárcsak egy box duplája méretű, hiszem se mentálisan, se egészségügyileg (por) nem tesz jót neki egész nap a boxban lenni.


Ha egyenlőre csak hobbi szintben gondolkozol, akkor érdemes lenne egy Bock (katonai) nyerget szerezned: nem is nagyon drága, de jó minőségűek ált, és hosszű túrákon nagyon kényelmes a lónak és a lovasnak is.


Nagyon fontos, hogy kell neki egy társ! Legjobb egy máik ló lenne, de végszükség esetén megteszi egy kecske vagy birka is :)

2011. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az is jó neki ha napi szinten találkozunk lovakkal,pl ha közösen lovagolunk?meg ha meg lesz elviszem a munkahelyemre abba a lovardába is és akkor lesznek még többet körülötte,igy jó nem? :)
2011. ápr. 14. 19:40
 7/9 anonim ***** válasza:

18:45ös vagyok

hosszabb távon nem hinném, hogy elég lenne neki, egyszerűen szüksége van rá, hogy egy másik lóval vakarásszák, harapdálják, legyezzék egymást :) Az viszont jó lehet,ha a munkahelyeden pár órára ki tudod tenni egy karámba egy nyugodtabb, patkó nélküli lóval. Ha lovaglásnál találkozol idegen lóval, én nem ajánlanám, hogy akkor szagoljanak össze, amikor a hátán ülsz: lehet hogy érdeklődnek majd egymás iránt, de ha nem, nem biztos, hogy megmaradnak a sunyításnál és a sikornyálásnál, és hidd el, nem akarsz a közelben lenni, ha összerúgnak.

Persze ha csődörről van szó, akkor még jó is a külön karám, de ilyenkor is figyelned kell, hogy ne unatkozzon, mert akkor rossz szokásokat vehet fel. Elvetemült lótulajdonosok mindenféle lójátékokat vásárolnak, szerintem elég egy szénaháló is, hogy tudjon szálazgatni

2011. ápr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
életed leg nagyobb csalódására ha nemvitel hozóértőt és csak a szemedre hagyatkoztál az eszed helyet
2011. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ma néztem egy aranyos kis kancát 4 éves,nagyon nyugodt kis okos ló,kisbéri félvér
2011. ápr. 16. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!