Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő után kezdhetek el...

Mennyi idő után kezdhetek el vágtázni?

Figyelt kérdés

Az ügetés nagyjából már meg, de azért nem olyan tökéletesen.

Viszont szeretném kipróbálni a vágtázást is.


2011. ápr. 2. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon szép a képernyő, de nem látunk át rajta, ergó azt se tudjuk megmondani, hogy készen állsz-e rá... Ellenben ha beszerzel egy edzőt, ő pontos választ fog adni. Vagy próbáld ki, aztán legfeljebb leesel és visszaülsz.
2011. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk ez a legbiztosabb.

Ha majd megyek lovagolni akkor megkérdezem az edzőt. :)

2011. ápr. 2. 11:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire érzed magad biztosan a nyeregben, és hogy mennyire tudod jól vezetni a lovat valamint neked kell vezetni nem a lónak, de én is ajánlom, hogy amikor az edző úgy gondolja, hogy készen állsz rá akkor ugyis mondani fogja! Sok sikert!
2011. ápr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát ezeket a lovakat nem könnyű vezetni, mert le sem sza*nak. Ha rúgnék bele, sem indulna el.

De most kifogunk próbálni egy új lovardát.

2011. ápr. 10. 20:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha rúgnék bele akkor se indulna el?? jézusom... Először is a lovat nem csak szárral irányítjuk, hanem testsúllyal, csizmával is. A szárt csak kb annyira kéne használni, hogy beállítod a ló fejét, a testsúlyoddal és a csizmáddal tolod a megfelelő irányba. Amíg ilyen alapokat nem tudsz, addig szerintem ne nagyon álmodozz a vágtázásról.... Igen, van olyan ló, amit nehéz irányítani, de szerinted egy másik helyen nem lesz ilyen? Normálisan helyen akkor engedik a vágtát (persze futószáron) ha már a lovas biztonságosan ül mind3 fajta ügetésben a lovon. A nagyjából nem elég, mert nagyjából könnyen eshetsz. Tök szép meg jónak tűnhet, hogy jajj vágta, de ha vagy elég felkészült, és úgy csinálod, akkor könnyen lehet, hogy megijedsz és egy időre elveszi a kedved az egésztől.
2011. ápr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát hogyha se a hangomra meg egyáltalán semmire nem reagál akkor mit érnék el azzal, hogy testsúllyal próbálnám meg irányítani a lovat?

Meg semmit nem tanítanak nekem. Sajnos. Oda adják a lovat, üljek rá és irányítsam ahogy tudom. Aztán meg vagy üget vagy nem. Ha meg úgy van kedve a lónak akkor meg elindul vissza oda ahol felszálltam rá.

Nekem meg speciel itt azt mondják, hogy húzzam a szárát.


Egyébként meg igen, voltam olyan helyen ahol nagyon jó lovak voltak.


Egyébként én nem szoktam rúgni a lovat, csak érzékeltettem, hogy nem figyel rám a ló.

Persze volt olyan, hogy mondtam neki pl, hogy üget és ment szépen. Örültem is neki. Bár a következő alkalommal nem így sikerült, mert ledobott magáról.


Annyit még hozzátennék, hogy itt nem feltétlen én vagyok a hibás. Kijöttek velem ismerőseim oda lovagolni (2 felnőtt plusz egy gyerek akik nagyon jól tudnak és régóta is csinálják), és nekik is leállt a ló ügetésnél pont úgy mint nekem.

2011. ápr. 22. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

Hát ha nem tanítanak semmit se, akkor szerintem gyorsan válts helyet... Az hogy így elengednek, csak na menj, az felelőtlenségre vall. Próbálj találni egy normális helyet, normális oktatóval, ahol kezdőknek megfelelő, könnyen kezelhető lovat adnak.

2011. ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most szerencsére a közelben nyílt két új hely is és holnap (ha összejön) akkor ki is próbálhatom az egyiket. :)
2011. ápr. 22. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!