Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meg lehet tanulni ennyi idő...

Meg lehet tanulni ennyi idő alatt jól, biztosan vágtázni?

Figyelt kérdés

1,5 - majdnem 2 hónap alatt meglehet tanulni vágtázni , jól és biztosan?

heti 2-3x alkalommal , lovasoktatónál.

úgy, hogy egy vadászlovagláson is tudjak indulni?

Igaz lesznek akadályok de nemkötelező őket átugrani.


2011. szept. 18. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Kizárt. Minimum napi szinten kéne csinálni, de még akkor is csak alapszintig jutsz el.
2011. szept. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nagyjából. Én az elején nagyon sokat szenvedtem, nem tudtam beugratni, hamis volt, hosszú volt a szár, de most kb egy hónap folyamatos vágtázás után (én is csak 2-3x járok) megy nagyjából, alig pattogok, és már nincs az az érzés, hogy úúúúúúúristeeeeeen vágtaaaaaaaaa mileszmost, hanem megy szépen, szóval már kezd természetessé válni. Az pedig tőled függ, hogy el tudsz-e indulni egy ilyen versenyen, ehhez szerintem nagyon sokat kéne gyakorolni, és az sem mellékes, hogy fent tudj maradni, ha balhézik a pacid. Egyébként emberfüggő, hogy kinek hogy megy, van aki évek után is pattog, és nem tud hozzászokni, én szerintem elég hamar hozzászoktam... A lovadtól is függ, hogy ugrál-e, milyen a tempó, kényelmes-e, stb...
2011. szept. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát ha nem nagyon megy a vágta akkor nem indulnék.

2011. szept. 18. 13:43
 4/6 A kérdező kommentje:

Meg a vadászlovagláson csak a végén lesz vágta ilyen verseny féleség de azon nem kötelező részt venni.

Amúgy inkább lépni, ügetni szoktak , néha egy kis vágta.

Inkább a "versenyes" résznél engedik meg a lovakat.

2011. szept. 18. 13:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem az a gond, hogy hol és mennyi a vágta, hanem az, hogy a vadászlovaglás TEREPEN zajlik. Ahol a ló mindenképp élénkebb, a környezetedben bármi történhet, felrepül egy madár, meglebbent a szél valamit, kismillió dolog adódhat. Ráadásul full ciki vadászlovaglásra nulla tudással menni, hiszen mások azért mennek oda, hogy élvezzék. Viszont a tereplovaglás alapvető szabálya, hogy a lovaglás iramát, módját, útvonalát stb. mindig a leggyengébb lovashoz KELL igazítani. Vagyis ha betartják, akkor mindenki szív miattad, mint a torkos borz.

Sok mindent meg lehet tanulni két hónap alatt, vágtázni is, de a lovardában a vágta teljesen más élmény, mint terepen.

A tereplovaglást is tanulni kell és vadászlovagláson csakis olyan induljon, akinek van gyakorlata odakinn.

2011. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
NEM!
2011. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!