Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kikötéshez hogy a legjobb...

Kikötéshez hogy a legjobb szoktatni a lovat?

Figyelt kérdés
eddig minden próbálkozásunknál tombolásba kezdett!Próbáltuk közbe répával nyugtatni meg ilyenek,de csak ugrál,tombol.Mivel próbálkozzunk?
2011. ápr. 5. 07:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Hogy érted, hogy kikötéshez? először szoktatod a kötöfékhez, aztán a szárhoz, aztán a vezetéshez. a kikötés ugyanaz mint a vezetés
2011. ápr. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
Sehogy. De bilincseld maga egy éjszakára az ágyhoz, aztán majd meglátjuk másnap hogy fogsz viselkedni!
2011. ápr. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Utolsó: Elég gáz, ha valaki nem tudja kikötni a lovát, pl egy tereplovaglás, vagy lovastúra alkalmával bizony szükséged lehet/van rá.


Lovat csak kötőfékkel kötünk ki zablára soha!

Eleinte pánik-karabíneres vezetőszárral kösd ki mondjuk a boxban, tegyél elé szénahálóban szénát, és figyelgesd olyan 10-15 percig. Esetleg két oldalról is lekötheted, úgy, hogy ne tudjon belelépni. Nem kell sokáig így hagyni, eleinte csak rövid időre 10-15 percre. Úgyis meg fog nyugodni, mert rájön, hogy nincs értelme küzdeni. Aztán ha jó volt, megdicséred. Következő nap már több időre kötöd le pl fél óra, ha azt is nyugodtan tűri akkor szép lassan mehet a másfél óráig. Ha ezt bírja akkor nem lesz vele probléma.


Eleinte mindig csak egy helyszínhez szoktasd, ha benn már működik, akkor kint is próbáld meg.

A mi köreinkben is van olyan aki fél lekötni a a lovát, vagy nem tudja, és akkor lovastúrán is mindig nekiáll boxot, vagy mobil karámot építeni a lovának, mert nem képes megkötni egy éjszakára.

Jah és idővel növeld a kötélhosszt, addig, hogy tudjon legelni, meg le tudjon feküdni.

2011. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem javaslom a pánik karabínert, mert a ló nem hülye. Ha rájön, hogy simán ki tudja tépni, meg is fogja csinálni.


Az én lovam is ilyen volt. Viszont ő ugye boxban él, tehát csak akkor viselkedett így, ha csak épp kikötöttem 10 percre valahová.

Elértük azt, hogyha ott voltam vele, vagy hallotta a hangom, akkor nem volt semmi baj, de ha már nem látott, akkor képest volt hanyatt vágni magát.


Itt elfogyott a türelmem, úgyhogy borjúkötél a nyakába, és két oldalra kikötöttem lánccal. Ha feszített hátra a borjúkötél vágta a nyakát, a láncot pedig nem tudta eltépni. Volt egy 20 perces műsora, azóta tud kikötve állni.


Viszont ha csikóról beszélünk, akkor nyilván nem ezt a megoldást kell választani, mert ez egy csikóhoz túl drasztikus. Egy csikónál a türelem a fő elv.

2011. ápr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Csak kosd ki jo erosen adjal neki enni boseggel oszt hadd csinaljon amit akar. Majd megunja.Csak arra kell ugyelni hogy ne tudja kinyirni magat pl atlepi a kotelet oszt ugy vagja hannyatt magat, ilyet mar lattam csikonal amelyiknek sikerult eltornie a sajat nyakat.
2011. ápr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
lovat kikőtéshez ahogy előttem is irták kétoldalról de eddig holvolt hiszen már egy tapasztalt lovas tudja hogy mikor megszületik a csikó már akkor kezdjűk szoktatni mondhassuk hogy kőtőfékkel jőn a vvvvvvvilágra
2011. ápr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
3 hete vettük,első lovunk,amúgy 1 éves.Az előző gazda sosem kötötte,de lehet rá szükség,úgyhogy nem árt ha megszokja.Ja és ő az a fajta,aki belelép,átrakja a lábát,hanyatt,vagy oldalra vetődik a vezető száron!
2011. ápr. 5. 12:14
 8/16 anonim ***** válasza:

En ugy kotottem ki egy sarokba hogy eppen csak le tudjon fekudni. Az enyem nem vadult, rugott vagy ilyesmi, viszont allandoan forgolodott. Egy fel meter hosszu kotelet hasznaltam.

Ismerosom ugy koti ki a csikokat(6 honapos koruktol) hogy az istallo/ box egyik fala melle epit egy masikat kb egy meterre, ebbe a szuk folyosoba koti be a lovat ugy hogy az se lefekudni se megfordulni nem tud(amugy egesz nap szabadok, csak ejjel van igy).

A lonak nem art mert alva is ki tudja pihenni magat. Termeszetbe sem fekszenek le, foleg nem ejjel.

2011. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
állva
2011. ápr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
"Természetes körülmények között a pihenő ménes egy része fekve alszik, egy része állva bóbiskol, egy-két egyed pedig ébren őrködik. Kényelmes istállóban a magukat biztonságban érző lovak éjszaka vagy délidőben - amikor tudják, hogy nem kell háborgatástól tartaniuk - bizony akár mindannyian lefekszenek aludni."
2011. ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!