Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kikötéshez hogy a legjobb...

Kikötéshez hogy a legjobb szoktatni a lovat?

Figyelt kérdés
eddig minden próbálkozásunknál tombolásba kezdett!Próbáltuk közbe répával nyugtatni meg ilyenek,de csak ugrál,tombol.Mivel próbálkozzunk?
2011. ápr. 5. 07:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

En is ezt mondom hogy csak biztonsagos korulmenyel kozott fekszenek le. Ezert is alszanak allva ejszaka a termeszetben mivel barmikor futniuk kellhet.

Istalloban persze allandoan a foldon aludnanak ha nincs hideg a foldon vagy nem kenyelmetlen mivel zart falak kozott bizztonsagban erzik magukat.

De nem ez a lenyeg, hanem az hogy allva is kipihenik maguk.

2011. ápr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem rossz ez az állás a boxban megoldás, de kb olyan szélesnek kell lennie, hogy le tudjon feküdni. Ennyi kell neki. Érdemes szénahálóba rakni a kaját legalább le nem hajol, így csökken a belelépés veszélye.
2011. ápr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A baj csak az hogy ha le tud fekudni akkor meg is tud fordulni. Eloszor enis igy csinaltam oszt eleg sok baj lett belole. A csiko megfordult berekta a fejet a labai koze ugy lepte at a kotelet( a negy laba es a feje fel meter x fel meteren belul voltak) aztan ugy csinalt egy bukfencet. Szerencse semmi baja nem lett.

Ezutan kotottem be a sarokba a fel meteres kotellel. A hatso labaival igy sokat forgolodhatott, az elsokkel viszont majdnem semmit, de le tudott fekudni is.

Ismerosom viszont az o folyosos modszerere eskuszik.


Nem kell orokke igy tartani, csak amig elmulik az ongyilkos kedve.

2011. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát ha már megszokta a kötőféket, meg a vezetőszárat, meg a futószárat is, akkor én pánikkarabinerrel kötném ki, netán ha megbolondulna nehogy úgy járjon mint a lovam.:)
2011. ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát lovaglás után én kiszoktam kötni, lecsutakolom még egyszer, és hagyom egy picit pihenni és száradni (legf. 15 perc) és utána engedem el ha megszáradt.. ha nem szárad meg akkor még hagyom... vagy szalmával dörzsölöm h hamarabb száradjon.:)
2011. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azt áruld már el légyszi kérdező, hogy mégis hogy hoztátok el a lovat az előző tulajtól? Fellökdöstétek a futóra, aztán valahogy beterelted a helyére, vagy mégis mi? Kötőfékhez minden lovat szokatni kell...
2011. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!