Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy ismerősöm akar venni...

Egy ismerősöm akar venni lovat, ért a lovakhoz, de lovon csak néhányszor ült. Nem is tud rendesen lovagolni:S Mondtam neki hogy előbb meg kéne tanulni de azt mondja, hogy meg fogja tanulni már magától is. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
mit foglalkozol vele? Az ő dolga nem? Amúgy én is tök magamtól tanultam lovagolni.
2011. ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem tud lovagolni, akkor nem ért a lovakhoz sem...de egyébként meg az ő dolga. Csináljon amit akar, majd ha jönnek sorba a rossz tapasztalatok rájön, hogy hülyeséget csinált. Úgyse tudsz semmit tenni, csak a lovat sajnálom...
2011. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
sztem magadtól teljesen egyedül azért nem igazán lehet megtanulni...nyilván valamelyest tanulsz, de nem biztos hogy az jó is.
2011. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Ha ért a lovakhoz, akkor annyi tudása kell legyen, hogy az állat egészségére káros dolgot ne csináljon vele.

Az meg piszok ritka, hogy valaki akkor vesz lovat, amikor már tud lovagolni. Ez ugyanis irrális helyzet: ahhoz, hogy az ember megtanulja rendesen ezt, napi, de max minden más nap lovagolnia kell, lehetőleg edző mellett. Ez viszont bárhol drágább, mintha saját lova lenne! Éppen szinte mindenki tanulni veszi meg első lovát. Fontos megjegyzeni, ne keverjük a lovaglást a lovon üléssel!!! Az két külön dolog.

2011. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%

Egy kicsit el van tévedve az ismerősöd ezen a téren. könyvből nem lehet megtanulni lovagolni ez nem olyan mint a görkorcsolyázás, vagy a biciklizés.

Ahhoz, hogy valaki megtanuljon lovagolni mindenképp kell egy tanár, egy tréner, aki lentről - a földről - mindent lát, és helyreigazítja a kialakulni készülő tartás -és egyéb hibákat.

Különben aki nem tud lovagolni, az nem ért a lovakhoz.Lehet, hogy tartani tudja - nem kell hozzá sok ész - de kezelni már abszolút nem biztos. És ha rosszul kezeli, kialakulhatnak rossz szokások, ez eldurvulhat, és előbb utóbb az egyik fél a rövidebbet húzza. Egy ló hatalmas felelősség, és csak találomra nem lehet elhatározni, hogy nosza, lovat veszek. Ez nem így működik. Rengeteg tapasztalat kell hozzá, és még akkor sem biztos, hogy mindent helyesen csinálunk.

Ez a baj, kígyót engedély nélkül nem lehet tartani, de minden hülyének lehet lova. (Bocsi de így van)

2011. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
hát pedig én tényleg egyedül tanultam meg, igaz nem ma volt már:) de azóta járunk túrázni lovakkal meg minden, a sok-sok év alatt még senki sem szólt rám, hogy valamit rosszul csinálnék.
2011. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a marhaságot nem tudom honnan szedik egyesek, hogy csak az ért a lovakhoz, aki lovagol is... Kocsizni nem lehet vele, könyörgöm?!
2011. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Én is arra gondoltam, hogy lehet nem is igazán lovaglás céljából akar lovat vásárolni.
2011. ápr. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
PL az igaslovakat nemigazan lovagoljak de akinek van az mar elege erthet a lovakhoz. Szerintem azokkal sem konnyu banni. Sot...
2011. ápr. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%
Ha valaki egyedül tanul meg lovagolni akkor ő nem tud lovagolni rendesen mert a legkissebb hibákat ő nem veszi észre csak szakértó vagy oktatával lehet normálisan megtanulni lovagolni
2011. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!