Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam le róla?

Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Állandóan csipked ha tisztítom a szőrét, múltkor meg is harapott elég csúnyán utána persze jól megvertem, de hogy lehet erről leszoktatni, mert ha a sörényét fésülöm akkor nincs gond meg a patáit is szépen feladja, de ha a szőrét tisztítom akkor kapkod felém még nem harapott meg eddig ez volt az 1. eset. De mégis mért csinálja ezt. Már próbáltam úgy is hogy nagyon gyengéden takarítom, de akkor is ugyanúgy csinálta. Amúgy nagyon nyugodt megbízható ló.
2011. ápr. 6. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért csipked, mert szeret téged, nem szép dolog erre veréssel válaszolni...

Az, hogy néha nagyobbat csíp, csak nevelés (nem verés!!!) kérdése.

2011. ápr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fájdalmat okozol neki, vagy fájdalmas emléket hívsz elő. Az ugyanbban az élethelyzetben jellemzően ismétlődő viselkedés mindíg erre utal, hiszen egy feltételes reflexről beszélünk.

A megoldás, hogy kiscsikóként kezeled, és újra szoktatod a keféléshez, miközben gyakran, pozitívan jutalmazod. A verést meg sürgősen felejsd el, amíg azt sem tudod, hogy mikor szemétkedik, és mikor "kiállt" segítségért!

2011. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*mármint a feltételes reflexre utal az ismétlődő viselkedés, nem a fájdalomra. Félreérthető volt egy kicsit.
2011. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk lehet, hogy csikis. Egyébként meg nem kell agyonverni, ilyenkor egy határozott NEM, és egy jól irányzott pofon bőven elég kell hogy legyem.
2011. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Vagy csutakolásnál tedd rá a kantárt orzóval (orszíjjal, ami összeszorítja a ló száját és nem tud harapni) vagy vegyél ló szájkosarat. A verés nem megoldás. Ugyanilyen az én lovam is. Vagy kösd úgy, hogy a feje ne érjen el téged. Ennyi
2011. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azéret mert érzékeny a bőre... vegyél gumis vakarót azzal tísztítsd a szőrét! és ne verd meg! valószínűleg nem egy rosssz szokása neki. De ha a gumis vakaró se használ akkor az...
2011. ápr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kösd fel a fejét, hogy ne érjen el. Nekem is érzékeny a bőre, óvatosan kell tisztítanom. Engem mondjuk nem harap, de a farkával akkorákat húz rám, hogy fáj.
2011. ápr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha megharap fogj egy pálcát és addig üsd a szügyét amig hátrébb nem lép.Ha nem akar hátra menni akkor lehet egyre erősebben.
2014. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!