Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon szeretem a lovakat de...

Nagyon szeretem a lovakat de nem tudok mit csinálni mi legyen?

Figyelt kérdés
szeretnék egy sajátot de nem tudnám hol tartani maximum mamámnál ami meg fél órára van tőlünk kocsival de rá se akarnák bízni ekkora felelősséget meg pénzem sincs rá attól lenyugodnék ha járnák lovardába lovagolni? vagy attól még ugyan uúgy akarnák egy sajátot?
2011. ápr. 6. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Először szerintem járj el lovagolni, aztán ha tetszik akkor gondolkozz lóvásárlásban. De, ne csak az árával számolj, hanem azzal is hogy etetni kell, körmöltetni, ha beteg akkor orvos (ami nem olcsó), stbstb, plusz egy nyereg sem olcsó, főleg ha új, és a többi felszerelés, és neked lovaglófelszerelés.
2011. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egy sajátot szerintem mindenképpen szeretnél továbbra is,mivel a lovardai ló az csak kölcsönbe a tied...és nem a SAJÁTOD ÖRÖKRE,de ha ennyire szereted a lovakat mindenféleképpen megérné lovardába eljárni:) És ne feledd,hogy egy ló nagy felelősség,sokkal nagyobb mint egy cica vagy egy kutya,de ezzel gondolom tisztába vagy.Azt ajánlom,hogy járj egy először lovardába és ha még évek múlva is megőrülsz a lovakért,a szüleid látni fogják,hogy te ezt komolyan gondolod.Én is megőrültem értük és én is akartam kb. 2 évvel ezelőtt,de ma már tudom,hogy nem tudtam volna ezt így "felvállalni".

:)

2011. ápr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt kifelejtettem, ha egy lovardában tartod majd a lovadat bértartásban, az olyan 40-60ezer ft környékén van kb. Bár függ attól is hogy hol laksz, hol tartanád, de ebben benne van az etetés. Jobb helyeken ki is rakják füves karámba a lovat.
2011. ápr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lovat tartani, nem olyan egyszerű ám...nem olyan mint, szeretnék egy kutyát, vagy egy hörcsögöt...rengeteg foglalkozás, ápolás, na és persze rengeteg pénz! A takarmány neki, az orvosi kezelések a hely, a mozgásigénye...és így tovább...Nagyon jól gondold át, belevágsz e...
2011. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

régebben is jártam lovagolni de az is elég drága és igy felhagytam vele de akkor ellátogatok arra hétvégén :D

köszi a válaszokat jöhetnek még :)

2011. ápr. 6. 18:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyet értek azokkal akik azt írták, hogy először járj ki rendszeresen egy lovardába. Ha van rá elég időd és pénzed, akkor még fél-1 vagy több év múlva is vehetsz egy sajátot. Attól is függ, hogy hány éves vagy. Mert nekem is van pl. 8 éves kislány ismerősöm aki azt hiszi, hogy egy ló olyan mint egy kiscica és persze, hogy kell neki egy saját ló. (feltételezem Te tudod mit szeretnél, mit vállalnál és nem a szüleidtől várod el, hogy mindent megvegyenek) Ha bértartásban tartod, akkor az kb. 45 ezer Ft/hó (persze helytől függ). Akkor még van a körmölés-patkolás, oltások, bármiféle orvosi kiadás, felszerelések, és persze a ló ára (ott ne a legolcsóbbra törekedj majd!). És feltételezem, hogy tanulni akarsz, így egy edző is kell aki szintén pénzbe kerül.
2011. ápr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most mondok egy példát:

Németországban születtem, ott is éltem 10 éves koromig, ekkor mindig magyarországra jöttünk nyaralni és mindig lovagolni mentem, egész nyáron mindig a lovakkal voltam. 8 évesen már kisgyerekeket tanítottam lovagolni és az volt az álmom, hogy egyszer majd saját lovaimon fogom oktatni a gyerekeket. Aztán magyarosrszágra költöztünk, jelenleg Kecelen lakom, sajnos itt nem adatik meg a lehetőség hogy lovagoljak.. vagyis nem szimpatikusak a lovardák itt. De eddig 8 évig lovagoltam most 2 évet kihagytam csak ritkán jártam keszthelyre lovagolni. De nagyon szeretem a lovakat igy úgy döntöttem hogy megpróbálok saját lóval bánni. Sajnos a szüleim nem engedték, de tisztában vagyok vele, hogy tényleg nem 5 forint egy ló gondozása + a felszerelések. Most nagyon rosszul esett, hogy nem vehetjük meg, de hiszek benne, ha majd elvégeztem az egyetemet utánna biztosan lehet lovam. Álmok léteznek, csak hinni kell bennük és várni míg valóra válnak.(nem biztos, hogy az abban a pillanatban válik valóra) De sok sikert kívánok neked:)

2011. ápr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

utolsó:

köszi :D és neked is sok sikert h legyen egy sajátod :)

2011. ápr. 11. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!