Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hiába szemét velem, én mégis...

Hiába szemét velem, én mégis szeretem. Tudom hogy nem normális, de mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, eddig nappali suliba jártam, de most átszeretnék menni esti sulira, mert nagyon kényelmetlenül érzem magam itt, több okból is. Fél árva vagyok, szóval ugye kapom az árvaellátásit+ a családit, de mivel esti sulira mennék, ez megszűnne, árvaellátás biztos, családit még talán tudnám igényelni. Na, mindegy, nem is ez a lényeg, hanem anyám.. Én már fél éve ott lakok barátoméknál, mert itthon állandó veszekedések voltak, mindig minden miatt én voltam a hibás, ki voltam már lelkileg, ezért mondta barátom meg anyja is hogy nyugodtan menjek oda hozzájuk. Ez alatt az idő alatt anyám ugye felvett utánam minden pénzt, mivel akkor még nem voltam 18 (nyár végén töltöttem be), én abból a pénzből soha semmit nem láttam, egy új ruhát nem kaptam, annyi volt hogy a bérletem megvette ami kb 2000ft volt. Múlt hónapba is szinte már könyörögnöm kellett, hogy vegye meg fogamzásgátlómat. Itthon szinte alig voltam, úgyhogy nem mondhatja azt hogy mert eltartott, mert nagyon nem. Most meg van a cirkusz, mert hogy ugye esti sulira szeretnék menni. Tesómmal beszéltem (külföldön dolgozik) azt mondta hogy amíg nem találok munkát, meg nem teszem le érettségit, meg nem végzek el egy okj-s tanfolyamot, ő addig támogatna, hogy ne barátom tartson el. Szép gesztus, nagyon rendes, de tudom hogy anyám nagyon ki lenne borulva, hogy ugye neki kevesebb lenne a pénze, pedig nem! Mert 2 tesóm is dolgozik, adnak le pénzt. Szóval nem lenne szarabb helyzetbe, az az igazság hogy neki az isten pénze se lenne elég, mindig azt mondja hogy semmi pénze nincs, eladósodik, éhen fognak halni, stb. Ehhez képest minden nap hús van itthon, stb, szóval nem gondolom hogy ilyen problémák lennének, de azt tudom hogy én lennék a legszemetebb ember a szemükbe, és ezt nem szeretném, mert hiába volt ez a sok köcsög húzása, én ettől függetlenül, szeretem, és nem akarok vele rosszba lenni, de ezt másképp nem lehet megoldani, leülni nem lehet vele, mert otthagy. Nagyon tanácstalan vagyok, nem tudom hogy oldjam meg az egész helyzetet, hogy ne legyen olyan sz*r.
2011. szept. 30. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia

Én csak annyit tudok írni, hogy elhiszem, hogy szereted anyukádat, ez egy természetes dolog!De vannak tények

1: Elköltöztél, mert nem jössz ki vele.

2: Másnál laksz, és mégis ő veszi fel utánad a pénzt, amit ő költ el.És emellett még máshol tartanak el téged.

3: 18 éves vagy, egy felnőtt ember.A te döntésed, hogy mit csinálsz az életeddel.

Az egész úgy néz ki, mint ha te egy fejős tehén lennél, aki csak azért kell, hogy pénze legyen belőle anyukádnak.

Barátod anyukája ehhez mit szól?

Miért kényelmetlen neked a nappali suli?Miért mennél esti suliba?Dolgozni szeretnél mellette?Anyukád nem dolgozik?

2011. szept. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most mentem át én is érettségire,estire és nem szűnik meg sem a családim sem az árvaságim!!!!Kérdezd meg a sulit,hívd fel a Nyugdíjfolyosítót és kérdezd meg!!!
2011. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig árvaellátás esti tagozaton nem jár! Nem suskusoltál te valamit, kedves utolsó?
2011. szept. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért mennék el esti sulira, hogy tudjak mellette dolgozni, egyik ismerősöm tudna segíteni, és akkor lenne nekem is plusz pénzem, barátomnak is tudnék adni, amiért ott vagyok. Amúgy jól állnak a dologhoz, iszonyú kedvesek velem, soha nem vágják oda a fejemhez, hogy mert eltartanak, igazából nem is sok mindent használok, besegítek, akármit megcsinálok, én mosok, főzni is szoktam, kitakarítok mindenhol, valahogy próbálom honorálni de tudom hogy ez kevés, ezért is fogok dolgozni.


Az árvaellátással kapcsolatban: én is úgy tudom, hogy esti tagozaton, nem jár, múltkor olvastam, utána érdeklődtem, úgyhogy én sem értem, hogy te hogy kapod. Családi se mindegyik iskolába jár.

2011. szept. 30. 10:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, és amúgy anyum nem dolgozik, rokkant nyugdíjas volt, de most vették el tőle. Szerintem ezért ideges. Mert ugye rám kapott családi+árvaellátás: 45ezer körül, plusz még ugye kapta özvegyi meg a nyugdíj. És ugye mostmár csak kb 20-30 körül fog kapni-
2011. szept. 30. 10:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha nem rokkant, vagy tart el rajtad kívül még egy árvaellátásra jogosult gyereket, akkor az özvegyit sem fogja kapni...
2011. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!