Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen tanácsokat tudtok...

Milyen tanácsokat tudtok adni, emelkedőn felfelé, illetve lefelé jövet, ügetésben és vágtában?

Figyelt kérdés
Mikor lépésben megyünk felfelé vagy lefelé egy meredekebb helyen akkor még nincs gond, de ügetésnél pl. felfelé amikor kikönnyítem az ülést, a fejem közelebb kerül a ló nyakához, és ahogy próbálja egyensúlyban tartani magát félő, hogy akaratlanul is, de arcon üt. Hátrébb nem akarok dőlni, mert akkor elvesztheti az egyensúlyát és akár magamra is ránthatom. Dombról lefelé meg attól tartok, hogy ha megbotlik, gödörbe lép, akkor mindketten gurulunk a lejtő aljáig. Az edzőm szerint ezt is meg kell tanulnom, de most még eléggé félelmetesnek tűnik.
2011. ápr. 7. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De aranyos vagy :) Hidd el, sokaknak van ilyen gondjuk az elején de belejössz ;) Azt tudom tanácsolni, hogy ha felfelé kikönnyítesz a pacinak, akkor figyeld kicsit a nyaka mozgását és csak akkor hajolj egy minimálisat hátrébb, ha a paci esetleg felrántaná a nyakát. Lefelé pedig szépen dőlj hátra és bízz meg a lóban. Nagyon ritka, hogy bármi gond legyen ;)

Sok sikert kívánok neked és hidd el, bele fogsz jönni! ;)

2011. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ha lejtőn lefele mész szerintem mindegy hogy ülsz, mert ha a ló úgy botlik meg, hogy nincs visszaút akkor hiába tökéletes az ülésed borulsz te is.
2011. ápr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Felfelé ügetésben, vágtában mehetsz simán. Amikor pedig véletlenül arcon vág figyeld meg hogy mennyire rántja hátra a nyakát és csak annyira dölj előre. (bele fogsz jönni)

Lefelé pedig kizárólag csak lépésben menyjetek! Bízz meg a lovadban és nem lesz semmi baj;)(ügetésben veszélyes lefelé menni mert nagyobb a bottlás- és ennek következtében az esés veszély!) Sok sikert!

2011. ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ahogy elöttem is irták lefele nem ajánlatos űgetésben ha nemakarsz a családodnak bajt
2011. ápr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!