Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudom a lovamnak megtanít...

Hogy tudom a lovamnak megtanítani az ágaskodást? Kiskorom óta lovagolok, és tartok is lovakat, csak ezt még soha nem próbáltam. Várom a hozzászólásaitokat!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

ezt egy fórumról másoltam :)

Érdemes elolvasni, én sem viccből tanítottam meg neki, tehát hobbilovasok NE! tanítsák meg, csak ha van konkrét céljuk ezzel..

Ágaskodás. Na ez az amit szerintem hobbilovas ne igen tanítson meg (én is az vagyok biggrin.gif ), mert az arra amúgyis hajlamos lovat nehéz leszoktatni róla....(egyébként le lehet) Én kb futószáras kör méreten hajtom a lovat állandó, kicsit erősödő nyomással (így kicsit idegessé válik) behívom (ezt korábban érdemes megtanítani hogyha a fara felé lépek azonnal szembeforduljon és megálljon, először lépésből stb. ha odajön simogatás, pihenés, esetleg jutalomfalat)

és azonnal, határozottan felé lépek, két kéz felemel és hangos fel!, ha kicsit is megemeli az elejét akkor jutalomfalat és sok pihenés, nyugtatás, hogy ne legyen ideges a feladattól.

Hátról hangsegítség, csizmanyomás és szár megtartása egyszerre. Itt nagyon fontos a fokozatosság, meg hogy ne vigyük túlzásba, szerintem.

Ha megtanítanod és az erdőben egy pocsolya előtt, vagy épp mikor kedve van, fel akarna ágaskodni veled, nekem ami bevált a leszoktatásra, hogy ilyenkor 3-4 percen keresztül, szűk köröket lovagolok, így nem lesz olyan jó ötlet a lónak az ágaskodás mert rájön, csak akkor érdmes megcsinálni ha muszáj.


szóval létszi ne engem támadjatok ha nem jól van valami benne leírva mert másoltam az egyik fórumról

2011. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Természetesen körültekintőnek kell lenni ebben a helyzetben. Került már hozzám ágaskodó ló, és azt megtanultam, hogy hogyan állítsam le, valamint hogyan előzzem meg az ágaskodást. De igazán kíváncsivá tett, hogy utasításra hogyan lehet a lovat megtanítani. Spanyol lépés, ló ültetés-fektetés, meghajolást már tanítottam a lovamnak(többek között, de az ágaskodás tanításáról csak egy-két halvány tippet hallottam. Tisztában vagyok az ágaskodás veszélyeivel, és mivel lovas vagyok, ezért számomra magától értetődik, hogy megelőzzem a bajt, és mind saját magamra, mind a lovamra és a környezetemre is vigyázzak.
2011. ápr. 12. 15:47
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
Ezt a fórumbejegyzést olyan írta , aki hallott már valami, de ő maga még soha nem próbálta! Egyébként a neten nem ez az egyetlen tudatlan kérdés, vagy éppen hozzászólás. Csodállak benneteket, hogy a netről akartok megtanulni lovagolni, és lovat idomítani!!Egyik-másik kérdésből az derűl ki, hogy a kérdezőnek halvány gőze sincs a lóról, de idomítani akar!! Manapság Magyarországon sokkal többen tartanak lovat, mint ahányan valójában értenek hozzá! Sok szerencsét!
2011. dec. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!