Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell esni? Lent

Hogy kell esni? Lent

Figyelt kérdés
Mármint biztosan van valami módszer, hogy úgy essünk, ha már repülünk, hogy az ne fájjon annyira. Mint a Judoban. ott is van valami, azt hiszem.
2011. ápr. 12. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a lényeg, hogy próbáld kirúgni a lábad mindkét kengyelből, és próbálj oldalra gördülni a lótól. Lehetőleg ne terülj ki mint egy béka, hanem próbálj összegömbölyödni.
2011. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a fontos, hogy a lábad ne maradjon bent a kengyelben, és a kantár szárba se akadj bele. Amikor "földet érsz", az a legjobb, ha a válladon kicsit tovább gördülsz.

De ez azért más mint a judo :)

2011. ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy tudom bukfencezni kell (miután megtetted amit az előbbiek is leírtak:kirúgod a lábad és hagyod magad esni).Számomra ez horrorisztikus,nem tudom elképzelni hogyan bukfenceznék egy ilyen helyzetben...:P Na de így találták ki az okosok,szóval biztos így is van... :D
2011. ápr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni kell külön is.

A bukfenc a leghasznosabb dolog, amit megtanulhatsz, egyedül ez képes csökkenteni a sérülések súlyosságát - nem mindegy, hogy hogy mész haza a lóval: elszabadul, vagy meg tudod fogni és hazavezetni, akár vissza is ülni rá...

Ezek a technikák tanulhatóak, csak épp szinte sehol nem törődnek vele. Úgy gondolják, majd élesben megtanulsz esni. Nem, a legtöbb ember 20 év múlva se tanult meg esni.


Részemről annyira félek, hogy benn akad a lábam a kengyelbe, és attól is, hogy megtapos a ló, hogy azonnal kihúzom a lábaim, és még jó erősen lökök is egyet magamon eséskor (két tenyérrel elrugaszkodom a lóról), hogy minél távolabb puffanjak a lótól. Így több méterrel is arrébb szoktam érkezni, mint ahogy normáls esetben kellene, de legalább a közelemben se volt a ló :D

Igaz, talán kisebb sérüléseket szedtem volna össze, ha inkább megtapos, de én akkor is nagyon félek tőle :D

Nekem ez a technikám, bár nem tudom ajánlani.

2011. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
63%

Szia!

Nekem az a taktikám, hogy akármivan kapaszkodok a szárba. Sokszor estem már, 13 után nem számoltam... de a fejedet így megvéded. Ugyan beesehtsz a ló alá, de csak nehezen. Merem ajánlani:)

2011. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

NEM szabad a szárba kapaszkodni! Egyrészt akár magadra is ránthatod a lovat, másrészt, miért kell még vele is kitolni? Ez alapszabály! Voltam már jó néhány helyen, de nagyon is jogosan jó kis ordítozós fejmosást kapott az a lovas, aki eséskor nem engedte el a szárakat.

Ha picit esel, akkor terepen (!) ajánlott a kezedben tartani a szárat, de nem magad miatt, hanem hogy ne szabaduljon el a ló!

2011. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
74%
ha már ledob hadd toljak ki vele ;)
2011. ápr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom, régi kérdés, de utolsó kommentelő, mi az hogy ledob?? Olyan nincs hogy ledobjon, de te leeshetsz. A ló nem akar téged direkt ledobni, ha mégis, akkor engedd el a szárakat, mert magadra ránthatod, és akor vége a lovaglásnak.
2012. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!