Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek jó választás...

Szerintetek jó választás lenne 16 éves lánynak egy ilyen ló?

Figyelt kérdés
[link]
2011. ápr. 21. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
arab fajtát nem ajánlok még,persze attol is függ hogy mennyire tud lovagolni,de inkább:magyar félvér,magyar sportló(talán),kisbéri vagy mezőhegyesit nézzetek.esetleg hucul,haflingi
2011. ápr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
[link] inkább őt nézzétek meg!
2011. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Honnan gondolod hogy az jó választás lenne,meg nagyon messze lenne.Azért köszönöm.
2011. ápr. 21. 15:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Arab az arab. Ez azt jelenti, hogy van egy jellegzetes személyiségük, és mivel ez tényleg arabok leszármazottja (papírja van róla), ezért jó eséllyel a személyiségük is örökölte, tehát egy okos (azaz ha olyan kedve van kicseszik a lovassal), önfejű és akaratos állatra kell számítani, aki másik oldalról érzékeny, és rosszul tűri , ha erőszakoskodnak vele. Tehát jó sok türelem kell hozzá, és nem való minden lovasnak. Ezt vedd figyelembe!

egyébként a puding próbája úgyis az evés...

2011. ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy jó e,de inkább őt nézzétek meg,mert egy arab csak tapasztaltabb (és idősebb) lovasnak ajánlott
2011. ápr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha már eleve ilyen kérdést teszel fel az nem jó jel.. attól függ mennyit tudsz! ha magasabb szinten vagy akkor jó az arab, de ha kezdő szinten, akkor szerintem félvér lovak a jók neked. az arab elég tüzes, tapasztalt lovas való rá, még az öregebbre is! néha még a tapasztalt, nagy szintű lovasok se tudják megülni..
2011. ápr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy 12 éves szürke Shagya arab heréltem. És nagyon makacsok és önfejüek tudnak lenni. Szóval szót kell velük érteni, különben a fejedre nőnek. Ez a lovam 3 éve van meg és teljesen előről kelettem képezni, de nagyon tanulékonyak és még így sem volt nehéz átlovagolni, hogy 9 éves volt akkor. De nagyon menős, pőrgős lovacskák, de jól ugranak. Gyorsaságba lehagyja a Magyar sportló kancámat.
2011. ápr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy én is 16 éves vagyok és 13 évesen kaptam az arabomat.
2011. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondd el mennyire tud lovagolni a lányod, és mennyi ideje lenne foglalkozni vele, mert így nehéz megmondani, hogy jó-e vagy sem. Nem a kor számít, hanem a lovastudás.

Egy arabot heti 5-6X érdemes lovagolni, mert hatalmas a mozgásigényük és nem egyszerű őket lefárasztani. Határozott lovast kívánnak, általában eléggé menősek, terep lovaglások szinte kötelezőek a számukra különben becsavarodnak a folyamatos pályamunkától.

Szóval arabot csak akkor, ha van tényleg elég tudás és idő rá.

Bármilyen lovat is vesztek, mindig próbálja ki a lány, nézzétek meg jól minden porcikáját és írjatok adásvételi szerződést, illetve a lónak minimum legyen egy lóútlevele (1. mert kötelező, 2. ha szállítjátok és megállít a rendőr, az elkérheti).

2011. ápr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!