Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lenne a legjobb választás?...

Mi lenne a legjobb választás? Szeretnénk egy kismadarat, de nem tudjuk mit is kéne.

Figyelt kérdés
A konyha / nappali helyiségben lenne, nyugodt, nem szeles, itt vagyunk egész nap. De mit ajánlanátok? Nem zajosat, nem túl rikácsolósat szeretnénk. Persze nem "nagymadarakban" gondolkodunk :)
2011. okt. 6. 21:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A konyha azért nem a legjobb választás fajtól függetlenül, mert a teflon gőze mérgező a madarakra.


A kérdésed megválaszolását ráhagynám a hozzáértőkre, de erre figyelj majd.

2011. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

kis pintyeket. :D

nagyon aranyosak, nincs olyan nagy hangjuk.

2011. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
És mekkora helyre van szükségük? Nekünk már van egy ilyesmi kalitkánk: [link]
2011. okt. 6. 21:31
 4/19 anonim ***** válasza:
2 pintynek szerintem ez elég. De ennél csak nagyobb méretben gondolkozz, ha lehet.
2011. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21:29-cel egyetértek.a pintyek:)
2011. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Zebrapintyek nagyon aranyosak, a hangjuk is kellemes, de tudnak hangoskodni, főleg a hím.


Konyhában több okból sem jó.


Rengeteg magot kiszórnak, ez ellen nem tudsz mit tenni. Kidobják sokszor a kalitkából.

Rendszeresen kell őket takarítani, naponta, és hát a madárkakis cuccot én nem szívesen cipelném a konyhán keresztül.


Olyan helyre rakd, ahol a kalitka alá tudsz rakni valamit, mert a kalitka mellé is potyogtatnak. Nem tudom, hogy csinálják, de így van :)


Nem jók a mindenféle gőzök, és egy konyhában gyakran kell szellőztetni, a hideg levegőtől megfázhatnak.


Amúgy nagyon aranyosak :)

2011. okt. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a zebrapintyet ajánlom, nagyon bájos jószágok, olcsók, egyszerűen tarthatók, igénytelenek, nem kell nekik túl sok foglalkozás, és két darab elfér egy akkora kalitkában amit linkeltél (pintyfélékből mindig célszerű többet tartani, társas lények, nem szeretik a magányt). Jellegzetes, orrhangú "bíp-bíp" hangjuk van, nem hangosak, de szeretnek csacsogni, telefoncsörgésre, élesebb zajokra, kinti madárhangokra "válaszolni". A hímek éneke ritmikus füttyökből és bípegésből áll (mindegyiknek kicsit más a nótája, de mind kivétel nélkül csak azt az egy dalt tolja egész életén át :D). Nem egy szép madárdal, de nem is zavaró, nagyon aranyos. Csupa jó tapasztalatom van velük, jelenleg is büszke zebrapinty-tulaj vagyok.


A sirálykapinty is hasonló picike madár, kevesebb az itthon kapható szín- és mintaváltozata, és szegényesebb a külleme, mint a zebráknak (általában verébbarna alapszín szürkével, fehérrel), a hangja tisztább, csicsergősebb, hangerőben és beszélőkében kb ugyanaz. Árban, igényességben, tartásban is nagyon hasonlók, de sajnos a sirálykák élettartala rövidebb (a zebra akár 7-10 évet is megél, a sirályka kb 2-3-ra van hitelesítve).


Esetleg ha különlegesebbre vágysz, talán árulnak pár helyen szövőmadarakat, érdekes lehet figyelni, milyen építészeti műremekeket alkotnak - bár picit nagyobb tér lenne nekik az optimális, de kezdetben ekkora helyen is megvannak, elkezdik az építkezést szépen. Velük nincs személyes tapasztalatom, de én pl. szívesen tartanék.



Egy apró hátránya a pintyeknek a papagájokkal szemben, hogy legtöbbször nem igazán szelidíthetőek és idomíthatóak, kivéve, ha nagyon fiatal, fióka koruktól kézhez szoktatják őket. Tehát míg pl. egy hullámos papagáj még felnőttként, párral tartva is rendszerint könnyen összebarátkozik az emberekkel (ráül az ujjunkra vagy vállunkra, "puszit ad", lehet kézből etetni, kisebb trükkökre tanítani), a pintyőkék nem ilyesmire valók, hanem tényleg díszmadarak.


Ha már hullámos... ő ugyan kisméretű papagájnak számít, de így is nagyobb kalitkát igényel, még akkor is, ha egyedül tartod (őt lehet, ha elég emberi foglalkozást és játéklehetőséget kap - konkrétan az egyedül tartott hímet lehet esély beszélni tanítani). Ekkora helyen is elfér végülis, de gyakran, lehetőleg naponta röptetni kell, ami konyhával egy légtérben nem feltétlenül biztonságos neki, és nem is higiénikus, de ha valaki rászánja magát a környezet bebiztosítására, megoldható. A hangjuk továbbá hangosabb, kellemetlenebb és rikácsolósabb, mint a pintyeké (bár a nimfához vagy a nagypapagájokhoz képest kifejezetten halkak, de gondolom nem ezek a tollas légvédelmi szirénák a mérce :D). Viszont ha inkább társ-jellegű madárkát szeretnél, és a röptetést is meg tudod oldani, jó választásnak bizonyulhat ez a faj is. Esetleg méretben hasonló a hullámoshoz a törpepapagáj is, ők megintcsak inkább párban tartva előnyösek ("szerlemmadár" a másik nevük), de személyes tapasztalatom nincs velük, úgyhogy róluk ennyit, nem akarok hülyeséget írni. A kanárikról se tudok sokat, azon kívül, hogy nekik (a hímeknek) kifejezetten kellemes az énekük. Nem hiszem, hogy igényesebbek lennének, mint a fentebb említettek.


Ha jól értem, a madárkák amerikai konyhás helyen laknának, tehát nem hiszem, hogy félteni kellene őket a gőzöktől, amennyiben elég nagy és jól szellőző a légtér (gondolom nem közvetlen a tűzhely mellett lenne a kalic).


Ja igen, készülj fel: minden magevő madár szemetel, szinte nincs az a trükkös megoldás, ami megakadályozná őket abban, hogy teleköpködjék és összetollazzák a ketrec környezetét (vannak speciális, belül rácsos - kívül üvegezett ketrecek, kb. csak azokkal kímélheted a placcot meg).

2011. okt. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Konyhába vagy a konyha közelébe semmiképp ne kerüljenek!!!

A folyamatos hőmérséklet változás és a gőzök nem tesznek jót nekik. A teflon,mosogatógép,stb. gőze pedig mérgező nekik. Tehát ha csak a konyhában vagy a konyha közelében tudod tartani őket inkább ne tarts madarat mert ilyen körülmények között örülhetsz ha 1 évig elél egy általában 10-15 évig élő madár.

Még pár dolog ami mérgező nekik: [link]

2011. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, ez esetben a konyhát visszavonom, a nappalis részre tedd a kalitkát, bár gondolom attól függ, mennyire vagytok háziasak.


Az én papagájtartó korszakomban volt hosszabb időszak, amikor az - amúgy igen szűkös - panelkonyhában voltak a ketrecek, illetve a mindennapos röptetésnél is folyton berepkedtek vagy besétáltak a konyhába, és mégis hosszú életű, egészséges madarak voltak. Egy fészekből kiesett verébfiókát ugyanebben a konyhában sikerült felnevelnem, ő is életerős példány volt, röpképes, önállóan táplálékkereső koráig legalábbis mindenképp (amikor is szabadon lett engedve).


De hozzá kell tenni, hogy én baromira nem házias közegből származom, a konyha használata ritkán ment túl a szendvicskészítésnél és a mikrózható kaják összedobásánál, amennyi főzöcskézés mifelénk volt, akár a sütőben is tarthattam volna állatokat. :D Szóval elnézést, én személyes tapasztalatokból indultam ki, nálunk se gőzök-gázok, se teflonedények, se mosogatógép, se hőmérsékletingadozás nem volt.

2011. okt. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem az a hagyományos értelembe vett konyha, hanem ilyen amerikai konyha (egy légtérben a nappalival). Kb 3-4 méterre lennének a főző résztől. Az az igazság, hogy kb fél éve volt 2 pintyünk és a kislányaim nagyon szerették őket. De egyik éjszaka mindkettő elpusztult. Sajnos egy új magra gyanakodtam, amit előtte lévő nap kaptak először. Hogy ne nagyon szemeteljenek vágtunk köréjük teljesen víztiszta plexi lapot. (nem teljesen körbe, de a nagyját benntartotta a magoknak) A pintyekre jellemző hogy érzékenyek a mag minőségre? Ez olcsóbb fajta zacsis volt... sajnos. A nagyobbik lányom, aki 3 éves máig naponta emlegeti őket :( - ezért gondoltam új madárkákra.
2011. okt. 7. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!