Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 34 évesen érdemes elkezdeni...

34 évesen érdemes elkezdeni lovagolni? Illetve kb mennyi ideig tart, mire hobbiszinten megtanul az ember lovagolni?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy álmom már évek óta, és most van rá lehetőségem, hogy végre megtanuljak. Nem akarok versenyezni, csak biztonságosan ülni lovon ha pl. terepre megyünk.
2011. máj. 1. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sose késő :)

Attól függ,mennyi időt tudsz rászánni és mennyire vagy tehetséges,de mindenképp hónapok kellenek, fél év-1 év,mire terepre kimehetsz.

2011. máj. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem késő felnőtt fejjel elkezdeni, ha megvan benned a lelkesedés. :) Persze balett-táncos már nehezen lehetnél, ha 30 felett kezdenél neki, de a lovaglás nem az a sport, ahol túl fontos lenne az izmok kötöttsége, vagy épp a lazaság... Meg fogsz tudni tanulni lovagolni, és főleg tőled függ, mennyi idő kell majd hozzá. Persze azon is múlik, hogy hányszor tudsz kimenni egy héten, és számíts rá, hogy az izomláz sem fog elkerülni. :) Nekem nagyon szimpatikus, hogy képes vagy rá, hogy akár felnőtt fejjel valósítsd meg az álmaidat. :)
2011. máj. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 lovasoktató ***** válasza:
100%
Én lovasoktató és edző vagyok,nekem a legidősebb tanitványom 63 évesen kezdte és dijlovaglásban elkezdett hobbyból versenyezni.Bátran kezdj neki a tanulásnak,meglátod hihetetlen élmény lessz minden perc.Az hogy mikor mehetsz terepre,töled és a lótól is függ,és persze az oktatódtól is mennyire sikerül megértenetek egymást.Nagyon sok sikert és örömöt kívánok neked.Ha esetleg kérdésed van vagy tanácsra van szükséged,nyugottan írj szívesen segítek.
2011. máj. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha Magyarvagy!akkor lóra termettél,kortól független!
2011. máj. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöm 47évesen kezdte nem régen 1 éve talán és egyedül vágtázgat a pályán...
2011. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem késő még elkezdeni!Ha tudsz rá időt szánni fél év kb.ha nem tudsz rá sok időt szánni akkor több mint 1 év de ha tehetséges vagy akkor csak kb. 1 év ha kevés időd van rá.
2011. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszotokat!

Hétvégente járnék egy órára, ha nagyon hiányozna, akkor hétköznap munka után is egy fél órára (persze ez az anyagiaktól is függ.)

Kb én is egy évet adtam magamnak, remélve, hogy jövő ilyenkor már egyedül fogok tudni boldogulni mindhárom járómódban.

Nagyon régi álmom, úgyhogy biztos, hogy meg is valósítom! :)

Köszönöm a biztatást!! :))))

2011. máj. 1. 13:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Sosem késő! Van sok ember (sajnos a párom is ilyen) akik azt hiszik, hogy pici gyerekeknek való "játék" a lovaglás. Amióta elkezdtem lovagolni (én is felnőtt fejjel, 29 évesen) soha 1 jó, egy biztató szava nem volt hozzám! Úgy tekint rám, mintha a játszótérre mennék le és homokoznék, csúszdáznék a sok kisgyerek között. Még jó hogy nem szégyell miatta.
2011. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, sajnálom, lehet fel kellene ülnie egyszer egy lóra.. :) Én meg pont azt szeretem benne (mert már túl vagyok egy pár órán), hogy igenis kihívás, arról nem beszélve, hogy egy érző, csodálatos állattal kell együttműködnöd....

Én azt sajnálom, hogy nem kezdtem el korábban. :)

2011. máj. 3. 21:41
 10/11 anonim válasza:
Göttler Vilmos neve nem ismeretlen a magyar lovas sport rajongók körében. Ő is felnőtt fejjel kezdett el lovagolni.Eredményei megtekinthetők a Lovasszövetség honlapján. Magyarul rajtad múlik hogy hova jutsz el és érdemes e csinálnod? Ha számodra ez a sport örömet, kikapcsolódást jelent feltétlenül csináld. Ez egy csodálatos világ!
2011. máj. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!