Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vegyek lovat? Most kaptam rá...

Vegyek lovat? Most kaptam rá egy lehetőséget, de szüleim nagyon ellene vannak. (22 éves egyetemista)

Figyelt kérdés

Már évek óta lovaglok, van még hova fejlődnöm.

Több mint 10 éve elhatároztam, hogy egyszer lesz lovam.

Jelenleg edzőhöz járok, de tényleg szeretnék egy sajátot.

Már ki is néztük a lovat, ismerőstől, korrekt áron, nem egyszerű eset, sok munka lenne vele, de jó lesz előbb utóbb.

Annyi a baj, hogy a szüleim rendkívül utálják hogy lovazok, egyáltalán nem támogatják. A tartását úgy oldanám meg, hogy edzőmmel illetve egy ismerőssel közösen.

Mivel még egyetemista vagyok, jöveselmem nem sok van, havi 10 k körül keresek, a ló 15 körül vinne el.

Mennyire nagy felelőtlenség így belevágni? (Inkább nem eszek mint h a lónak ne jusson valami)

Az egyetemet fél év-év múlva befejezem, elvileg még relatív keresett végzettségű leszek.

Szóval igazából "csak" a pénz a gond, mert tapasztalatom már van, meg segítséget is kapok.


2011. máj. 2. 21:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
2%
Mások éheznek te meg lovat akarsz...
2011. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Ha havi 10kd van,és 15kt visz el a ló,akkor neked marad -5k,ami nem túl jó.Egyébként is rossz dolog másokkal közösködni.
2011. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

reálos helyre járok, tudok számolni :)

nagyon régi álmom ez.

Most úgy élek, hogy néha egy tábla csokit, egy kis fagyit, exrta sajtot, menzán evést megengedek magamnak. Ha lenne ló, nyilván nem tenném, de ennyit azt hiszem megérne.

2011. máj. 2. 21:34
 4/25 anonim ***** válasza:
Ha tényleg szoktál lovagolni rendszeresen és edződ is van akkor úgyis lesz még rá lehetőséged. Meg gondolom te is érzed hogy nem a ló tulajdonjoga és eltartója a fontos, hanem az aki lovagol rajta...
2011. máj. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Ne vegyél lovat szerintem. Mivel nincs túl nagy jövedelmed ezért nem vágnék bele, mert oké hogy megveszed a lovat, de azt a lovat körmölni kell, cuccokat venni neki, és ha neadj isten beteg lesz az többszáz ezer forint is lehet. Ezeket gondold át szerintem.
2011. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem vágnék bele igy hogy a szüleid nem támogatják. A ló nagyon érzékeny okos állat nagy felelősség a tartása állandó gondozást ápolást igégyel, te pedig még most indulsz el az életbe nem tudhatod hogy fog alakulni a jövőd. Legalább azt várd meg hogy a tartását fedezni tudd ami nagyon fontos.Ne haragudj hogy le akarlak erről beszélni csak már átéltem hasonlót ami sajnos rosszul végződött.
2011. máj. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

a rendszeres az sajnos csak heti 1et jelent. (így heti 2-3 lenne)

a körmölést, féreghajtást, oltásokat beleszámoltam, felszerelést szintén tudok jó áron.

viszont maga az érzés meglenne, lenne kiért felelősséget vállalnom, meg tehetném hogy csak lemegyek a legelőre, és elvagyunk.... szóval ilyenek miatt is.

Már volt több lóvételi kísérletem, eddig mindig beláttam hogy lehetetlen.

Most addig-addig számoltam hogy lehetséges, hogy állandóan ez jár a fejemben.

2011. máj. 2. 21:43
 8/25 anonim ***** válasza:

Közösködni nem jó, mert az egyik ezt akarja, a másik azt... Csak probléma lesz belőle.

Azt is számold, hogy nem elég a bértartást kifizetni, jöhetnek váratlan kiadások pl. egy betegség, amit kezeltetni kell.

Nekem volt lovam, de semmivel sem tudtam többet kijárni lovagolni, mint mikor lovasiskolába jártam. Először a suli miatt, majd mikor el kezdtem dolgozni pláne nem volt rá időm.

Szerintem az adott feltételekkel nem érdemes belevágnod. Ha elkezdesz dolgozni, és látod mennyi pénz jön, mennyi szabadidőd van, akkor gondold át újra.

2011. máj. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Csak akkor vágj bele, ha a ló 15-be kerül, te legalább 20at tudsz biztosítani.

Különben is: közös lónak túrós a háta...

Inkább várj még ezzel szerintem.

2011. máj. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Először fejezd be az egyetemet,és utána próbáld meg.
2011. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!