Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első lovaglás. Nagyon izgulok....

Első lovaglás. Nagyon izgulok. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szombaton megyek először lovagolni, és szeretnék mindent a lehető legjobban csinálni. Nagyon szeretem a lovakat, és most lehetőségem nyílt a lovaglásra :) Mit, hogy csináljak?

A barátnőm azt mondta, előtte mindenképp erősítsek rá combra, mert így elkerülhetem az esetleges izomlázat, vagy legalább enyhítem. Erről mit gondoltok? Milyen gyakorlatokat csináljak? Gondolom nyújtanom is kell, ha már ma elkezdem, akkor szombatra elég felkészült leszek testileg?

Az normális, ha nem félek az eséstől? Mármint olvastam mások válaszait, hogy mekkorákat estek, és valahogy ez már természetessé vált számomra. Az elején kicsit ijesztőnek tűnt, de már egyáltalán nem találom annak. Kihúzom a lábam a kengyelből, és gurulni próbálok, és úgy helyezkedni, hogy ne gátoljam a pacit. Majd rögtön visszaülök, amennyiben nincs komoly bajom. Oké így a tervem?

Illetve mit ajánlotok még? Nagyon várom már :))


2011. máj. 3. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én is féltem az eséstől. Ráülsz a lóra, kicsit az elején még "úristenminnyáleesek" aztán tök nyugi lesz, érezni fogod, hogy nincs gáz. Nem kell nagyon erősíteni szerintem, ha akarsz, emelgesd a lábad, leginkább a hátsód meg a combod fog sajogni.

Esésre ne gondolj!

2011. máj. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire feszült vagy, az a ló is megérzi. Nyilván nem tudsz teljesen nyugodt lenni, de próbáld meg. Ha feszengsz ő is így fog hozzád állni. És mivel első lovaglásod, ezért még a ló fog "dominálni". Nem tudok jobb szót használni. Nyugi.
2011. máj. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Okés :) Megnyugszom :)
2011. máj. 3. 18:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!:) Én nagyon nyugodt voltam, persze izgatott is, de ideges nem. A comboddal szoríts rá nagyon, az a legfontosabb! mozogj a lóval, és úgy ülj rajta, mintha nem eshetnél le, akár egy széken. Legyél nyugodt, főleg mikor a lovon ülsz. Ha izeg-mozog, vagy rakoncátlankodik(és nem esel le) nyugtasd meg, de ne "sisegj" ("ssssss") és ne sikongass ha megijedsz tőle, mert a végén (én így estem le első 10 percben) vágtába kezd. Rögtön felálltam, röhögtem egy jót, aztán visszaültem. Azóta a paci már a fejét is lehajtja, csak nekem az összes lovagló közül! Annak ellenére, hogy legalább 3-szor estem le róla. :P Az utolsó az durva volt, a ló akkor ijedt meg a legjobban, ugyanis mikor vágtából ment gyorsügetésbe (a gyorsügetés valahogy nem az erősségem, se lépésbe, se vágtába nem esek le, csak ügetés közbe :S:D) akkor szétvágta egy éles szikla az oldalam, lett egy szép nagy hegem, és körülötte még mindig lilásabb egy kicsit, pedig ennek már fél éve (hozzáteszem nem vettem észre, hogy megsérültem, visszaültem ahogy szoktam, az oktató szólt rám 10 perc után, hogy átázott a vértől a pólóm teljes jobb oldala, úgy kb hónaljamig...)
2011. máj. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz rá ennyire, semmi dolgod nem lesz csak figyelni az oktatódra és követni az utasításait. A lovaglóizomra nem nagyon tudsz ráerősíteni és különben is felesleges, azt a testhelyzetet, amiben a lovon tartózkodsz, nem nagyon tudod így home made előidézni. Az izomláz természetesen akkor is jönni fog, ha nyújtasz előtte, ezt nem tudod kikerülni.

Normális. Csak azok félnek az eséstől akik félnek a fájdalomtól, és a magasságtól. Nem muszáj félni, és azon aztán igazán ne izgulj, hogy te nem tartasz az eséstől. Annál jobb. Mikor én tanultam, meg sem fordult a fejemben, hogy le fogok esni. De egyébként neked sem kell túlságosan beleélned magad, hogy leesel, ha jó az edződ, akkor pláne első alkalommal nagyon ügyelni fog rá, hogy pozitív élményt szerezz, és hogy ne ess le.

Nyugodj meg, ne akarj mindent a legjobban csinálni, mert úgysem tudod. Annyira furcsa lesz fenn ülni, és úgy ülni ahogy kell, hogy azt sem tudod majd, hogy hová figyelj. Nem kell mindent elsőre tökéletesen csinálni, és a lovaglás főleg nem az a sport, amiben mindent rögtön képes leszel úgy csinálni, ahogy kell. Ez felejtős. Rengeteget kell dolgozni ahhoz, hogy eljuss egyről a kettőre, szóval semmi gond nincs azzal, ha valami nem sikerül jól. Majd rájössz, hogy ez tipikus gyakorlós, és tapasztalós sport, nem könnyű.

Nem kell elvárnod magadtól, hogy rögtön menjen. Ne izgulj, mert akkor a ló idegeskedni fog, és nem fogod magad jól érezni a hátán, mert elsőre félelmetesnek tűnhet egy 600 kilós állat tetején kapaszkodni. :)

Relax van, eljön a szombat, legyél kipihent, friss, és lelkileg kiegyensúlyozott, nyugodt állapotban. Mi innen szurkolunk majd neked. Sok sikert! XD

2011. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2011. máj. 3. 19:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó :) Ajánlom neked hogy így nyújts: Tenyérrel támaszkodj neki a falnak, egyik lábad rakd hátrább. KEzdel "tolni" a falat, de úgy hogy a talpad maradjun a földön. Tarsd így 10 másodpercig majd válts lábat.Ezt 2-3-szor. Ezt ha lovaglás előtt 2 nappal kezded akkor is csodásan nyújtja, lazítja az izmaid.
2011. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom :))
2011. máj. 4. 08:00
 9/9 anonim válasza:
milyen érdekes énnekem ma volt az első lovaglásom :D
2011. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!