Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Aki lovagol fírzet, mesélne róla?

Aki lovagol fírzet, mesélne róla?

Figyelt kérdés
Én is lovagolok egyet,csak kíváncsi vagyok,hogy nektek mien.szokott-e rosszalkodni mi rá a jellemző stb...
2011. máj. 4. 10:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
frízt* elírtam bocsánat.
2011. máj. 4. 10:26
 2/14 anonim ***** válasza:
a frizek nagyon okosak!! csak ennyit tudok róluk :) barátnőm lovagol egyet és nagyon szereti! jó lehet!
2011. máj. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Barátomét szoktam néha lovagolni, dehát elég vacak. Kényelmetlen is, meg olyan ideges ló, hogy fél óráig nyugtatom, pedig az én arabom is ideges tipus, de még úgy is fényévekkel jobb.
2011. máj. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Akciós mozgás = kényelmetlen

Idegrendszeri problémák gyakoriak, így -szerintem- nem lehet egy nagy élmény.

De egy jól idomított lóval biztos nagy élmény :)

2011. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Akciós mozgás miatt nem feltétlenül kényelmetlen.
2011. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
szia, kényelmes, nyugodt, meg midnen ijen..nekem bennük az nem tetszik, h túl nyugodtak, és minden ember iránt ugyan úgy éreznek..nem nagyon tesznek különbséget ember és ember közt...(rossz szokása nincs)
2011. máj. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) akkor ezek szerint nem minden fríz egyforma,azt hittem mind nyugodt :) am a mozgása igen aktív az igaz ;)
2011. máj. 4. 16:33
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm lovagolt egy Fríz kancán, ő azt mesélte, hogy borzasztó lusta volt, nagyon kellett hajtani, hogy menjen. Egyébként ő is mondta, hogy annyira térölelő s akciós a mozgása, hogy neki (egy kis termetű lányról van szó,aki kicsi és fürge lovakhoz szokott)nem igazán volt kényelmes lovaglású fajta.
2011. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az akciós mozgás a meredekebb szögellésű vállízület miatt van. Emiatt lesz a hát mozgása is jobban felfelé irányuló. Emiatt kényelmetlen. A térölelő mozgás a dőltebb vállízület miatt kevesebb hátmozgást eredményez, így jobban ültet, kényelmesebb.

Persze lehet egy akciós mozgású ló háta is megfelelően lengő, elengedett, kényelmes, de szerintem jellemzőbb az akciós mozgásra, hogy kényelmetlenebb.

2011. máj. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
furi amit én lovagol fríz igen kényelmes,hiába nagyokat dob még a tanügetése is :)) köszönöm a válaszokat.:)
2011. máj. 5. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!