Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet megtanítani a...

Hogy lehet megtanítani a lovat a "lábemelésre"?

Figyelt kérdés
Arra gondolok amikor a ló szépen előre emeli a lábát és így "megy".
2011. máj. 12. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Passzázsra gondolsz? Mint a díjlovaknál? Vagy arra, amikor a cirkuszi lovak teljesen szügyig emelik.

Ezt úgy tudom hosszú pálcával ingerlik valahol a hajlatnál először földről lépés közben, aztán ülnek fel, de nem tudom pontosan lévén én ugratásban vagyok otthon. Nagyon nehéz és rengeteg idő. Szakkönyveket nem találtál erről?

2011. máj. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Spanyollépés? Valahol a könyökízület táján adják a segítséget, de foglamam nincs hogy kell. Először földről tanítják, a youtube-on rengeteg videó van.
2011. máj. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen a spanyol lépésre gondoltam,köszönöm szépen.Sajnos olyan videót nem találok ahol tanítják,de még nézelődök.

Köszönöm a másik választ is.

2011. máj. 13. 17:25
 4/6 anonim ***** válasza:
A spanyol lépéshez sok idő kell mire megtanulja a ló.Eleinte földről kell idomítani és pálcával pöckölni finoman a lábát,amég el nem kezdi előre nyújtani.Miest megcsinálja jutalmazni kell hogy tudja ez a feladat.Sokáig kell ezt gyakorolni mind a 2 mellső lábbal,utána úgy hogy egy lovas ül a lovon,egy másik pedig földről idomítja,csak aki rajta ül adja a csizma,és pálca segítségeket.Később már segítő nélkül is megy.De ha érdekel részletesebben,ott a google.
2011. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ez egy shagya arab 3 éves ménnél sikerülhet?Nagyon okos,jófejű ló és nem is hülyéskedik,pedig még "kicsi".
2011. máj. 13. 21:52
 6/6 anonim ***** válasza:

A mének eleve értelmesebbek,hamarabb felfognak dolgokat,és mivel még fiatal,természetesen sikerülhet!:)

Az előző válaszoló vagyok!

2011. máj. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!