Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvásárláskor mit nézzek a lovon?

Lóvásárláskor mit nézzek a lovon?

Figyelt kérdés
lóvásárlás előtt állunk, kezdők vagyunk e téren, szeretném megtudni hogy miket nézzünk a lovon? azon kívül, hogy jó e a tartása stb. Pl a fogukat miért kell megnézni, és milyen a jó fog? mit próáljunk ki rajta? mármint h mit teszteljünk rajta ahhoz h kiderüljön mennyire jámbor és barátságos? nem olyan válaszokra vagyok kíváncsi hogy hívjunk állatorvost stb...
2011. máj. 23. 21:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

Előző vagyok.Még sok mindent kihagytam:

-Ha van a lónak papírja nézd meg egyezik-e a lóval.Az én barátnőm olyan lovat akart megvenni aminek a papírján az állt 1997-ben született a kupec meg azt mondta h 9 éves,nahh erre mit lépsz?!

-Ha nincs papírja kérdezd meg hogy mióta van nála.Ha azt mondja ohh nagyon régóta akkor kérdezd meg pontosan mióta!Nem viccelek!

-ha mond egy régi időpontot akkor mondjad neki h üljön rá a lóra és vezesse terepen,ha azt mondja ohhh ő már nem ül lóra mert ez meg az fáj neki akkor nem kell elhinni.

-Akkor se kell elvinni a lovat ha megharap téged vagy kit és azt mondja az eladó(kupec)hogy még sose csinált ilyet biztos megijedt vmitől...vagy a térdében(lábában)van egy duzzanat vagy sérülés és megkérdezitek h miért olyan biztos azt mondja h az anyja leharapta,rálépett,más lovak belé haraptak,stb.vagy húzza a patáját nem emeli fel teljesen olyat se vegyetek mert hamar megbetegedik.

Kérdezd meg a rossz tulajdonságait:karórágó(rágja a fát vagy a csövet),szitál-e(imbolyog jobbra balra az istállóban)kólikás volt-e már(mindig lefekszik és fekszik)és volt-e több más betegsége?

-Kérdezd meg hogy benne lenne az adásvételi szerződésben.

Ha azt mondja persze akkor TI írjátok meg ne ő!!

Legyen benne minden olyan ami a ló adatait leírja.

Ló neve,jegyei ,színe,herélt/kanca/csődör,év, ha te írod alá a szerződést akkor a te adataid kerüljenek a papírra(település,igazolvány,év,név,telefonszám) utána a tulajdonos adatait (-"-)Ha ti mentetek megnézni/vagy ő hozta el a lovat akkori is kérjétek el minden adatait papíron,legyetek biztosak a dologban! és azt is rjátok bele ogy "A .....(TULAJ NEVE)..... NEVŰ MINT ELADÓ ÉS ......(NEVED)...... MINT VEVŐ KÖZÖTT LÉTREJÖTT ADÁS.VÉTELI SZERZŐDÉS ALAPJÁN AZ ELADÓ KIFOGÁSTALAN ÁLLAPOTBAN TUDJA A .....(LÓ NEVE)... NEVŰ LOVAT ÉS NEM TUD SEMMILYEN REJTETT HIBÁKRÓL,HA MÉGIS VAN ILYEN HIBA AZ ELADÓ KÖTELES VISSZAVÁSÁROLNI/VISSZACSERÉLNI A LOVAT!

-kellenek szemtanuk is 2-4 tanú kell neki meg neked(aki aláirja a szerződést)

2011. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha neked kell a ló akkor miért az ismerősöd ült fel?

Annak kell felülnie, aki később lovagolni fogja. Lehet, hogy neki ment széped, de alattad bepróbálkozhatsz minden hülyeséggel.


A buszhoz hozzá lehet szoktatni... de akkor is... neked kell kipróbálnod és nem másnak... ha kislány is lovagolja, akkor annak is, és a leggyengébb lovashoz kell igazítani az igényeket, ha többen akartok rajta lovagolni.

2011. máj. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
46%
Nehogy úgyjárjál mint én, azt mondta a gazdája, azért fél mert rég volt befogva ,az óta is fél.Pedig évek óta próbálom szoktatni szerintem,igyis marad.Viszont az ostorra is azt mondta ,nemkell ennek ostor megy az anélkűlis ,neki nincsis ostora, mondtam nembaj van nekem többis ha szűkség lessz rá, oda raktam az ostort föl emeltem az majd el hagyta a szekeret.Azóta az ostortól nemfél azzal simogatom de a járművektől ugyan úgy.Az ostorral két éven keresztűl simogattam igy nemfél mostmár.
2011. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ha minden igaz ma megyünk újra megnézni és akkor már én is kipróbálom, hogy hogyan megy alattam :) a ló fajtáját nem tudom, valószínűleg keverék, a mérete közepes se nem nagy se nem kicsi, majd ma minden elválik, vagy ha ma nem is tudjuk megnézni akkor holnap :)
2011. máj. 25. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!