Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy Haflingi ló meddig bírja...

Egy Haflingi ló meddig bírja el még néhezéség nélkül a lovasát? Hány kilótól válik a lovas túl nehézzé a számára?

Figyelt kérdés
Mi az ideális testsúly a lovasnál, ha Haflingi lovat lovagol? Hány kilóig alkalmas a lovasnak egy átlagos Haflingi paci?
2011. máj. 25. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ötven hatvan kg ig
2011. máj. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mivel egy kis hidegvérű is van benne , bármennyit attól függően mire használod: ha csak hobby amennyit leírtam, ugratás...hááát kb 65kg,dílovaglás 70kg....
2011. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Az azért nem túl logikus h hobbira 50-60 kg, ugribugrira meg 65....

Sztem 60-70 kg-mal is ellovagolható, akár napi szinten is, amennyiben jó az ülésed, nem terheled feleslegesen.

(bár ugye hafiból is van sportosabb meg gurulósabb)

2011. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Az azért nem túl logikus h hobbira 50-60 kg, ugribugrira meg 65...."


Te miről beszélsz, ember?! Alapvető fizikai ismeretekkel belátható, hogy földreérkezéskor nagyobb erőhatások érik a ló lábát, mint ugrás nélkül, ergó kisebb hasznostömeget bír el károsodás nélkül.


Általában azt szokták mondani, hogy a ló saját tömegének 20%-át bírja el kényelmesen, de ez sokmindentől függ, rövidebb hátú lovak pl arányaiban több terhet bírnak.

2011. máj. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem kötekedni akarok, de nem értem...

Hobbi: terepek, néha egy kis pályamunka, 1-2 kicsi akadály

Ugribugri: kondisabb terepek, magasabb akadályok, komolyabb pályamunka.


Na nehogymár a hobbi megerőltetőbb legyen a lónak mint az ugratás.

No meg a földre érkezéskor. Ergó ugrás után.

Meg több tönkrement lábú ugróló van, mint hobbiló (%-os arányban)

2011. máj. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

14:49-es vagyok az előttem lévő írta azt hogy 50 - 60 ami átlagban igaz de a legtöbb hafi mostanság sokkal nagyobb mint régen volt.és azt se felejtsük el hogy nem pónik!egyébként nem ártana figyelmessebben elolvasni a válaszokat! a lovardában a mi hafink elbírta az edzőnket...(férfi, és egy kicsit pocakos).a póniaink is is elbírnak mindenkit,nyílt napkor pedig egy csomó nehéz ember ült fel rájuk, de lehet hogy mi az erős fizikai képességűeket szúrtuk ki :)


de kérdező: neked ilyen lovad van vagy ilyet szeretnél?mert ha már van akkor jellemezd egy kicsit, mert nem mindegy hogy ugy néz ki mint galopp ló vagy ugy mint egy lipicai fogatló.

2011. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

14:49-es nem lehetsz, az én voltam :)

(Nesze neked figyelem :P )

2011. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Még nincs ilyen lovam, csak szeretnénk egyet venni. A héten voltunk kint a lónál, megnéztük és kipróbáltuk. Nem tűnt úgy, mintha különösebben megerőltetné magát, de a másik lovam jóval nagyobb nála, őt szoktam meg, ezért kicsit furcsa volt egy ennyivel kisebb lóra felülni, és nagyon féltem, hogy esetleg a Haflingi kicsi lesz nekem.

165 cm vagyok, és nagyjából 65-68 kg.

A Haflingi paci pedig inkább az a zömökebb típus volt, kinézetre inkább hasonlított egy kisebb termetű hidegvérűhöz, semmint egy telivérhez vagy ilyesmi. Csak hobbi célra vennénk, nem ugratnék vele, inkább terepekre járna, meg esetleg kipróbálnám vele a díjlovaglást alapszinten.

Szóval szerintetek akkor így még megéri Haflingit venni? Nem okozok neki problémát a súlyommal?

2011. máj. 27. 09:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran lovagolnád?

Egyébként szerintem ha kb kétnaponta 1-2 óra, azzal biztos nem terheled meg, feltéve, hogy korrekt az ülésed, meg ügetés, vágta jól megy, nem esel bele a hátába (nem tudom h milyen szinten lovagolsz. CSak sajnos túl sok olyat láttam már, h hmm. ültem már lovon->tudok lovagolni->veszek saját lovat...)

De ez zömökebb típusnál ez főleg nem lehet probléma.

Lábai jók?

2011. máj. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A lábai jók, legalább is mind a négy elég korrektnek tűnt.

Hetente kb. 4-szer lenne mozgatva, hétköznap kétszer, meg persze a hétvégéken, akkor természetesen mindkét nap.

Terepen menne főleg, 1-2 órás terepeket. Hétvégén esetleg egy-egy hosszabbat, de olyankor sok lépéssel.

Karámban csak az idomítás, illetve az ülésem folyamatosan javítgatása, korrigálása miatt lovagolnám, amúgy 6 éve lovagolok, bár tapasztalatom szerint az idő ennél a sportnál nem tényező (mármint, vannak nagyon ügyes kezdők, de hihetetlenül béna haladók is).

Van egy idősebb lovam, ő 15 éves, 165 cm marmagassággal, szóval ő valamivel nagyobb, mint a Haflingi, de őt mostanában a kishúgom lovagolja, mert amúgy nagyon jóindulatú, türelmes és megbízható hátas, nekem is az első lovam volt, szóval tényleg nagyon ideális kezdőknek, és most igazából ezért vennénk egy új lovat. A húgommal ketten már sokan lennénk neki.

2011. máj. 29. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!